Uzależnienie od kawy?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od kawy?

przez gazlupkowy 02 sie 2011, 18:46
KeFaS napisał(a):
gazlupkowy napisał(a): Kawa, nawet w małych ilościach nie jest bezpieczna.

Nie.
W niewielkich ilościach każda substancja psychoaktywna jest bezpieczna (w miarę).
Problem zaczyna się właśnie przy uzależnieniu czyli pakowaniu w siebie dużo większych ilości i to właśnie stanowi problemy zdrowotne. Tak samo można przedawkowywać wszystko inne.

Przeczytaj sobie książkę Caffeine Blues. Są tam dowody naukowe na szkodliwość kawy nawet w małych ilościach.

Uzależnienie od kawy?

przez CichoCiemny 02 sie 2011, 23:48
OK, jak będę mieć czas to przeczytam, ale ogólnie lepiej sprawdzić takie rzeczy w kilku różnych, niezależnych źródłach, bo tak to każdy sobie może napisać o wszystkim, wydać książkę tak napisaną, że 90% społeczeństwa w to uwierzy.

Uzależnienie od kawy?

przez Pasman 14 sie 2011, 14:06
A czy kawa wypłukuje magnez?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od kawy?

przez Thazek 14 sie 2011, 14:18
Pasman, Tak kawa wypłukuje magnez ale jak ją pijesz w dużych ilościach. ;)
np po kilka kaw dziennie. Jedna nikomu nie zaszkodziła jeszcze ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Uzależnienie od kawy?

przez Doom 14 sie 2011, 20:59
Tak, bo po 1 zwiększa diurezę a wraz z nią wypływają z organizmu zw mineralne, a po 2 podnosi tętno i ciśnienie i tak mi się wydaje organizm może zużyć większe ilości niż potrzebuje, aby wszystko powróciło do normy, musi "rozkurczyć" mięśnie gładkie naczyń itp....to tak jak w stresie, gdy sie denerwujemy też zapotrzebowanie na magnez się zwiększa.

Uzależnienie od kawy?

przez małpka bubu 02 gru 2012, 14:11
dla mnie dzień bez kawy to dzień stracony...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Uzależnienie od kawy?

przez sleepwalker 04 gru 2012, 14:25
Kofeina jest używką, to fakt. Ale jakiś czas temu czytałam taki ciekawy artykuł, właśnie o używkach i były one oceniane w zależności od tego jak szybko uzależniają i jak destrukcyjne działanie mają. Kofeina też tam była, ale w tych "mniej groźnych" :smile:
Saying all I know is I gotta get away from me.

Uzależnienie od kawy?

przez małpka bubu 08 gru 2012, 13:02
w czasie snu zimowego mam większą potrzebę kofeiny, piję po 2-3 kubki sypanej siekiery dziennie, takiej z conajmiej 1,5 łyżki stołowej; w pracy lecą teraz dwie kawusie każda z 2 czubatych stołowych inaczej jestem trup, nie umiem funckjonowac... ledwo w robocie kupiłam dużą paczkę kawy już jej prawie nie ma... a teraz przede mną drugi dziś kubek kawusi... różne piję, z rozpuszczalnych najlepsza Nescafe, z sypanych Tchibo i Woseba; nie polecam rozpuszczalnej z biedronki - jedna ohyda!

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Uzależnienie od kawy?

przez nieboszczyk 08 gru 2012, 13:27
małpka bubu, ty pijesz kawę rano do pracy?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Uzależnienie od kawy?

przez ladywind 08 gru 2012, 13:40
Nie potrafie życ bez kawy. Zdarza mi sie, że pije ją również o godzinie 20.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Uzależnienie od kawy?

przez bigfish 08 gru 2012, 14:16
kawa się nadawa, o każdej porze dnia i nocy :P

Uzależnienie od kawy?

przez nieboszczyk 08 gru 2012, 14:35
lepiej przerzucić się na siki minotaura.oprócz kofeiny zawierają taurynę,inozytol,glukuronalakton
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Uzależnienie od kawy?

przez Siddhi 08 gru 2012, 14:52
Kawa przede wszystkim zwiększa uczucie lęku i napięcie. Jak piję ją codziennie to tego nie zauważam, ale gdy zaczynam pić po dłuższej absencji to efekt większego lęku jest wyraźny. Uwielbiam kawę, ale cholera, coś trzeba wybrać, zdrowie w dłuższej perspektywie, lub chwilową przyjemność. Widzę, że mi nie służy, ale z drugiej strony... jest dobra. Drink or not to drink.
Siddhi

Uzależnienie od kawy?

przez ladywind 08 gru 2012, 14:53
bigfish napisał(a):kawa się nadawa, o każdej porze dnia i nocy :P
oja tak :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg