Uzależnienie od strzelnia palcami i nietylko.

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Madziorex 16 sie 2011, 21:45
Witam.

Moim problemem są strzelające kości, nie tylko palców dłoni bo również stóp i kolan. Problem trwa od kilku lat. Kiedy zaczęły boleć mnie od tego kolana postanowiłam za wszelką cenę przestać, ponieważ zwyczajnie wystraszyłam się. Udało mi się może na 2 dni, później kiedy ból ustąpił zaczęłam od nowa. Najgorsze jest to, że tego nie kontroluje, a dopiero w trakcie uświadamiam sobie co robię.

Dodam jeszcze, że pytałam sie o to kiedyś mojego nauczyciela od w-f, a on twierdził że to przez pływanie które trenowałam w dzieciństwie przez 8 lat.

Dużo słyszałam o tym że w trakcie "strzelania'' wyciera się torebka stawowa i w starości mogę mieć kłopoty. Teraz mam 20 lat.

Jak mogę się tego pozbyć?
Ma ktoś z was podobnie?

Proszę o jakieś rady.

Z góry dziękuję. Madziorex

przez CichoCiemny 16 sie 2011, 22:40
Nie masz przypadkiem nerwicy natręctw (lub innej)? Ja mam to samo, strzelam nie tylko palcami, ale i ramionami, kręgosłupem, karkiem :P Ale to jest u mnie na tle nerwicowym.
Pozbyć się możesz jedynie tego nie robiąc, innej rady po prostu nie ma.

przez Madziorex 17 sie 2011, 01:14
Czy mam nerwicę, nie wiem. Pewne jest jednak, że nerwowa jestem. W sumie w taki sposób odreagowuje stres.
Kurcze, niedobrze. ahhhh ;/.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 17 sie 2011, 01:48
Madziorex, Moje tez strzelają , a mam już ponad 40 i jeszcze się nie rozsypałam ;)
Moderator

przez Margolka 17 sie 2011, 06:16
KeFaS napisał(a):Nie masz przypadkiem nerwicy natręctw (lub innej)? Ja mam to samo, strzelam nie tylko palcami, ale i ramionami, kręgosłupem, karkiem :P Ale to jest u mnie na tle nerwicowym.
Pozbyć się możesz jedynie tego nie robiąc, innej rady po prostu nie ma.

Moja trzynastoletnia córka robi dokładnie to samo, gdzie by się nie skręciła to chrup... Ale raczej nerwicy nie ma, to najbardziej wyluzowane z moich dzieci. Choć teraz zacznę się uważniej jej przypatrywać pod tym kątem ... Znajomy powiedział, że to prowadzi do zwyrodnienia stawów, te w palcach np. mocno się pogrubiają. Podpatrzyła kiedyś jak kolega strzela paluchami i tez zaczęła, bo jej się spodobało. A teraz siada czasami koło mnie i włącza te "kastaniety" a mnie sie wydaje, że sie za chwile cała połamie :smile:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez CichoCiemny 17 sie 2011, 19:33
Margolka, to niech pije mleko, jogurty, itp ;)

Sortuj wg