Co mam zrobić?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Co mam zrobić?

przez Vian 23 lip 2011, 16:38
Tabletki są marne na rzucanie fajek, polecam elektroniczne papierosy. Zakupiłam sobie takie przed wizytą w szpitalu i nie palę ponad pół roku, chociaż wcale nie planowałam rzucać palenia, jakoś tak samo wyszło (mogę palić gdzie chcę, nie śmierdzi, mam komfort psychiczny, że nie niszczę sobie zdrowia).

PS.
No i wszystkie odruchy palacza są zaspokojone - podnoszenie papierosa do ust, wypuszczanie dymu; elektroniki nie smakują jak prawdziwe papierosy, ale dymią znacznie fajniej.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Co mam zrobić?

przez Xevoc 24 lip 2011, 20:52
@maciek.kosterski
Co do kontaktów ze znajomymi,to wszystkich nie zerwałem tylko zawęziłem je.A kontakt musiałem zawęzić bo oni wciągali fetę,chlali,jarali zioło.Co do tabletek to one niszczą wątrobę i dają słaby efekt,a wątroba jeszcze mi się przyda.

@Vian
Na jakiej zasadzie działa taki elektroniczny papieros?
Miałeś takie coś,że po dużym okresie nie palenia,wypaliłeś całą paczkę,odpalając jedną za drugą i robiąc to w bardzo krótkim okresie czasowym.Mi po takim maratonie,aż zakręciło się w głowie i miałem nogi jak z waty i miałem taki ucisk w klatce piersiowej.Chciało dalej mi się palić,ale po tym przystopowałem i poszedłem do domu.Bałem się,że będę miał lub mam rozedmę płuc i skończę tak jak Amy Winehouse,której płuca były zdatne zaledwie w 70%,ale ona paliła fajki i crack.Z resztą mój wujek świętej pamięci zmarł na raka krtani,palił 2 paczki dziennie.

Co mam zrobić?

przez maciek.kosterski 24 lip 2011, 21:23
hej jak twoje starania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co mam zrobić?

przez Xevoc 24 lip 2011, 21:59
Staram się nie palić,choć mam lekkie ciśnienie na szlugi.

Co mam zrobić?

przez Vian 29 lip 2011, 03:44
Na jakiej zasadzie działa taki elektroniczny papieros?

http://pl.wikipedia.org/wiki/E-papieros

Miałeś takie coś,że po dużym okresie nie palenia,wypaliłeś całą paczkę,odpalając jedną za drugą i robiąc to w bardzo krótkim okresie czasowym

Jestem kobietą. ;-)
Nie, nie miałam, ale ja paliłam od 13 roku życia (teraz mam 27), a od mniej więcej 15 roku życia do grudnia zeszłego roku, kiedy kupiłam pierwszy zestaw elektronicznych fajek, nie miałam ani jednego dnia bez papierosa, okresowo (zwykle kiedy mieszkałam sama albo z palaczami i nie musiałam wychodzić na papierosa) wypalałam nawet 3 paczki dziennie. Wytrzymanie bez papierosa 2h w kinie czy w samolocie było dla mnie niesamowitym wyczynem.

Nie zamierzałam rzucać palenia, zwyczajnie kupiłam elektroniczne fajki, bo szłam do szpitala, a nie miałam ochoty ani zdrowia bawić się w chowanego z pielęgniarkami i ochroną za każdym razem jak chcę zapalić. Od razu po wyjściu zamówiłam dodatkowy sprzęt. W sumie od początku grudnia do chwili obecnej wypaliłam może z 2-3 paczki zwykłych papierosów, nie przymuszona głodem, tylko ot tak, bo miałam ochotę, przy piwku albo na imprezie głównie. Na co dzień nie palę ani nie czuję potrzeby palić tytoniu, po pewnym czasie (różnym, u mnie po chyba miesiącu) zwykłe papierosy przestają smakować i bardzo trudno jest je palić, bo się odzwyczajamy. Trochę tak, jakbyś miał wyjąć pety z popielniczki i zacząć je żuć. Nie żartuję.

Na start warto mieć ok 300 zł (miesięczny koszt przeciętnego palenia, 30x10 zł), bo dobry sprzęt i kilka różnych płynów to podstawa, żeby określić, co nam pasuje.

-- 29 lip 2011, 04:03 --

PS.
W tym artykule z wikipedii jest jeden błąd - nie ma płynów imitujących smak papierosów (chociaż jest masa o nazwach znanych marek - Marlboro, Camel, Pall Mall, Davidoff - to smaki tych płynów nie mają nic wspólnego ze smakiem palonego papierosa); nie da się tego efektu osiągnąć, bo w e-paleniu nie zachodzi proces spalania a jedynie zamieniania płynu na parę.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg