Co jest gorsze ? Benzo czy Alko

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Zenonek 09 wrz 2011, 14:44
Z mojego doswiadczenia (nie jestem alkoholikiem ani benzoholikiem), ale zdarzylo mi sie kilka razy opic sie zeby poprawic sobie nastroj oraz rowniez byly ze 4-5 razy gdzie zapodalem sobie po sporej dawce Alpro lub Diazapem.

Zatem tak u mnie po benzo nie bylo zadnego "kaca" rozumianego jako rozne dolegliwosci na nastepny dzien.

Po alko czasami (nie zawsze) sa rozne nieprzyjemne historie.

Jak juz poprawiac sobie nastroj w najgorszych momentach to lepiez wziac sobie Stilnox. O wiele mocniejsze polepszenie nastroju i dzialanie przeciwlękowe niz nawet po 1,5 mg Alpro czy 3-4 piwach wipytych w 30 minut. I to juz w minimalnej dawce 10 mg Zolpi.

Takie sa moje doswiadczenia.

Innych uzywek nie probwalem (nigdy nawet maryski nie palilem).

-- 09 wrz 2011, 14:53 --

matteo29 napisał(a):Jestem w temacie bo lubię obydwie substancję. Napiszę tak:
Alko działa intensywniej i szybciej ale niszczy bardziej układ trawienny, wątrobę itp.. Poza tym występuje kac, który trzeba zalać już od rana :)
Natomiast po benzo (strzele sobię czasem klona) jestem ok 10 - 12 godzin na totalnym luzie i jest dobrze. Tylko błogostan występuje jak się zażywa 3 max. 4 dni. Potem przemija i trzeba koniecznie odstawić. Dłuższe zażywanie benzo to koszmar przy odstawianiu (podobny do heroiny podobno).
pozdrawiam

1-2 piwa to raczej malo kogo wyluzuja. Najczesciej trzeba co najmniej 3-4 piwa wypite w szybkim tempie zeby czuc dzialania.

Oczywiscie alko ma ta duza wade, ze po trwajacej 2-4 godziny lekkiej euforii i wyluzowaniu przychodzi zjazd.

Benzo w sumie dziala dluzej.

Jak dla mnie najlepsze benzo na wyluzowanie i wlaczenie tumiwisizmu to Relanium.

przez Misiek_NL 29 wrz 2011, 18:30
Benzo jest gorsze...

O ile z odstawieniem alko nie miałem większych problemów to właśnie odstawiam benzo i jest nieciekawie...

Myslę że traktowanie benzodiazepin jak używki to głupota...
Misiek_NL

przez L:) 15 paź 2011, 06:02
Obie substancje są z grupy depresantów i spowalniają oraz działają destrukcyjnie na organizm. Co jest gorsze to pytanie do naukowców, kwestia tego jak szybko jest co metabolizowane, jakie narządy może uszkodzić i jak szybko, jaka jest dawka bezpośrednio zagrażająca życiu, a mimo to i tak nie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

Co najwyżej z własnego doświadczenia, benzo odczułem w psychice, dziurach w pamięci, alkohol po mocniejszych imprezach bardziej w organiźmie, z tego mogę bezpodstawnie wnioskować, że na psychę gorzej benzo działa, na organizm alko, ale nie ma się co tym sugerować.
L:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez buka 16 paź 2011, 02:54
najlepsze jest benzo+alk ,dosc popularny mix wśród starszych userów forum;p

przez *Monika* 16 paź 2011, 11:33
buka, :nono:
Obrazek
Główny Moderator

przez CichoCiemny 17 paź 2011, 00:15
buka, no i jeszcze do tego ssri brane regularnie, które skutecznie rozwalają układ serotoninowy w głowie :lol:

przez L:) 17 paź 2011, 05:03
KeFaS napisał(a):buka, no i jeszcze do tego ssri brane regularnie, które skutecznie rozwalają układ serotoninowy w głowie :lol:

E, SSRI nie będzie miało wpływu zbytniego na to, a tym bardziej na zespół serotoninowy.

Benzo+Alko+Kodeina, dziękuję : )
L:)

przez CichoCiemny 17 paź 2011, 09:17
L:), nie chodzi mi o zespół serotoninowy, tylko o zmiany w mózgu spowodowane długotrwałym braniem tego typu substancji. Z resztą w wielu przypadkach takie "leki" mogą powodować zupełnie odwrotne działanie, właśnie chociażby depresje, czy myśli samobójcze (poczytaj sobie o przebiegu "testowania" fluoksetyny i jakie afery były z tym związane, polecam książkę "Skutek uboczny śmierć" itp), dlatego lekarze najczęściej miksują je z benzo, bo same w sobie powodują dużo więcej skutków ubocznych. A im więcej się w siebie pakuje chemii tym bardziej wątroba i cały organizm na tym tracą. I głowa też.

-- Pn, 17 paź 2011, 09:18 --

L:) napisał(a):Benzo+Alko+Kodeina, dziękuję : )

Taki mix lepiej zastąpić jakąś dobrą, leczniczą odmianą marihuany, działa dużo łagodniej i bezpieczniej dla organizmu i przy tym może skutecznie zastępować leki.

przez shinobi 17 paź 2011, 09:29
KeFaS napisał(a):buka, no i jeszcze do tego ssri brane regularnie, które skutecznie rozwalają układ serotoninowy w głowie :lol:

Nie to co trawa, nie?

przez CichoCiemny 17 paź 2011, 10:28
shinobi, trawa działa na innej zasadzie, na inne receptory, ale też oczywiście może być przyczyną różnych problemów, jeżeli jest nadużywana. Chociaż ciągle jest łagodniejsza dla organizmu, jeżeli chodzi o jej metabolity. Ja chciałem po prostu zwrócić uwagę na problem "leków", które tak naprawdę nigdy nie powinny zostać wprowadzone do masowego użytku jako "lek" na depresje, a na pewno nie w taki sposób.

przez shinobi 17 paź 2011, 10:33
KeFaS, ja tam się nie znam. Wiem, że po trawie nie czuję się dobrze, więc jej nie używam. Po SSRI jestem w stanie jako takiej używalności, więc używam. I to chyba tyle. Gdybym po trawie czuł się fajnie, na pewno bym ją palił. :)

przez CichoCiemny 17 paź 2011, 10:42
No to dobrze, gorzej będzie jak ssri odstawisz i zaczną się problemy, ale oczywiście nie życzę Ci tego, bo i tak wszystko jest kwestią pracy nad sobą, substancje psychoaktywne to tylko pewnego rodzaju "maska" dla problemów.

-- Pn, 17 paź 2011, 10:45 --

Ja mam akurat odwrotnie, po kannabinoidach (tylko niektórych odmianach MJ i niektórych syntetykach) czuję się zajebiście i mogę dużo lepiej funkcjonować, wyłącza mi się nerwica natręctw w znacznym stopniu, zwiększa mi się chęć kontaktu z ludźmi, za to po lekach jest tylko gorzej, chyba że mam ochotę się po prostu naćpać i zrelaksować, ale do tego też wolę MJ.

-- Pn, 17 paź 2011, 10:47 --

Duże znaczenie ma placebo, czyli jeżeli ktoś bardzo wierzy, że leki mu pomogą to ma na to dużą szansę i odwrotnie. To samo jest z psychoterapią i wszystkimi innymi drogami.

Sortuj wg