Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Omni 06 sie 2013, 07:09
fantasy napisał(a):Ciężko jest schodzić z dawki byłam już blisko z 16 tabletek zolpidemu brałam 1.5 ale znowu wymknęło mi się to z pod kontroli staram się zwymiotować te tabletki najgorsze ze lubię to robić niewiem czy to nie początek bulmii

a dużo wymiotujesz?

przez Miro 11 sie 2013, 03:42
Ja schodzę z Klona, przez ponad 10 lat jadłem max 1.5mg, jestem w połowie (0.75mg) jest średnio, niby to jakoś leci, co tydzień ćwiarteczka, ale jednak męczy mnie to. Dopada mnie Kancerofobia (lęk przed zachorowaniem na raka) patrzę co dzień czy węzły nie urosły, czy nie mam gdzieś guza (wiem, to pojebane) ale pocieszam się tym że jak zejdę to z czasem objawy miną, myślę że do 2 tyg. od zaprzestania odstawiania. Wnoszę tak po tym że po tygodniu objawów kancerofobii prawie nie mam, ale cóż, trzeba odstawiać kolejną ćwiartkę i tak do zajebania :-|

EDIT: Pisząc "Jak zejdę" miałem na myśli zejście z klona, bo jak "zejdę" to objawy na pewno miną :mrgreen:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Michuj 11 sie 2013, 08:16
Miro, dzień w dzień przez 10 lat? :shock:
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miro 12 sie 2013, 00:07
Dzień w dzień przez ponad 10 lat, nie wiem 12? 15? z naciskiem na 15...

przez Michuj 12 sie 2013, 11:36
Ja miałem chyba 1,5 roku najdłuższy ciąg na benzo i ustawienie sie do pionu przy redukcji 2 mg w dół trwało znacznie dłuuuuuuuuuuuuużej niż 2 tyg...
Ale każdy jest inny. Może u Ciebie to mniej bolesne będzie ;)
Loża szyderców

przez deader 12 sie 2013, 12:31
Widzę że temat nieco ruszył, panowie, może mi odpowiecie na pytanie które zadałem trochę wcześniej?

deader napisał(a):Mam pytanie do ludzi z doświadczeniami z clonazepamem. Po jakim czasie wyskakiwały objawy odstawienne od wzięcia ostatniej tablety, nie przy stopniowym odstawianiu ale "drastycznym"? Przez dwa miesiące brałem doraźnie klona w napadach większego stresu, napięcia, obecnie od kilku dni nie łykam, nie odczuwam żadnych uboków i chciałbym zweryfikować czy brałem to za krótko żeby organizm reagował na brak leku, czy też objawy pojawiają się dłużej niż po tygodniu, bądź może należę do tej grupy szczęśliwców którzy odstawienie benzo przeżywają bez większych trudności.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez halenore 16 sie 2013, 20:09
deader napisał(a):Widzę że temat nieco ruszył, panowie, może mi odpowiecie na pytanie które zadałem trochę wcześniej?

deader napisał(a):Mam pytanie do ludzi z doświadczeniami z clonazepamem. Po jakim czasie wyskakiwały objawy odstawienne od wzięcia ostatniej tablety, nie przy stopniowym odstawianiu ale "drastycznym"? Przez dwa miesiące brałem doraźnie klona w napadach większego stresu, napięcia, obecnie od kilku dni nie łykam, nie odczuwam żadnych uboków i chciałbym zweryfikować czy brałem to za krótko żeby organizm reagował na brak leku, czy też objawy pojawiają się dłużej niż po tygodniu, bądź może należę do tej grupy szczęśliwców którzy odstawienie benzo przeżywają bez większych trudności.

Wystąpienia ewentualnego zespołu odstawiennego nie można przewidzieć w czasie. Wszystko zależy od tempa spadania jednostek "benzyny" we krwi, a to skolei zależy od wielu czynników tj. stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków itp. Klon jest benzodiazepina krótkodziałającą, więc brak substancji może być "widoczny" w ciągu 8-12 godzin po zażyciu ostatniej tabletki.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez AmnuM 25 sie 2013, 16:19
clonazepam ma okres półtrwania w organiźmie do 24 godzin. Im większa tolerancja, ten czas się zmniejsza. Więc jest długo działającą benzodiazepiną, tak jak diazepam, którego okres półtrwania w organiźmie wynosi 36 godzin. Krótko działające benzodiazepiny to własnie ich pochodne(głównie nasenne), czyli: zolpidem, zolpiklon, zalepon, midazolam. Wyjątkiem tutaj jest nitrazepam.

przez halenore 25 sie 2013, 17:17
Okres półtrwania relanium wynosi niekiedy kilka dni - w zależności od organizmu. Klon działa krócej. Nie stawiajmy klona przy diazepamie, bo jest między tymi lekami znaczna różnica, chociażby w "sile rażenia". Zresztą to tylko detale, syf pozostaje ten sam. :-|
Natręt Gramatyczny

przez AmnuM 25 sie 2013, 20:52
Poczytaj o głodzie tkankowym.

przez deader 25 sie 2013, 21:06
O, dzięki za odpowiedzi, pomocne info.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez White Rabbit 06 wrz 2013, 23:40
Potrzebuję Waszej opinii, będę cholernie wdzięczna za wypowiedzenie swojego zdania.

Od trzech miesięcy średnio raz na trzy, cztery dni zażywałam Xanax (alprazolam), 0,25 - 0,5 (z przewagą połówki, tym bardziej ostatnio - miesiąc czy półtora, nie pamietam) mg - z konieczności.
Czy możliwe, bym sie uzaleznila taka dawką w okreslonym wyżej czasie?
Ostatnio nasiliły sie leki, a ja odlicam dni do zażycia.. Od jakiś pięciu może razów po benzo dostaję bezdennej rozpaczy, doła depresyjnego, który wyraźnie odczuwany jest przeze mnie jako chemiczny.

przez Miro 07 wrz 2013, 03:38
halenore napisał(a):
deader napisał(a):Widzę że temat nieco ruszył, panowie, może mi odpowiecie na pytanie które zadałem trochę wcześniej?

Wystąpienia ewentualnego zespołu odstawiennego nie można przewidzieć w czasie. Wszystko zależy od tempa spadania jednostek "benzyny" we krwi, a to skolei zależy od wielu czynników tj. stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków itp. Klon jest benzodiazepina krótkodziałającą, więc brak substancji może być "widoczny" w ciągu 8-12 godzin po zażyciu ostatniej tabletki.

3 Dni, po takim czasie występuje zespół abstynencyjny po klonie, wiem bo akurat odstawiam. Głód już na drugi dzień, ale pełen zespół odstawienia po 3 dniach.

Co do "Głodu Tkankowego" Trzymam na stole Kilka pudełek Relanium i kilka pudełek Klona, lubię je "Mieć pod ręką" niech są, kiedy już będę miał wszystko za sobą oddam do apteki...

Klona jem dzień w dzień od około 15 lat, jeszcze miesiąc i będę czysty :mrgreen:

przez halenore 07 wrz 2013, 08:23
White Rabbit, rośnie tolerancja na lek. Brak substancji może powodować koszmarnego. Uzależnić można się od każdej dawki i niestety w krótkim czasie. Ty bierzesz krótko, więc Twoja dawka jest jeszcze niewielka. Idź do lekarza i spróbuj zmienić leki. Ketrel i chlorprotixen bardzo pomagają wyciszyć lęki. Nie brnij w to dalej.

Miro, uważaj na kryzys po zerze.
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg