Amfetamina

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

psychiatra- pierwsza wizyta

przez Korba 02 gru 2011, 11:29
psychiatrze trzeba powiedzieć wszystko. o ile naprawdę chcesz się wyleczyć.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Amfetamina

przez Zenonek 02 gru 2011, 12:06
NieMusialemSpac, Po pierwsze nie ma czegos takiego jak antydepresant, ktory kazdemu pomoga...Kazdy reaguje inaczej.

Ogolnie najskuteczniejszymi lekami antydepresyjnymi na przewlekle, ciezkie depresje sa Klomipramina, Amitryptylina , Imipramina , Wenlafaksyna takze Doksepina.

Ale kazdy reaguje inaczej.

Skoro dobrze reagujesz na Amfe to moze dobrze by zadzialal Petylyl lub Reboksetyna.

Czesto stosuje sie tez mix np SSRI + Reboksetyna.

W kazdym razie o leczeniu zadecyduje lekarz.

Radze tylko iść prywatnie do kogos kto ma naprawde dobrą opinie.

Amfetamina

przez CichoCiemny 03 gru 2011, 00:07
NieMusialemSpac, branie innych substancji dopaminergicznych raczej nie pomoże Tobie, bo tylko się od nich uzależnisz tak samo, a bez nich będziesz mieć jeszcze większą depresją. SSRI mogą w takim wypadki powodować jeszcze większą depresję lub poczucie "wyjebania" na wszystko, więc uważaj z tym.
Osobiście radziłbym odbudować organizm jakimiś witaminami, dużo owoców, konkretna dieta według grupy krwi, badania krwi, bo na pewno masz jakieś niedobory. Do tego znajdź sobie jak najwięcej zajęć i staraj się zajmować czas tak, żeby nie myśleć o kolejnej kresce, która poprawi Ci nastrój. Jeżeli masz zamiar iść do psychiatry tylko po to, żeby Ci przypisał nowe proszki to bez sensu, no ale Twoja decyzja. Bardziej przydała by Ci się jakaś terapia, chociaż nie napisałeś jak długo brałeś, ale prawdopodobne jest, że może u Ciebie występować psychoza amfetaminowa, jeżeli brałeś jej dużo i często.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Amfetamina

przez NieMusialemSpac 03 gru 2011, 11:21
KeFaS uwazasz ze branie antydepresantow dopaminergicznych nie pomoze. I polecasz wiaminki mowisz, to by bylo zbyt proste.
Moim zdaniem dobry psychotrop bedze najlepszym rozwiazaniem,lepszym niz amfetamina,bo jesli nie leczenie lekami to bede sie wspomagal amfetamina. Wkoncu po to sa te leki. Wole sie leczyc psychotropami niz poprawiac na chwile nastroj amfetamina.

Amfetamina

przez paradoksy 03 gru 2011, 11:29
NieMusialemSpac, z jednego uzależnienia w drugie? Szukasz wymienników prochów? Ty nie masz depresji, żeby brać antydepresanty, tylko jesteś uzależniony.
Tobie potrzebny jest całkowity detoks od wszystkiego.
paradoksy

Amfetamina

przez NieMusialemSpac 03 gru 2011, 11:46
paradoksy skad Ty mozesz wiedziec co ja mam a czego nie mam taki doskonaly z Ciebie Psychiatra Psycholog doszedles do tego telepatycznie jestes wszystko wiedzacy po co piszesz takie rzeczy nie musze ci tlumaczyc ze mam depresje i na czym polega.Jak trafie na takiego psychiatre jak Ty ktory z gory juz wszystko wie to dostanie pocisk i tyle bede mial z tej pierwszej i ostatniej wizyty u psychiatry.

Amfetamina

przez paradoksy 03 gru 2011, 11:56
NieMusialemSpac, to powodzenia w leczeniu.

ps. jestem kobietą.
paradoksy

Amfetamina

przez NieMusialemSpac 03 gru 2011, 15:34
Nie przejmuje sie tym czy ktos mi dobrze zyczy czy nie.
Czy leki podnoszace dopamine jak concerta ritalin przepisywane sa na takie objawy jak brak koncentracji szkola czy praca nie ma opcji jest to meczarnia dla mnie ,cos w wstylu adhd, nie potrafie wysiedzec wmiejscu jestem nadpobudliwy, spanie w dzien zero checi do czegokolwiek, jak zlapie mnie wiekszy dolek a mam tak codziennie potrafie zaprzepascic wszystko olac, podlamany wiecznie myslacy o problemach ktore nie sa wielkie lecz mam poczucie bezsilnosci wobec nich.Takie objawy mam od dziecka, do tego jeszcze doszla amfetamina.Kiedys dzien w dzien w pracy w szkole, do wyjsc ze znajomymi, do posiedzenia przed kompem nocy, na imprezy.

