Uzależnienie od słodyczy

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od słodyczy

przez Butterfly92 04 lut 2012, 20:28
Witam. Tak jak w temacie jestem uzależniona od słodyczy, jem ich mnóstwo, nie ma dnia w którym by nie zjadłam batonika, czekolady, cokolwiek.
Najgorsze jest to że już przytyłam 10 kg i nadal tyje, okropnie wyglądam...
Niewiem jak mam sobie poradzić.
Chciałam powiedzieć że byłam z tym u psychologa jak również z innymi moimi zachowaniami i od środy zaczynam terapie, myśle że terapia mi pomoże.
F60.3 - Chwiejne zaburzenie osobowości- typ impulsywny

Uzależnienie od słodyczy

przez NickiMinajBtm 05 lut 2012, 20:44
Widze Buterfly....

że mamy ten sam problem..ja juz utlam 15 kg przez slodycze...i najgorsze jest to ze nie umiem przestac jesc...Cierpie na kompulsywne objadanie...tak to nazwę...kocham czekolade...wszytsko co czekoladowe...batoniki...itp..wszytsko co oblane czekolada...

próbowalam brac chrom..ale to nic mi nie pomoglo...

jedzenie jest moją jedyną uzywką bo nie pale ani nic....uzaleznilam sie i nie niewiem co z tym począć...

niewiem czy to sie leczy tak samo jak inne zaburzenia...typu anoreksja...czy builimia.. eh te kompulsy...brak sił:(

Uzależnienie od słodyczy

przez CichoCiemny 05 lut 2012, 22:20
Niektóre stymulanty powodują zanik apetytu, czasami wręcz wstręt do jedzenia. W małych dawkach nie są niebezpieczne, a często właśnie używane przy odchudzaniu.
Oczywiście zamiast tego lepiej zacząć uprawiać jakiś sport no i znaleźć przyczynę problemu, który leży w psychice.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od słodyczy

przez nextMatii 05 lut 2012, 22:36
Tez kocham czekolade..:D....
I nie przejmuje sie tą jednostronną miłością....
nextMatii

Uzależnienie od słodyczy

przez ninja 05 lut 2012, 22:51
hyhyh, słodycze :105: moim rekordem było chyba zjedzenie 15 tabliczek czekolady w ciągu 4 dni :oops:

generalnie jedyny sposób na walkę z tym, jaki znalazłam, to po prostu jak najrzadsze chodzenie do sklepu, bo zawsze będąc w sklepie kupię coś słodkiego, więc im rzadziej tam bywam, tym mniej słodyczy zjem xD no i jeszcze mnie kiedyś przeraziło, jak policzyłam ile miesięcznie wydaję pieniędzy na takie rzeczy, to też mnie trochę przyhamowało.
no i jak jest sezon na owoce jakieś fajne, np. mandarynki czy truskawki, to one się dobrze sprawdzają jako taki zapychacz, gdy przyjdzie chęć na słodkie.
Wyglądam zdrowo, ponętnie i rumianie. Wcale nie widać, że nie żyję.
The prettier a girl is, the more nuts she is.

Uzależnienie od słodyczy

przez bigfish 05 lut 2012, 22:54
Czekolada :105:

Uzależnienie od słodyczy

przez CichoCiemny 05 lut 2012, 23:16
Nawpieprzajcie się kilka razy tak, że będziecie rzygać całą noc to Wam przejdzie, przynajmniej na jakiś czas.
Ja tak ostatnio miałem z czipsami (na gastro po paleniu :P ) i teraz już patrząc na nie zbiera mi się na wymioty. Wiem, że za dwa tygodnie i tak będę się nimi znowu zajadać, ale teraz mam spokój.
Czekolada jest zajebista, ale tylko taka lepszej jakości, wszelkie wyrobi czekolado-podobne to lipa.

Uzależnienie od słodyczy

przez Butterfly92 06 lut 2012, 18:38
NickiMinajBtm napisał(a):Widze Buterfly....

że mamy ten sam problem..ja juz utlam 15 kg przez slodycze...i najgorsze jest to ze nie umiem przestac jesc...Cierpie na kompulsywne objadanie...tak to nazwę...kocham czekolade...wszytsko co czekoladowe...batoniki...itp..wszytsko co oblane czekolada...

próbowalam brac chrom..ale to nic mi nie pomoglo...

jedzenie jest moją jedyną uzywką bo nie pale ani nic....uzaleznilam sie i nie niewiem co z tym począć...

niewiem czy to sie leczy tak samo jak inne zaburzenia...typu anoreksja...czy builimia.. eh te kompulsy...brak sił:(

ja tez cierpie na kompulsywne objadanie sie. :(
ech i co tu teraz zrobic...

Uzależnienie od słodyczy

przez Sorrow 06 lut 2012, 19:28
Też miałem taki problem. Mi pomogła Nienawiść. Nienawiść wzbogaca.

Nienawiść do słodyczy. Ochydnych podludzkich batoników, wstrętnych cukierków, obrzydliwych podstępnych czekoladek.

Nie jem słodyczy od jakichś dwóch lat. Od tego czasu dużo lepiej się czuję.

Uzależnienie od słodyczy

przez petra 06 lut 2012, 20:09
od słodyczy to nie uzaleznienie :P
toc chyba kazdy jest "uzalezniony" od szczescia :D
petra

Uzależnienie od słodyczy

przez Butterfly92 06 lut 2012, 20:15
Sorrow napisał(a):Też miałem taki problem. Mi pomogła Nienawiść. Nienawiść wzbogaca.

Nienawiść do słodyczy. Ochydnych podludzkich batoników, wstrętnych cukierków, obrzydliwych podstępnych czekoladek.

Nie jem słodyczy od jakichś dwóch lat. Od tego czasu dużo lepiej się czuję.

mam nienawiść do papierosów i alkoholu, na ich widok robi mi się nie dobrze.

1 dzien bez słodyczy :) :yeah:

Uzależnienie od słodyczy

przez Thazek 06 lut 2012, 21:41
Słodycze? Nie wyobrażam sobie życia bez nich :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Uzależnienie od słodyczy

przez idle 06 lut 2012, 22:02
petruszka30 napisał(a):od słodyczy to nie uzaleznienie :P
toc chyba kazdy jest "uzalezniony" od szczescia :D

Trzęsące się ręce, bezsenność, wypady na stację benzynową po czekoladę bo dosłownie myślałam, że uduszę wszystkich dookoła i 30 kg na plusie to na prawdę definicja szczęścia :great: jestem żałosna, że doprowadziłam się do tak ohydnego stanu. Jeszcze długa droga przede mną, żeby oczyścić ten syf w środku mnie choć w połowie.
idle

Uzależnienie od słodyczy

przez Thazek 06 lut 2012, 22:04
idle, Ze zdjęć nie wynika żebyś była otyła ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Sortuj wg