Stres a alkohol

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Stres a alkohol

przez kobieta123 20 lut 2011, 12:54
Witam

Syn 19 lat po odejściu mojego męża nie radzi sobie z tą sytuacją.
Nie chce rozmawiać na temat ojca (mąż odszedł w niezbyt ładny sposób do kochanki, wyprowadził się pod naszą nieobecność w domu, nie pożegnał się z dziećmi, zerwał całkowicie kontakt z domem).
Ja muszę sobie radzić. Ale trudno mi patrzeć jak bardzo zdolne ale niestety bardzo wrażliwe dziecko szuka pocieszenia w alkoholu. I tylko po alkoholu wykrzykuje, że nie zasłużył sobie na takie całkowite odtrącenie.
Ostatnio wrócił do domu pokrwawiony z rozbitą głową, kompletnie pijany.
Nie wchodzi w grę konsultacja psychologiczna, bo syn na nią się nie zgadza.
Jak pomóc dziecku ?

-- 20 lut 2011, 11:55 --

Cd poprzedniego wpisu. Mąż odszedł w listopadzie 2010.

Stres a alkohol

przez LitrMaślanki 20 lut 2011, 13:08
kobieta123,
Witaj ,to co opisujesz to trudna sprawa .Mam siostrzeńca podobnie reagującego ( Rożnica polega na tym,że on nie dowiedział się kto był jego ojcem )
Musisz w jakiś sposób skłonić syna do podjęcia leczenia alkoholowego i terapii . Jeżeli nie uda Ci siego do tego przekonać .To będzie bardzo ciężko. Moze idź sama do jakiejś placówki AA i przedstaw sprawę ,może doradzą Ci jak przekonać syna do leczenia .
LitrMaślanki

Stres a alkohol

przez linka 20 lut 2011, 13:16
Poszukaj grupy wsparcia - wąłśnie w klubach abstynenckich - oni zapewne mają dużo doświadczenia - pomogą, możesz poradzić się psychiatry/psychologa w przychodni leczenia uzależnień.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stres a alkohol

przez CichoCiemny 24 lut 2011, 10:50
Od jakiego czasu syn pije, jak często i mniej-więcej ile?
Przede wszystkim trzeba mu jakoś pomóc pogodzić się z odejściem ojca, bo to, jak widać, jest największym problemem, a od alkoholu może wcale jeszcze nie być uzależniony.
CichoCiemny

Stres a alkohol

przez kobieta123 25 lut 2011, 10:39
Pije od czasu do czasu jak się spotka z kolegami. Ale pije na umór.
Przyczyna jest w niskiej samoocenie po odejściu Ojca, który przestał się kontaktować z dziećmi.
Boję się, bo w rodzinie "męża" były problemy z alkoholem. Pił dziadek (były akcje odtruwania itp, przestał po takich atakach, po których lekarz powiedział, że jeszcze jeden kieliszek i umrze). Pije Ojciec - kilka piwek wieczorem. Jak mieszkał w domu nie umiał zrezygnować z tej przyjemności.
Nie wiem czy skłonności do nałogów są dziedziczne.

Sortuj wg