Uzależnienie od kawy?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od kawy?

przez New-Tenuis 12 wrz 2013, 20:53
socorro, ja lubię i kawę i czekoladę. :105: ;)
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Uzależnienie od kawy?

przez psycholożka 04 gru 2013, 16:24
Ej, a jeśli ktoś ma naturalnie niskie ciśnienie, to nie jest niczym dziwnym, że kawa poprawia samopoczucie. Nie przesadzałabym z tym uzależnieniem od kawy. Na odwyk się chyba nie trafia, a nie na terapię:) Chyba, że ktoś postuluje anonimowych kawoholików.
Najlepsze firmy sprzątające warszawa w stolicy - zapraszam do mnie!

Uzależnienie od kawy?

przez Po prostu maciek 04 gru 2013, 16:27
Można powiedzieć, ze ja jak nie wypije kawy to nie nadaje się do niczego. Mam super niskie ciśnienie. Mało tego jak kawa przestaje działać pije tzw eliksir życiodajny czyli energetyki :)
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od kawy?

przez czarnydiabeł 04 gru 2013, 16:54
Mój kawowy rozkład dnia (sypana "po turecku - czyli po polsku" z dwóch łyżeczek bez czukru i mleka): ok. 7 pierwsza, ok 12 druga, ok 16 trzecia (ale nie zawsze). Fajnie kręci czasem aż za bardzo :-)
czarnydiabeł

Uzależnienie od kawy?

przez rotten soul 04 gru 2013, 17:37
czarnydiabeł,
Ja piję taką jakiego Ty masz nicka :lol:
rotten soul

Uzależnienie od kawy?

przez czarnydiabeł 05 gru 2013, 08:06
rotten soul napisał(a):czarnydiabeł,
Ja piję taką jakiego Ty masz nicka :lol:

Hehe, nie wpadłem na to, ale ten nick widocznie od mojej kawy też pochodzi :-)
czarnydiabeł

Uzależnienie od kawy?

przez Oprara 06 gru 2013, 11:11
Ja nie mogę zbyt mocnej kawy pić, bo od razu serducho mi wyrywa i zaczynam cała drżeć. Zawsze mam niskie ciśnienie więc teoretycznie powinna mi pomagać, ale niestety nie jest tak.

Uzależnienie od kawy?

przez Ziomal4321a 07 gru 2013, 05:02
Czy uzależnić się można pijąc 3-4 kawy dziennie codziennie?
"Przeszłość to ziejąca otchłań, próbujesz od niej uciec, ale im dłużej uciekasz, tym głębsza, straszniejsza rośnie za tobą. Jej krawędzie ocierają twoje pięty. Ale musisz odwrócić się i stawić jej czoła"

Uzależnienie od kawy?

przez rotten soul 07 gru 2013, 20:31
Ziomal4321a,
Czy uzależnić się można pijąc 3-4 kawy dziennie codziennie?

Ja picie kawy uważam za przyjemny nawyk, niż za pełnoprawny nałóg, choć gdy byłem tu pytany o nałogi to właśnie wymieniałem słabość do tego napoju. Trochę na wyrost, bo można to przestać pić z dnia na dzień. Wcale trudne to nie jest. Rzucałem trzykrotnie ze względów zdrowotnych i zawsze bez większego problemu, po prostu z dnia na dzień. Miałem muła przez tydzień albo trochę dłużej, a później organizm się przyzwyczajał i było po sprawie.. Także picie kawki uzależnieniem bym tego jednak nie nazywał.

Obecnie piję 2, ale bardzo mocne. Inni, których znam rozłożyli by ilość sypanej przeze mnie kawy na 8-10 kubków.
rotten soul

Uzależnienie od kawy?

przez smerfula 12 lut 2014, 00:06
Kiedyś piłam 7-8 kubków kawy dziennie, sypane po dwie czubate łyżeczki, przy czym mój ulubiony kubek do kawy ma pojemność ok. 400 ml. Z nowym rokiem postanowiłam ograniczyć - dzisiaj wypiłam 3 , co już jest sukcesem. Zdecydowałam się na te ograniczenia, bo od pewnego czasu źle na mnie wpływa - drżenie rąk, problemy z sercem, bóle brzucha po wypiciu, itp. Ostatnio codziennie towarzyszy mi stres, więc szybko pozbywałam się magnezu.
You were the sun and moon to me I'll never get over you

Uzależnienie od kawy?

przez AddictGirl21 24 lut 2014, 13:34
Jeżeli chodzi o kawę pije jej masakrycznie dużo z tego względu, że leki, które przyjmuje obniżają ciśnienie więc 7 - 8 kubków będzie. Matka nie może tego znieść ale co ona wie o życiu na lekach psychotropowych............. :(
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

Uzależnienie od kawy?

przez cyklopka 24 lut 2014, 13:44
No mnie niestety w ciągu dnia bez kawy zdarza się, że główka boli, tak że coś może być na rzeczy.

Parę lat temu zastąpiłam na dwa tygodnie kawę zieloną herbatą i ogólnie się lepiej czułam. Ale na chwilę obecną nie mam siły rezygnować z drobnej przyjemności dnia codziennego.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Uzależnienie od kawy?

przez vista 26 lut 2014, 13:27
Pije na umór:)

Uzależnienie od kawy?

przez robertmro9 26 lut 2014, 13:57
Możesz uzależnić się od nawyku picia i sytuacji czasu pory. Tak jak z fajkami 40% jest uzależnionych od nawyku niż od nikotyny.

Sortuj wg