Marihuana

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Marihuana

przez ekspert_abcZdrowie 02 wrz 2011, 17:12
Widzisz KeFaS, tylko ty różnisz się od niejednego nastolatka. Bo młodzi nie mają motywacji, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat substancji psychoaktywnych, nie wychodzą sami z inicjatywą szukania informacji na temat działania marihuany czy amfetaminy, nie ma w nich ciekawości poznawczej, a próby edukowania ich w tym kierunku odczytują jako afront - Co tak jakiś belfer będzie mi gadał? Inni palą i im nic, to i ja mogę. Poza tym, głupio nie palić. Co kumple powiedzą? To teraz takie modne.

Naprawdę, młode osoby mają nikłą wiedzę na temat wpływu szeroko pojętych używek na organizm, a jeżeli coś wiedzą, to ich wiadomości ograniczają się do stereotypowych haseł i mitów. Jeśli chodzi o zagrania firm farmaceutycznych, masz świętą słuszność. Nie chodzi o dobro pacjenta, tylko kasę i zyski. Dlatego ludzie też powinni czytać, co zażywają, zanim zdążą odczuć na sobie skutki uboczne. I zgadzamy się razem też w kwestii konieczności edukowania młodzieży na temat konsekwencji i potencjalnego niebezpieczeństwa zażywania narkotyków. Chciałabym doczekać się jakiejś fajnej kampanii antynarkotykowej, takiej z prawdziwego zdarzenia, w naszym kraju. Może to jakieś wyzwanie dla mnie? :D

Bodajże w Norwegii wykorzystano Internet do walki z inicjacją narkotykową. Pomysł można zobaczyć, wpisując w wyszukiwarkę "oryginalna kampania antynarkotykowa" albo na stronie trydrugs.net. Efekty wizualne fajne, ale merytoryczna zawartość - powiedzmy szczerze, bardzo średnia.
Psycholog

Marihuana

przez CichoCiemny 03 wrz 2011, 03:07
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Naprawdę, młode osoby mają nikłą wiedzę na temat wpływu szeroko pojętych używek na organizm, a jeżeli coś wiedzą, to ich wiadomości ograniczają się do stereotypowych haseł i mitów.

Niestety nie tylko młodzi, większość ludzi w "garniturkach", których można ciągle oglądać na TVN24 ma jeszcze mniejsze pojęcie o używkach, a mimo tego podejmują decyzję co jest legalne, a co nie.

Marihuana

przez Lord Kapucyn 03 wrz 2011, 17:31
większość ludzi w "garniturkach", których można ciągle oglądać na TVN24 ma jeszcze mniejsze pojęcie o używkach, a mimo tego podejmują decyzję co jest legalne, a co nie.

Tu się aż ciśnie na usta krótka, ale jakże wiele mówiąca wypowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego:

Marihuana
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Marihuana

przez CichoCiemny 04 wrz 2011, 03:05
No właśnie, tyle że "konserwatywne" społeczeństwo wytłumaczy to tak, że on nie musi wiedzieć, bo ma od tego swoich ludzi, którzy mu mówią jakie ustawy ma podpisać, a jakie nie. :lol:
I właśnie w tym problem, że ci wszyscy politycy to tylko marionetki (to samo jest na całym świecie w tzw. "demokracji"), a tak naprawdę państwami rządzą ludzie, którzy się nie pokazują i to nie jest żadna teoria spiskowa, po prostu cenzura nie pozwala o tym głośno mówić.

