Hazard

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Hazard

przez Michuj 24 mar 2012, 23:44
QueenForever, Ty jestes zdiagnozowanym hazardzistą?
Loża szyderców

Hazard

przez QueenForever 25 mar 2012, 00:30
Jeśli gram codziennie od 20 lat w lotto i tworze sobie przyzeczenia -ze to juz ostatni raz zagram tak grubo albo ze limit dzienny to max 5 zł to niepotrzebuje psychologa by potwierdził fakt ze mam z tym problem.
QueenForever

Hazard

przez wiejskifilozof 25 mar 2012, 11:05
Kiedyś powiedziałem,mojej psycholog ,że kupuję zdrapki , zapytała mnie czy robię to często i wtedy zdałem sobie sprawę z tego ,że mogę mieć problem . Przestałem już kupować zdrapki , jest mi teraz o wiele lepiej . :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hazard

przez michal23 05 kwi 2012, 15:49
Ja mam 16 lat, podobają mi się zakłady bukmacherskie. Nie mam 18 więc nie obstawiam, ale na stronie takiej jak typuje.pl można obstawiać, robić kupony ale tam nie wchodzą w grę pieniądze, tak o dla fun'u. Jestem grubo na minusie :) Wiem, że to nie na pieniądze ale tak obstawiam sobie dla zabawy. Co do sposobów na zarobek u bukmachera to jest tylko progresja.
Wytłumaczę po krótce. Masz przeznaczone na grę np. 100 zł.
Typujesz na remis, największa seria drużyny bez remisu to chyba ok. 8 meczy, bo ta drużyna MUSI kiedyś zremisować. Kurs na remis wynosi np. 3,4. podstawiasz do wzoru:
załóżmy że maxymalnie drużyna może grać 8 meczy bez remisu, olicz n:
n + 2n + 4n + 8n + 16n + 32n + 64n + 128n = 100

n = 0,4 zł

czyli obstawiasz 1 mecz za 40 gr, nie udaje się, dalej podwajaj stawke, i tak dalej... Aż wygrasz, i zysk będzie większy od pieniędzy włożonych w to. Dobry sposób. :))

Hazard

przez Michuj 05 kwi 2012, 15:56
pomyliłeś tematy. Tu się piszę o chęci zaprzestania grania i uwolnienia się z sideł tego paskudnego nałogu, a nie o systemach gry.
Loża szyderców

Hazard

przez michal23 05 kwi 2012, 18:24
Uwolnienia... Uwolnisz się jak przestaniesz grać, żadna filozofia. Jak cię kusi to znajdź sobie inne zajęcie. Broń Boże nie graj więcej nawet w najmniej "niewinne" gry jeśli jesteś uzależniony. Oddaj się jakiemuś zajęciu np. ogrodnictwo, zbieranie znaczków, czy inne hobby. Cały czas miej zajęcie, chodź na siłownie czy też rób pompki w domu. Po prostu nie myśl o graniu, zajmij się czymś, pomagaj drugiemu człowiekowi, bądź miły, dobry, a z czasem przejdzie.
Podam ci przykład: św. Benedykt wymyślił sposób na walkę z pokusą cielesną. Otóż gdy pojawiały się myśli o kobietach ( i ten tego, figo-fago :mrgreen: ) to nagi wskakiwał w pokrzywy. Wtedy mu przechodziło. Więc widać, jak ci przychodzi myśl żeby grać, to pomyśl sobie że to ci się nie opłaca, że możesz stracić i zajmij się czymś innym. Tylko żeby to cię tak naprawdę zainteresowało.
A co do systemu swoją drogą, można tak grać żeby mieć pewny zysk, ale jak ktoś jest uzależniony to nie powinien grać. Oczywiście.
PS. Ale nick to sobie ładny dobrałeś ;)

Hazard

przez QueenForever 05 kwi 2012, 18:47
System dający pewny zysk-dobre 8) .
QueenForever

Hazard

przez Michuj 05 kwi 2012, 18:50
michal23, genialne porady :roll: daruj sobie, jak nie masz zielonego pojęcia o temacie.
Loża szyderców

Hazard

przez QueenForever 05 kwi 2012, 19:01
Trzeba przezyc cos na własnej skórze i to boleśnie by dawać komuś dobre rady.
QueenForever

Hazard

przez Michuj 05 kwi 2012, 19:04
Ja bym nie tknął hazardu gdyby nawet gwarantował zarobek. Pamiętam jak byłem ileś tygodni w takim amoku, że budząc się rano jeszcze rolki z owocami z jednorękich bandytów mi przed oczami skakały, a zamiast iść po przebudzeniu do kibla, już w głowie ustawiałem jakie cyfry będę na ruletce ustawiać. Nie było świata. Nic się nie liczyło. Studia zawaliłem przez to między innymi. Ale ważniejsze wtedy było mieć nawet jakieś śmieszne grosze by grać. Koszmar.
Będę ten okres tak miło wspominał, jak cięższy epizod depresyjny.
Loża szyderców

Hazard

przez *Monika* 05 kwi 2012, 19:11
Proszę Panów, żeby zakończyli pogaduchy nie na temat.
Obrazek
Główny Moderator

Hazard

przez Michuj 05 kwi 2012, 19:13
*Monika*, :* moja dzielna i oddana obrończyni praworządnośći :* :D
Loża szyderców

Hazard

przez *Monika* 05 kwi 2012, 19:15
Michuj, Tu we wątku chodzi o hazard, który dezintegruje życie człowieka.

W off topie można pisać o grach on line.
Obrazek
Główny Moderator

Hazard

przez michal23 05 kwi 2012, 19:30
Hazard można traktować jako rozrywkę, trzeba do niego podchodzić z dystansem, to chodzi o emocje, ale jak przegrywasz 500 zł a nie masz z tego nic, to halo, coś tu jest nie tak? Najgorzej jak łapniesz bakcyla, wygrasz trochę to myślisz, o wygram jeszcze więcej, co oznacza przegraną. Dlatego, można traktować hazard jako rozrywkę, ale rozrywkę taką przez którą nie zaniedbujesz bliskich, obowiązków. Również nie wolno wydać więcej na hazard, tylko tyle ile na inne rozrywki np. kino, teatr, lub kawiarnię, myślę że np. 1-20 zł. Z hazardem sytuacja jest podobna co z alkoholizmem. Ta sama gierka. Możesz wypić alkohol np. na urodzinach czy imprezie, tylko nie za często bo to prowadzi do nałogu. To samo z hazardem. Wszystko można tylko z umiarem.
Ale jak rządzi tobą gra i emocje to sam powinieneś wiedzieć że coś jest nie tak i przestać, powiedzieć stanowcze NIE, wiem że to trudne bo sam miałem różne nałogi, ale wyszedłem na prostą, trzeba tylko chcieć!
Pozdrawiam, i nie złość się na mnie. :)

Sortuj wg