Obecnie biore ciagami np 2,3,4 dni biore i 1*2*3 dni przerwy.Czasem dluzsze ciagi a czasem krotsze bywa ze nie biore 2,3 tyg.Nie jestem silnie od niej uzaleziony biore bo mi sie spodobalo bycie aktywny caly dzien, trzeba zrobic to czy tamto to poprostu robie to z checia i mam sile na inne rzeczy przyjemnosci. W kontaktach z ludzmi jest bardzo dobrze polubilem ten stan ktorego nigdy nie czulem a przeciez to ze czlowiek jest pozytywnie nastawiny do zycia jest normalne lecz ja takiej normalnosci sam w sobie nie mam.Amfetamina poglebila to wszystko.

Ps.Spoko Sory za mezczyzne.
Ostatnio edytowano 03 gru 2011, 15:42 przez NieMusialemSpac, łącznie edytowano 2 razy

Amfetamina

przez Misiek_NL 03 gru 2011, 15:39
NieMusialemSpac, Tylko że amfetamina jednak wyniszcza oragnizm... i możesz tak aktywnie i luzacko długo nie pociągnąć... Piszesz że nie jesteś bardzo uzależniony tzn. że co ?? jesteś uzależniony tylko troszkę ;) ?? Albo jesteś uzależniony albo nie...
Misiek_NL

Amfetamina

przez NieMusialemSpac 03 gru 2011, 15:47
Dodam ze interesuje sie od dawna substancjami narkotykami szczegolnie stymulantami to jak dzialaja na mozg czlowieka mozna powiedzec jest to moje jedyne glebsze zaintresowanie.

Amfetamina

przez paradoksy 03 gru 2011, 15:50
NieMusialemSpac, nie wiem co jest z Tobą, ale z poprzedniego posta wywnioskowałam że po prostu szukasz zamienników amfetaminy. jeśli się pomyliłam to sorry.
paradoksy

Amfetamina

przez NieMusialemSpac 03 gru 2011, 16:50
Zastanawiam sie czy psychiatra sluchajac o narkotykach nie zadzwoni na 997 to moze troche glupie ale mam takie obawy przedtym czy mowic mu o wszystkim. Ja sie czuje lepiej tylko gdy czuje wzrost noradrenaliny dopaminy i serotoniny ,normalny czlowiek ma to w normie ja czuje zdecydowanie ze tego mi brakuje. Gdy nie potrafilem zwiekszyc poziom neuroprzekaznikow zylem tak, przyzwyczailem sie do zycia mozna powiedzec w innym swiecie moze to nie zawsze widac. Podnaszac te neuropryekaźniki mozliwe do poziomu normalnego jestem innym czlowiekiem zdolnym do funkcjonowania szkola praca rodzina dziewczyna znajomi zachowujac przy tym pozytywne nastawienie do zycia bo tak trzeba. Depresant ktory zawiera Metylofenidat da mi co potrzebuje, po to jest ten lek wkoncu. Jakies leki slabsze ktore dzialaja na innej zasadzie mi nie pomoga. Jest to napewno depresja jakiegos rodzaju,a raczej poprostu ja taki jestem moj mozg. Mozna by powiedzec ze taki moj urok ale przeciez z zycia powinno sie korzystac i cieszyc sie nim wiec to nie jest normalne i wymaga leczenia w ten sposob inaczej sie nie da. Zdaje sobe sprawe ze to nie jest wyjscie z tej sytuacji ale przynajmniej pozyje tak jak trzeba przez lata ktore mi niedlugo uciekna nie bede sie tak meczyl mam 19 lat, lek ten moge zdobc i tak poprostu chce to skonsultowac z lekarzem

Amfetamina

przez Lord Kapucyn 03 gru 2011, 18:23
Psychiatrę obowiązuje tajemnica lekarska tak jak księdza tajemnica spowiedzi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Amfetamina

przez paradoksy 03 gru 2011, 18:32
...jednakże w przypadku realnego zagrożenia zdrowia lub życia (próby samobójcze) psychiatra/psycholog może wezwać pogotowie a nawet ma taki obowiązek.
paradoksy

Sortuj wg