Skubanie ust..

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Skubanie ust..

przez nehringa 27 sie 2011, 00:19
Ja mam podobny problem jak Wy. Polega on na tym, że ciągle rozdrapuje krostki. Trądziku nigdy nie miałam, ale wiadomo, twarz się zanieczyszcza. No i wyciskam wszystko, nawet najmniejsze uwypuklenie na twarzy, plecach, udach. Przez to, to miejsce puchnie, a ja to jeszcze bardziej dotykam i cisnę, aż do krwi. Robią mi się głębokie ranki i nie wiem co mam zrobić.
Ciągle obiecuje sobie, że to ostatni raz, ale nie potrafię się powstrzymać i mam potem wyrzuty sumienia. Wydaje mi się, że jestem od tego uzależniona.
I nie wiem, czy iść z tym do psychologa czy do psychiatry, bo boję się, że sama sobie z tym nie poradzę.
Powiem jeszcze, że jestem DDA i może to drapanie też jest związane z tym. Chodziłam jakiś czas do WOTUW ale wyjechałam za granicę na studia, a teraz, jak wróciłam jakoś nie mogę się zebrać i tłumaczę sobie, że nie potrzebuje już takiej terapii.

Pozdrawiam.

Skubanie ust..

przez Noopii 27 sie 2011, 04:29
nehringa polecałbym jednak terapie wróć do niej..sama sobie nie poradzisz,a po co się męczyć..najpierw do psychiatry on da Ci skierowanie do psychologa.Pozdrawiam.
Noopii

Skubanie ust..

przez Stylow 12 lis 2011, 23:34
A ja mam jakieś paskudztwo na palcu, jakieś krostki i wyciskam pieczołowicie i mnie piecze a potem nie mogę zgiąć palca. Jestem pianistką/gitarzystką, pozdrawiam siebie.

Usta też, ale piluje.. :D
Stylow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skubanie ust..

przez Stylow 12 lis 2011, 23:43
Ja swego czasu rzęsy..
Wszystkie krostki ospowe.. Przed myciem macam mordke, rytuał, coś na kształt modlitwy do lustra.. ; D
Stylow

Skubanie ust..

przez Enoona 11 sty 2012, 19:52
Odkopię temat, bo czytając mi się przypomniało moje pierwsze znieczulenie u dentysty.
Też mam manię gryzienia - wszelkie odstające skórki z ust i policzki od środka. I kiedyś znieczulił mnie dentysta, a ja jak zwykle gryzłam policzki od środka, jaki był pisk jak mi znieczulenie przestało działać. Dobrze, że na wylot się nie przegryzłam...

Co do innych to obgryzam paznokcie od dziecka i czego bym próbowała to nie potrafię sie oduczyć, no i skórki w około.
Teraz np mam tak poobgryzane palce (sesja się zbliża), że czuję, że mnie bolą jak piszę na klawie.

No i się drapie... ciągle.

Skubanie ust..

przez mizofonia 10 sie 2012, 17:59
A może to nie uzależnienie, a nerwica natręctw? Szlag jasny. No ja skubię wargi za każdym razem, kiedy są suche. Pięty!!! O mój Boże, z tymi piętami to mam obsesję od kiedy miałam kilka lat. Jeśli tylko są suche, będę drzeć, nie daję rady się powstrzymać! Ktoś wspominał też o pryszczach... też nie zostawię żadnego w spokoju, muszę się go pozbyć, chociaż skutkuje to potem ranami. Muszę. I co to jest? Natręctwo? Autoagresja?
Mizofonia - czyli mózg, który wpada w furię słysząc sapanie, chrząkanie, pociąganie nosem, mlaskanie itp.
Mój tekst odnośnie mizofonii: https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2 ... VRmN090NkE

Skubanie ust..

przez maciejas 16 sie 2012, 09:44
ja wprawdzie nie do krwi, ale zdarza się co nieco przygryźć :P

Skubanie ust..

przez Disarry 23 lis 2012, 15:54
Oh..aż wstyd się przyznać, wieczne skubanie, dłubanie i picie krwi z tego..następnego dnia próbuje się zrosnąc i jeszcze ciekawiej się zrywa, bo więcej i łatwiej odchodzi warstwa :mhm: . I tak całymi dniami...a wygląda okropnie i boli. Czasem aż się boję żeby zakażenie się nie wdało, raz zrobiły mi się takie trzy bąble, okrutnie bolały
Nerwica jest jak cichy zabójca. Skrada się i wyżera kawałek po kawałku Twojego wnętrza. Gdy interweniujesz przymyka Ci usta dawką lęku. Żywi się Twym bólem i nawet nie raczy zapytać czy może. Nie raczy potwierdzić braku autentyczności wymyślonych obsesji.

Skubanie ust..

przez barbara.malanowska1 26 lis 2012, 20:39
A ja skubię skórki na paznokciach, bo mi ciągle narastają, zamiast siedzieć, tam gdzie ich miejsce. No i niestety czasem za mocno, bo paznokieć taki pogięty mi rośnie.. :hide: No ale większość kobiet odwala skórki i tak nie mają :why:

Skubanie ust..

przez Pieprz 26 lis 2012, 22:56
enen napisał(a):Zdarza się, że do krwi ..

ale palcami czy zębami?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Skubanie ust..

przez CichoCiemny 27 lis 2012, 20:47
Polecam taką maść Tisane, zajebiście smakują skórki potem :D

Skubanie ust..

przez halenore 27 lis 2012, 21:43
KeFaS napisał(a):Polecam taką maść Tisane, zajebiście smakują skórki potem :D

Miodowo, czyli na bogato :lol:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg