Nasenniacze

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Nasenniacze

przez halenore 10 cze 2011, 21:35
paradoksy napisał(a):co to znaczy "po co się miotasz"?

znaczy "po co taka irytacja?"
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Nasenniacze

przez uzytkownik 10 cze 2011, 22:14
Pogadaj z lekarzem o mianserynie (deprexolet, miansec) lub mirtazapinie (remeron, mirzaten, mirtagen).
uzytkownik

Nasenniacze

przez paradoksy 10 cze 2011, 22:23
lol, to Ty się irytujesz że ktoś ośmielił się mieć inne zdanie od Ciebie.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nasenniacze

przez halenore 10 cze 2011, 22:33
Dobrze. Quot homines, tot sententiae. Respektuję...
Natręt Gramatyczny

Nasenniacze

przez CichoCiemny 11 cze 2011, 04:48
paradoksy, a ja uwielbiam wysyłanie wszystkich jak leci na "terapie" i faszerowanie "lekami", które w wielu przypadkach, jak widać, tylko szkodzą.
Niby każdy decyduje sam za siebie, a jednak, pod wpływem emocji robi się różne rzeczy, do których skłaniają inni.

Milutki, w sieci jest pełno "trip raportów" na temat każdej substancji psychoaktywnej jaką kiedykolwiek ktoś gdzieś znalazł lub wymyślił, więc to może trochę przybliżyć temat, ale pamiętaj, że każdy może reagować inaczej na takie substancje. Nawet "zwykła" kofeina na jednych działa dobrze, na innych bardzo źle. (w końcu to jest stymulant)
Nawet sam artykuł na Wikipedii już coś tam wyjaśnia:

Podobnie jak benzodiazepiny, zolpidem sporadycznie bywa nadużywany w celach rekreacyjnych. Działanie zolpidemu jest jednak nieco odmienne od benzodiazepinowego w subiektywnym odczuciu użytkownika. Przy dużych dawkach występować mogą halucynacje, podwójne widzenie, swoiste rozluźnienie, zaburzenia koordynacji ruchowej, łagodne zaburzenia percepcji ("świat jakby ze snu"), poczucie spokoju i relaksacji, omamy słuchowe (wrażenie wygłuszenia dźwięków) oraz wyraźna nasilająca się senność skutkująca ostatecznie zaśnięciem. Może powodować długotrwały sen, także bogaty w abstrakcyjne i realne wizje, co wiąże się ze zjawiskiem tzw. REM z odbicia (ang. rebound REM; zolpidem podobnie jak benzodiazepiny tłumi sen REM i po spadnięciu jego stężenia w OUN poniżej pewnego poziomu następuje intensyfikacja tej fazy snu, o ile pacjent akurat się nie wybudzi (dość często donosi się o spontanicznym obudzeniu się po upływie ok. 5-6 godzin od zażycia). Standardowe dawki rekreacyjne wahają się od 10 mg do 30 mg, przy czym większe ilości powodują najczęściej nudności i amnezję następczą. Zolpidem bywa łączony z alkoholem, benzydaminą, DXM, opioidami, marihuaną lub gałką muszkatołową, lecz wówczas efekty są ciężkie do przewidzenia i najczęściej kończą się wspomnianą amnezją.

Właściwości rekreacyjne zolpidemu słabną z każdą kolejną dawką, zazwyczaj już przy 3. lub 4. dawce przyjętej w niedługim odstępie czasu (zazwyczaj krótszym niż dwumiesięczny) zauważalne jest jedynie działanie nasenne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zolpidem
CichoCiemny

Nasenniacze

przez ZaP 11 cze 2011, 07:35
halenore, ale pomyśl, tyle czasu odmawiałaś. Dasz radę. Silnym człowiekiem jesteś, sama zdajesz sobie sprawę że czujesz chęć, ale nie weźmiesz. Fakt to wina lekarzy była i jednak trzeba ich kontrolować, bo nie wiem co by nam dawali. Takie czasy, na lekarza zbytnio liczyć nie ma co.
kiedy będę mogła już zacząć się cieszyć
ZaP

Nasenniacze

przez paradoksy 11 cze 2011, 10:59
przecież są inne leki nasenne niż zolpidem...
ja brałam neuroleptyk, 0 odstawiennych i nie szło się uzależnić..
paradoksy

Nasenniacze

przez halenore 11 cze 2011, 17:11
Mój lekarz pobił rekordy. Najpierw przez 4-5 miesięcy wypisywał recepty i nakłaniał do zażywania, po czym stwierdził, że mam skłonność do uzależnień :shock: Była to moja ostatnia wizyta u niego.

Nie biorę już zolpidemu. Chociaż czasem nachodzi mnie wielka chęć. Teraz jest już ok. Niemniej było ciężko...
Natręt Gramatyczny

Nasenniacze

przez CichoCiemny 12 cze 2011, 21:21
paradoksy, ale zolpidem jest najpopularniejszy, bo najczęściej go przypisują lekarze, no a ludzie biorą co popadnie, nawet ulotki nie czytają, już nie wspominając o jakiś bardziej konkretnych informacjach i dlatego są później takie problemy.
CichoCiemny

Nasenniacze

przez KrzysztofT 25 lip 2011, 19:03
To nie była wina lekarzy. TO BYŁA TWOJA WINA! Nikt ci przecież tego nie wkładał do ust.
Ja jestem uzależniony od tego gówna od 6 lat (obecnie od marca jestem czysty) i wiem, że jeżeli kiedykolwiek to znowu wezmę, to znowu będę to brał. Czy weźmiesz po tygodniu abstynencji, czy po 10 latach efekt będzie tak sam.

Nasenniacze

przez Michuj 25 lip 2011, 21:41
Prawdziwy problem się zaczyna, jak zolpidem zaczyna się podjadać w dzień dla poprawy nastroju, co ja właśnie czynię :evil:
Michuj

Nasenniacze

przez WTFizgoingon 10 sie 2011, 06:49
zolpidem tak jak i bardzo podobny zopiklon silne leki zasypia sie lepiej ale po jakis 2 mc zazywania moze ciagnac .Ja sobie poradzilem zmieniajac na mianseryne przez tydzien albo dwa (mirtrazapina za mocna) a tak w ogole to cwiczcie fizycznie napiecie wam spadnie endorfin sie troche uwolni i lepiej wam sie bedzie spalo
F61
F20

abilify (zamula czape)

Sortuj wg