Hazard

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Hazard

przez Sabaidee 07 kwi 2011, 08:05
NoOneLivesForever napisał(a):I pewnie ma rację. Ja przez moment wciągnąłem się w rynek walutowy (forex) i to naprawdę działa na wyobraźnię, jednak po kilku miesiącach obserwowania jak to wszystko funkcjonuje, jak ludzie radzą sobie z zarabianiem na wymianie walut stwierdziłem, że albo musiałbym zostać hazardzistą i ślepo obstawiać na wyczucie, albo poświęcić temu cały swój czas, żeby zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie, więc zrezygnowałem, bo są przyjemniejsze i bardziej pewne źródła zarobków.

Ja bym inwestycji w waluty, akcje czy inne instrumenty finansowe nie postrzegał jako hazard jeśli oczywiście, tak jak piszesz, ma się niezbędną wiedzę i doświadczenie. Sama wiedza i doświadczenie jednak nie wystarczy. Potrzebne są jeszcze inne cechy jak cierpliwość, zdolność do wyłączenia w tym temacie emocji, zdolność do opracowania jakiejś strategii inwestycyjnej i pewnie znalazło by się kilka innych cech. Najczęściej inwestorów kładzie pazerność. To są inwestycje i tak jak wszystkie inne są obarczone jakimś ryzykiem. Nie chwaląc się: ja z tego żyję od 18 lat. Są lata chude, kiedy jest się na zero albo pod kreską, ale w dłuższej perspektywie zawsze jest się do przodu. Poza tym nigdzie nie trzeba wychodzić z domu do roboty, a zlecenia można składać siedząc na Hawajach albo w psychiatryku.
Sabaidee

Hazard

przez NoOneLivesForever 07 kwi 2011, 08:45
Sama wiedza i doświadczenie jednak nie wystarczy. Potrzebne są jeszcze inne cechy jak cierpliwość, zdolność do wyłączenia w tym temacie emocji, zdolność do opracowania jakiejś strategii inwestycyjnej i pewnie znalazło by się kilka innych cech. Najczęściej inwestorów kładzie pazerność.
Dokładnie. Dla mnie w tamtym czasie i teraz również ta gra była zbyt wymagająca, bo nie udałoby mi się ogarnąć swoich emocji, zbyt łatwo można w tym zacząć uprawiać hazard, bo wszystko sprowadza się do kilku kliknięć myszką, są gotowe systemy, które ludzie testują, opisują wyniki ich działania, wystarczy nauczyć się i systematycznie grać, ale ja bym nie dał rady, jestem zbyt chwiejny emocjonalnie, no i martwiło mnie to, że poświęcając czas grze na rynkach kapitałowych człowiek nie uczy się żadnej umiejętności, którą mógłby w razie czego wykorzystać w pracy na etacie.
Gra na giełdzie musi poczekać, kiedy będę już miał stabilną syt. materialną i niematerialną, wtedy na spokojnie, może spróbuję jeszcze raz.

btw. Fajna riksza.
NoOneLivesForever

Hazard

przez Sabaidee 07 kwi 2011, 09:05
poświęcając czas grze na rynkach kapitałowych człowiek nie uczy się żadnej umiejętności, którą mógłby w razie czego wykorzystać w pracy na etacie.

To o czym piszesz to analiza techniczna, której znajomość jest potrzebna do inwestycji krótkoterminowych i to rzeczywiście pewnie do niczego innego się nie przyda. Natomiast analiza fundamentalna to cała makroekonomia w przypadku walut, surowców i akcji, a w przypadku tylko akcji dochodzi Ci jeszcze umiejętność analizy i interpretacji raportów księgowych. A to się może przydać w niejednej pracy. Poza tym myślę, że nie ma czegoś takiego jak "wiedza niepotrzebna", bo jeśli nawet jakaś wiedza czy umiejętność pozornie są nieprzydatne to bardzo często otwierają drogę do kolejnych etapów. Ileż rzeczy uczymy się w całym procesie edukacji, które pozornie nam są w życiu do niczego niepotrzebne.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hazard

przez NoOneLivesForever 07 kwi 2011, 09:15
Tak, miałem na myśli analizę techniczną.
NoOneLivesForever

Hazard

przez młodyzrdk 16 kwi 2011, 14:57
Wczoraj byłem w salonie,akurat jakiś koleś odszedł od automatu na którym ja niczym prędko wylądowałem,wsunąłem 2 dyszki ustawiłem stawke 50/1pkt.=2gr. po kilku kliknięciach wysypało pare winogron,i arbuzów wypłaciłem 40 na +razem 60. :great: ...i korci mnie dzsiaj,żeby grać ale wytrzymuje chyba zaspokoiłem głod na miesiąc może dwa.Acha a staż mam kilkuletni w tej dziedzinie!

Hazard

przez wiejskifilozof 20 kwi 2011, 10:02
Moje uzależnienie od hazardu polega na tym,że czasem kupię zdrapkę .Taką za złotówkę . Najwięcej wygrałem 25 złoty .

Hazard

przez linka 05 maja 2011, 12:33
jacekop, na terapię uzależnień i to szybko......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Hazard

przez Michuj 05 maja 2011, 12:50
U mnie ch$@#j strzelił całą abstynencję wczoraj. :( Przed chwilą się umówiłem na terapię odwykową. Będzie trwać pół roku, 2 razy w tygodniu spotkania.
Ostatnią nadzieję w tym widzę.
Michuj

Hazard

przez Ahmed 05 maja 2011, 13:24
Michuj, co żeś narozrabiał ???? automaty u Franklina ??
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

Hazard

przez Michuj 05 maja 2011, 13:27
tak automaty...
Michuj

Hazard

przez Ahmed 05 maja 2011, 13:30
o żesz w mordę.....nie mogłeś kurna pisać że Cie ciągnie .....wyrwał bym CIe na rower albo na piwo ... czy coś.
ale tera już dupa..
K.
Kwadratullah

Hazard

przez Michuj 05 maja 2011, 13:38
za póżno. oblizuję rany. szczególnie finansowe :why:
Michuj

Hazard

przez Ahmed 05 maja 2011, 13:47
no...tera juz tak .... ale planowałeś wyjście na automaty czy to spontan był ?
K.
Kwadratullah

Hazard

przez Michuj 05 maja 2011, 13:50
spontan.Zawsze jest spontan. Cieszyłem się, że nie grałem parę miesięcy, a tu ''pstryk'' i czar prysł...
Michuj

Sortuj wg