Uzależnienie od kawy?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od kawy?

przez statusquo 26 cze 2011, 10:39
Pewnie można - jak od wszystkich substancji które pomagają poprawić sobie humor. Organizm ludzki jest strasznie leniwy i jeśli przyzwyczai się do wspomagaczy, to potem samemu mu się nie chce. To tak obrazowo. Dopóki jednak nie ma to jakiegoś wpływu na nasze życie -> myślę, że nie ma się co przejmować na zapas.

Kiedyś nie piłem kawy - ale miałem kłopoty z koncentracją, niskim ciśnieniem i słabym krążeniem. Jak zacząłem pić kawę zacząłem radzić sobie lepiej. Ale gdy teraz z jakiegoś powodu organizm nie dostanie kawki to się buntuje - tak jak napisałem wcześniej odczuwam ból głowy i rozdrażnienie, co często jeszcze bardziej podnosi mi ciśnienie niż sama kawa - po kawie nie czuję że serce mi szaleje, ale jak mnie czasem coś bardzo zdenerwuje to tak. Doszedłem do wniosku, że jednak w moim przypadku lepiej pić - dwie kawy nie zniszczą mi żołądka. Ale to moje doświadczenia, każdy ma inny organizm, inaczej reaguje. Jeden ma nadciśnienie, inny wrzody i tu dochodzą dodatkowe czynniki. Organizm ludzki to zbyt skomplikowany układ, żeby dawać proste recepty dla wszystkich.
“If you want happiness for an hour, take a nap. If you want happiness for a day, go fishing. If you want happiness for a year, inherit a fortune. If you want happiness for a lifetime, help someone else.” – Chinese Proverb

Uzależnienie od kawy?

przez Badziak 26 cze 2011, 14:19
Obrazek
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Uzależnienie od kawy?

przez Badziak 26 cze 2011, 14:23
Wiem. Wkleiłam, bo wydało mi się ciekawe. Chyba każdemu zdarzyło się wypić za dużo kawy. ;) Ten rysunek nie odnosił się do żadnego z Twoich postów.
Ostatnio edytowano 26 cze 2011, 14:23 przez Badziak, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od kawy?

przez Agasaya 26 cze 2011, 15:03
można być uzależnionym od kofeiny jak już to ktoś napisał... nie od kawy... kofeina jest również w innych napojach i produktach... natomiast nie jest to jakieś groźne uzależnienie pod warunkiem że ktoś nie spożywa jej w ilościach zatrważających...
ja uważałam kiedyś że jestem uzależniona od kawy (kofeiny) ale odstawiałam ją ze względu na to że obniża działanie antydepresantów (piję raz w tygodniu jak mam gości np i rozpuszczalną tylko). Poza chronicznym zmęczeniem nie odczułam żadnych objawów zespołu odstawianego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kofeina
a oto co mówi o kofeinie Ciocia Wiki
Agasaya

Uzależnienie od kawy?

przez Badziak 26 cze 2011, 15:04
Jeszcze jedno podobne:
Obrazek

Uzależnienie od kawy?

przez CichoCiemny 27 cze 2011, 00:28
piotrek_d04, uzależnienie psychiczne, pisałem już o tym wiele razy i o tym, że od wszystkiego można się tak uzależnić, więc nie widzę nic dziwnego w tego typu temacie, sam kiedyś założyłem podobny na innym forum, jak piłem tyle kawy co pisałem.
Co do dawek kofeiny... mocna kawa = większa dawka, chyba logiczne, a o zjawisku tolerancji też już pisałem ;) Niektórzy nawet kupują sobie czystą kofeinę w proszku lub w tabletkach i sobie to biorą zamiast pić kawę, lub oprócz kawy :P

Swoją drogą, taka czysta kofeina często jest wypełniaczem dla ulicznej fety, koksu, itp popularnych stymulantów.
CichoCiemny

Uzależnienie od kawy?

przez Nel 27 cze 2011, 14:33
człowiek sie uzależnia od wszytskiego co mu sprawia przyjemność....
czyli od samej przyjemności i swiadomości jej uzyskania....
to logiczne ze chce sie odczuwac przyjemność...
człowiek jest hedonistą....
nawet masochiści... ;)
a kawa rozwala żołądek i wątrobę
overdose dla kazdego inna
ja pije b duzo :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Uzależnienie od kawy?

przez niesamowit 27 cze 2011, 17:22
Dziś po prawie 6 tyg. przerwy od kawy postanowiłem jej się napić. Poczułem lekki ''zastrzyk energii'' , ale z drugiej strony mam wrażenie tak jakbym nie czuł mięśni w rękach. Czy ta sytuacja jest normalna ? Przypomnę tym , którzy nie wiedzą , mam nerwicę (w której daje o sobie znać moja somatyka , a nerwowy nie jestem).