Marihuana

przez ekspert_abcZdrowie 05 wrz 2011, 20:26
Tak... tylko trochę odbiegliśmy od tematu marihuany i jej wpływu na organizm :D

Mam pytanie, co sądzicie o sprzedaży napojów bezalkoholowych wzbogaconych THC. Napoje takie sprzedaje się między innymi w Kalifornii. Można kupić je w różnych smakach, np. Canna Colę, Sour Diesel albo winogronowy Grape Ape. Sztuka to cena rzędu około 45 zł. By produkt sprzedał się na rynku, promuje się go jako środki lecznicze. Czy taka strategia marketingowa nie jest przypadkiem obliczona jedynie na zyski, a nie na dobro konsumentów?
Psycholog

Marihuana

przez CichoCiemny 06 wrz 2011, 03:01
Raczej właśnie to typowy chwyt marketingowy, żeby zachęcić potencjalnych klientów i jeszcze ta cena z kosmosu, a samego THC jest tam pewnie jak na lekarstwo :P Jakbym miał do wyboru taki napój, albo gram jakiejś dobrej odmiany sativy (nawet za te 45zł, bo liczy się jakość, a nie ilość), to zdecydowanie wolałbym marihuanę.

BTW. Jeszcze odnośnie tego, że palenie źle wpływa na płuca, można przecież zrobić sobie "zielone ciasto" ;) (popularne są z haszyszem), albo inne wyroby przeznaczone do jedzenia. Oczywiście taka droga przyjęcia działa słabiej, niż palenie i dłużej się "ładuje", ale za to też dłużej działa. Dobre dla osób, które nie chcą typowej "fazy", tylko właśnie lekkie działanie substancji, po którym będą mogli funkcjonować tak jak na trzeźwo, tylko po prostu będą bardziej rozluźnieni.

Marihuana

przez ekspert_abcZdrowie 06 wrz 2011, 15:00
Ach, KeFaS, ty to zawsze jakieś wyjście z sytuacji znajdziesz, by móc się "rozluźnić" za pomocą marihuany :) Jak nie skręcić, no to może ciasteczko, a co! :smile: A ja tam wolę tabliczkę czekolady i jazdę na rowerze albo basen. Przyjemne z pożytecznym. O wiele zdrowsze i super "ładuje" akumulatory.

A co powiesz o "oryginalnej kampanii antynarkotykowej"? Widziałeś? Namiary podawałam we wcześniejszym wpisie. Jak się podobało? Jak oceniasz merytorykę przekazu?
Psycholog

Marihuana

przez CichoCiemny 08 wrz 2011, 07:19
Czekolady i innych słodyczy jem za dużo, szczególnie na gastro po paleniu :lol: (ale mam na tyle dobry metabolizm, że wcale od tego nie tyje).
Jasne, że sporty są super, na rowerze jeżdżę, trenuję krav magę, ale po wysiłku lubię sobie czasami usiąść wygodnie na kanapie wieczorem, odpalić jakiś ciekawy film, lub muzykę i się wyluzować przy dobrej trawce. Oczywiście nie codziennie, raz na jakiś czas. Ostatnio paliłem z miesiąc temu.
A o ciasteczku wspomniałem, bo pisałaś wcześniej, że dym jest szkodliwy, no to mi się przypomniała jeszcze ta metoda konsumpcji.

Tą kampanię chyba przeoczyłem, jak będę mieć więcej czasu to cofnę się w temacie i zobaczę co to dokładnie jest.

