Uzależnienie od słodyczy

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od słodyczy

przez idle 09 lut 2012, 21:35
Mam nadzieję, że w słodyczach są zawarte wszystkie 8) wiem, że trzeba, ale mi mi tylko owoce dobrze idą :?
idle

Uzależnienie od słodyczy

przez nextMatii 09 lut 2012, 21:35
Tak bo go nie masz...:D.....
nextMatii

Uzależnienie od słodyczy

przez Thazek 09 lut 2012, 21:36
Przecież owoce też są słodkie :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od słodyczy

przez idle 09 lut 2012, 21:37
Już chyba tak musi być, że zawsze się chce tego, czego się nie ma ;) mi by w sumie wystarczyło nauczyć się celebrować jedzenie, bo na razie to robię z siebie śmietnik :? tzn zaczęłam znowu, po kilku miesiącach przerwy ...
No i dlatego mogę je jeść, nic niesłodkiego nie wmuszę :(
idle

Uzależnienie od słodyczy

przez Thazek 09 lut 2012, 21:43
Ja ostatnio jem wszystko nawet chipsy ;)
słodycze wiadomo lubię najbardziej :P ale lubię też mięso i jakieś warzywa ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Uzależnienie od słodyczy

przez Kubarock 11 lut 2012, 01:08
Widzę, że nie jestem sam z tym problemem. Słodycze uwielbiam od zawsze i zawsze jadłem ich duże ilość. Jednak jakiś czas temu stało się to moim nałogiem. Muszę codziennie jeść słodycze, bo inaczej aż źle się czuję... Najgorsze jest to, że mam chory żołądek/przełyk i nie powinienem jeść tego typu rzeczy, ale nie mogę się powstrzymać. Czipsami też się objadałem, do czasu aż przesadziłem i po nich wymiotowałem - do teraz nie ruszam czipsów i nie mam zamiaru. Wydaje na słodycze bardzo dużo pieniędzy, aż za dużo... Ale nie ma to jak sobie zjeść do kawy pączka, czekoladę i ze 2 batoniki. Ciężko jest się od tego powstrzymać. Ja mam to szczęście, że w ogóle nie tyję. Obojętnie co bym jadł to nie przytyję, jestem wręcz za chudy i chciałbym przytyć.

Uzależnienie od słodyczy

przez Butterfly92 11 lut 2012, 14:06
Kubarock napisał(a):Widzę, że nie jestem sam z tym problemem. Słodycze uwielbiam od zawsze i zawsze jadłem ich duże ilość. Jednak jakiś czas temu stało się to moim nałogiem. Muszę codziennie jeść słodycze, bo inaczej aż źle się czuję... Najgorsze jest to, że mam chory żołądek/przełyk i nie powinienem jeść tego typu rzeczy, ale nie mogę się powstrzymać. Czipsami też się objadałem, do czasu aż przesadziłem i po nich wymiotowałem - do teraz nie ruszam czipsów i nie mam zamiaru. Wydaje na słodycze bardzo dużo pieniędzy, aż za dużo... Ale nie ma to jak sobie zjeść do kawy pączka, czekoladę i ze 2 batoniki. Ciężko jest się od tego powstrzymać. Ja mam to szczęście, że w ogóle nie tyję. Obojętnie co bym jadł to nie przytyję, jestem wręcz za chudy i chciałbym przytyć.

ja znowu jestem uzależniona od słodyczy z tym że tyję i z dnia na dzien wygladam coraz gorzej.
odkad zaczelam terapie to ich nie jem bo nie mam czasu poprostu.
ale dzisiaj pierwsze co zrobilam to zjadlam 5 cukierków... :(
F60.3 - Chwiejne zaburzenie osobowości- typ impulsywny

Uzależnienie od słodyczy

przez kornelia_lilia 11 lut 2012, 14:14
idle, ale po takich napadach jedzenia słodyczy po jakimś czasie nie masz ich zwyczajnie dość, nie dostajesz obrzydzenia na ich widok?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Uzależnienie od słodyczy

przez Butterfly92 11 lut 2012, 14:15
ja jestem w stanie zjesc cala duza nutelle w przeciagu godziny !
albo kiedys bylam w stanie zjesc 3 czekolady w przeciagu 30 minut... :(
F60.3 - Chwiejne zaburzenie osobowości- typ impulsywny

Uzależnienie od słodyczy

przez kornelia_lilia 11 lut 2012, 14:18
Butterfly92, o matko :shock: a potem nie masz mdłości?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Uzależnienie od słodyczy

przez idle 11 lut 2012, 14:24
kornelia_lilia, nigdy, jem, aż wszystko zniknie, albo aż dostanę zgagi :? dlatego mama nic nie trzyma słodkiego w domu, a i ja staram się nie wychodzić z domu z nadprogramową kasą. Jak nie zjem słodyczy, to trzęsą mi się łapy i śnią mi się po nocach.
idle

Uzależnienie od słodyczy

przez kornelia_lilia 11 lut 2012, 14:31
idle, robiłaś jakieś badania, czy np. glukozę masz w normie? Najtrudniejsze to chyba walka z własną wolą i próby nie myślenia o tym. Ale trzęsące się ręce to już chyba poważna sprawa :roll:

Ja bym po przejedzeniu się słodyczy dostała obrzydzenia, ale pewnie tylko na krótko. Tu na forum dowiedziałam się, jakim złem jest wszystko, co słodkie i staram się je ograniczać.

Uzależnienie od słodyczy

przez Sorrow 11 lut 2012, 14:32
Butterfly92 napisał(a):ja jestem w stanie zjesc cala duza nutelle w przeciagu godziny !

Też tak miałem. Na szczęście pozwoliłem się zbawić Nienawiści.

Uzależnienie od słodyczy

przez idle 11 lut 2012, 14:37
kornelia_lilia, tak, wszyscy u mnie podejrzewają problemy z tarczycą, ale mam badania co pół roku i wszystko w normie :( kiedyś nie miałam z tym problemów, to kwestia 3-4 lat ...
idle

Sortuj wg