Uzależnienie od kawy?

przez Autodestrukcja 12 lip 2011, 20:18
można jak od każdej czynności :)
mam poczucie że jak wypije kawę będę żywsza, latwiej mi będzie się za coś zabrać... gówno prawda, ale wypijam kolejne kubki. teraz piję.
Autodestrukcja

Uzależnienie od kawy?

przez gazlupkowy 18 lip 2011, 18:54
Jestem uzależniony od kofeiny i to na serio. Nie będę wymieniał wszystkich rzeczy, które to dziadostwo mi robi ale wspomnę tylko o tym, że bardziej mi to niszczy życie niż papierosy. Rzucić jest równie trudno, objawy odstawienia są okropne. Wielokrotnie, całymi latami odbijało się to niekorzystnie na moim życiu zawodowym i relacjach z innymi ludźmi. Prawie jak alkohol. Kofeina, zarówno ta w coli, jak i w kawie jest uzależniającą trucizną. To, że wydaje nam się to takie normalne, że pijemy kawę wynika tylko ze zwyczajów społecznych, a w rzeczywistości jest wyniszczającym organizm i psychikę uzależnieniem. Kawa, nawet w małych ilościach nie jest bezpieczna. Jest taką samą trucizną jak alkohol, papierosy, czy inne narkotyki. Polecam książkę na ten temat: http://www.amazon.com/Caffeine-Blues-Hi ... 446673919/ . To są fakty naukowe. Ludzie nie zdają sobie czasami sprawy z tego, że wiele ich problemów, które w ogóle nie wiążą z zażywaniem kofeiny, w rzeczywistości może być powodowane właśnie przez nią.

Uzależnienie od kawy?

przez Michuj 18 lip 2011, 19:53
Jestem uzależniony od kofeiny i to na serio. Nie będę wymieniał wszystkich rzeczy, które to dziadostwo mi robi ale wspomnę tylko o tym, że bardziej mi to niszczy życie niż papierosy

No weź głupot nie wypisuj. Co Ci robi to dziadostwo gorszego od papierosów? Od ciągłego smrodu, wydawania kupę kasy, nie umiejętności przebiegnięcia 100m bez zadyszki, ciągłego kaszlenia, często bólu głowy, pomijam już zwiększonego ryzyka na poważniejsze choroby. He? Czy to kolejny durny spam tylko?
Michuj

Uzależnienie od kawy?

przez Zenonek 18 lip 2011, 20:02
Michuj, ;)

Na poczatku nowej pracy trochem przedobrzal z kawa, ale teraz jest :great:

Uzależnienie od kawy?

przez gazlupkowy 19 lip 2011, 10:38
Michuj napisał(a):
Jestem uzależniony od kofeiny i to na serio. Nie będę wymieniał wszystkich rzeczy, które to dziadostwo mi robi ale wspomnę tylko o tym, że bardziej mi to niszczy życie niż papierosy

No weź głupot nie wypisuj. Co Ci robi to dziadostwo gorszego od papierosów? Od ciągłego smrodu, wydawania kupę kasy, nie umiejętności przebiegnięcia 100m bez zadyszki, ciągłego kaszlenia, często bólu głowy, pomijam już zwiększonego ryzyka na poważniejsze choroby. He? Czy to kolejny durny spam tylko?

Nerwowość w relacjach z innymi, powiększanie stresu, a przez to poważne problemy w pracy, konfliktowość. Po odstawieniu kawy problemy minęły. Ale relacje z innymi były na ostrzu noża. Na dodatek problemy ze snem, które powodowały zawalanie projektów w pracy i dezorganizację życia osobistego i coraz większe izolowanie się od ludzi.

Uzależnienie od kawy?

przez CichoCiemny 02 sie 2011, 06:21
gazlupkowy napisał(a): Kawa, nawet w małych ilościach nie jest bezpieczna.

Nie.
W niewielkich ilościach każda substancja psychoaktywna jest bezpieczna (w miarę).
Problem zaczyna się właśnie przy uzależnieniu czyli pakowaniu w siebie dużo większych ilości i to właśnie stanowi problemy zdrowotne. Tak samo można przedawkowywać wszystko inne.

Sortuj wg