Marihuana

przez dolomit 08 wrz 2011, 09:10
ekspert_abcZdrowie

Nie twierdzę, że marycha jest obojętna dla organizmu.
Twierdzę jednak , że leki zapisywane przez Twoich "kolegów po fachu" to dopiero gó.wno , przy ktorym marycha czy nawet amfetamina to dziecinne igraszki.
Wystarczy na tym forum poczytać wypowiedzi ludzi o skutkach ubocznych zażywania, o tym co się wyrabia przy powolnym odstawianiu nawet "bezpiecznych",hehehehe SSRI , że o benzodiazepinach nie wspomnę. I dodam jeszcze , że skutecznośc w/w jest co najmniej wątpliwa....
Marycha daje NATYCHMIASTOWĄ ulgę , nieraz po kilku latach cierpienia spowodowanego wiernym zażywaniem psychotropów zapisanych przez medyków...mnie paradoksalnie USPOKAJA i rozluźnia ORAZ PRZYWRACA DO NORMALNOŚCI amfetamina ( psychoza maniakalno-depresyjna )
Poczytajcie skutki uboczne psychotropów i "antydepresantów" ( pisze w cudzysłowie, bo jednym ze skutków ubocznych "antydepresantów" jest nasilenie myśli samobójczych,hehehahahahhahaha-szczyt hipokryzji ).
Myślę , że tylko heroina może skutkami ubocznymi konkurowac z antydepresantami i psychotropami.
Nie jestem zwolennikiem nadużywania narkotyków. Na dłuższą metę ryją psychikę czasami nieodwracalnie. Ale bądźmy uczciwi-na dzień dzisiejszy leki psychiatryczne to jeszcze większy , tyle że legalny i nieskuteczny syf.......Byłem ostatnio w psychiatryku-nie zapomnę widoku ludzi chodzących po ścianach, ze strużką śliny z ust aż do ziemi-efekt legalnego haloperidolu i fenactilu , relanium i olanzapiny. I jakoś nie widziałem ,żeby czuli się szczęśliwi...
Ciekawe ile i jakie narkotyki trzeba by wrzucać , aby doprowadzić się do takiego stanu
MARYCHĄ się nie da............

Marihuana

przez CichoCiemny 08 wrz 2011, 09:32
No akurat feta to też nie jest dobre wyjście, nie bez powodu jest nazywana ścierwem :P
Poczytaj wypowiedzi ludzi po wielu latach fukania, skutki uboczne są jednak dużo większe. (nie wspominając już nawet o mecie, która często jest niepotrzebnie i błędnie nazywana jako "mocniejsza feta", a to jest dopiero syf dla organizmu)

Marihuana

przez dolomit 08 wrz 2011, 09:41
Poczytaj o skutkach ubocznych po wielu latach "neuroleptykowania" hehehehe
Późne dyskinezy, parkinson itd. To są leki ?
Wczoraj miałem bardzo silne myśli "S"
Feta mi je z głowy wybiła.
Wziąłem pierwszy raz od 4 lat-czyli odkąd zachorowałem.I lepsza feta niż sznur.

Marihuana

przez CichoCiemny 08 wrz 2011, 13:07
dolomit, no przecież sam pisałem kilka stron temu o skutkach ubocznych "leków", przeczytaj lepiej książkę, której tytuł też już podawałem, na ten temat.
Jednak ciągi na fecie to nie jest dobry pomysł i powie Ci to każdy kto siedzi w temacie trochę głębiej.

Marihuana

przez dolomit 08 wrz 2011, 14:20
Ale ja nie zamierzam mieć żadnych ciągów !!
mam 40 lat, rodzinę i uwielbiam czysty jasny umysł, ktory niestety mi choroba odebrała.
Stwierdziłem jedynie, że feta , ktora w jakiś sposób działa na neuroprzekaźniki CHWILOWO i wyjątkowo skutecznie poprawiła stan mojego zdrowia.
Może są leki, w sposób podobny aczkolwiek subtelny i bezpieczny mogłyby modyfikować pracę mózgu dając mi ulgę?
Ale w tak antynarkotykowym kraju przyznanie się psychiatrze do wzięcia 100 amfetaminy wiąze się z banicją jako pacjenta......To nic ,że skutek zażycia jest lepszy niz brak skutku w czasie kilku lat łykania psychotropów. To nic , że można by na tej podstawie wyciągnąc jakieś wnioski. JA ZAŻYŁEM NARKOTYK. Jestem nieodpowiedzialny.

Marihuana

przez zaqzax 08 wrz 2011, 16:45
Ja stosuje legalny analog Marihuany czyli jeden z wielu syntetyków, aktualnie stosuje JWH-307 - wystarcza 5mg spalić na 2h spokoju, lub dodać do napoju/jedzenia ale trzeba wtedy zastosowac wiecej 15mg.
Wiecie ile mnie kosztuje 3 miesięczne zażywanie tego ? 100zł, u dilera na ulicy bym zapłacił za to parę tysięcy zł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg