uzależnienie od kredytów- proszęo pomoc...

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez essprit 22 mar 2012, 00:53
Zielona m., właśnie tak to wygląda ... stany (hipo)maniakalne występują okresowo, jak i sama faza depresji.
Oczywiście na podstawie samego szału zakupowego nie stawia się diagnozy CHAD'u ... ale warto się temu baczniej przyjrzeć.

przez zielona miętowa 24 mar 2012, 15:09
jasne, masz rację, ale moja matka ma tak bogaty obraz choroby, tzn jej przełączanie się między depresją, a manią, jest tak malownicze, że nie pozostawia wielu wątpliwości. problem w tym, że nie ma pieniędzy żeby terapeutyzowac ją prywatnie, próbowała chodzić do psychiatry na nfz, ale przypisywane leki po kolei odrzucała, jako że "czuła się po nich jeszcze gorzej i to ponad 3 tygodnie" zatem dłużej, niż okres aklimatyzacji organizmu do leku (jesli oczywiście nie wyolbrzymiała tego złego samopoczucia).

poza tym próbowała chodzić na psychoterapię na nfz, ale powiedziała, że kolejka jest taka duża, że może chodzic tylko raz w miesiącu, a to jej prawie nic nie daje. i ja mam teraz pytanie do osób, które terapeutyzują się na NFZ: możliwe to jest, że osoba zakwalifikowana do psychoterapii na fundusz może przychodzić maks 1 raz w miesiącu? a może to jest tak, że ona poprostu nie rokuje zbyt dobrze, więc lekarz nie przydzielił jej takiej normalnej terapii raz w tygodniu? od niej samej wiele się nie dowiem :? uważa, że to wszystko nie ma sensu bo nfz nie ma pieniędzy, stąd nie może chodzić na terapię. :-|
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Sortuj wg