Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zapobiegać nawrotom w uzależnieniach?


Gość coma

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy nawrót choroby zaczyna się od niedostrzegalnych zmian w sposobie myślenia – powrót do starych wzorców, do dawnych zachowań, postaw, a efektem końcowym może być sięgnięcie po środek psychoaktywny lub inne destrukcyjne zachowania. Jak do tego nie dopuścić?

 

 

http://nalogi.wieszjak.pl/abc-nalogow/206866,Jak-zapobiegac-nawrotom-w-uzaleznieniach.html

 

Jakie Wy macie sposoby? Jak sobie radzicie? Jaka jest Wasza lista sygnałów ostrzegawczych i co robicie żeby nie dopuścić do utraty kontroli nad swoim zachowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używać żadnych wyzwalaczy. Dla mnie wysłanie głupiego smsa konukrsowego, czy kupon w lotka, takowym by był. Nie wiem jak w przypadku kody. Naćpanie się czymś innym, czy nawet picie, mogło by tym właśnie być. Unikać wszelkiego rodzaju miejsc, które mogą się z tym kojarzyć. No i oczywiście ludzi czynnych w nałogu - unikamy jak ognia. Tyle mi przychodzi na myśl na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkoholik powinien unikać i wystrzegać się wszystkiego co mu się kojarzy z nałogiem- czyli dawnych kompanów od butelki, kieliszka, czynnych alkoholików, pijaczków, meneli, niegdysiejszych melin i miejscówek, gdzie się odbywały popijawy, powinien omijać szerokim łukiem imprezy okolicznościowe, na których wiadomo, że alkohol będzie lał się hektolitrami- wesela, urodziny, imieniny, imprezy, a także galerie alkoholi, trunków, winnice, sklepy monopolowe, wystrzegać się alkoholu w jakiejkolwiek postaci- nawet cukierków z rumem albo ajerkoniakiem, kosmetyków na bazie alkoholu itd.

 

W przypadku ćpania tak samo - omijać ludzi, miejsca-apteki, narożniki gdzie wysiadują dealerzy itd.

 

Lepiej zapobiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×