Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez tictac 04 mar 2013, 11:15
Fakt, ale każdy jest kowalem swojego losu. I jeżeli ktoś widzi jak byk napisane skacz, a zaczyna raczkować to musi w końcu wdepnąć w gówno. Niestety ale taka jest prawda. Nie można z bezodiazepin zrobić sobie witaminy C lub śniadania-obiado-kolacji.
Mimo wszystko :
Ryzyko uzależnienia u osób stosujących benzodiazepiny przez długi czas ocenia się na 0,1-2%, jest więc dość niskie pomimo wielu popularnych opinii
źródło : wikipedia lub http://bjp.rcpsych.org/cgi/reprint/173/5/361
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez daisy999 06 mar 2013, 22:36
hej Wam, straciłam pracę i do mają maja mam opuścić mieszkanie i muszę szukać na szybko tańszego i jakiś współokatorów i xanax w góre - serce mnie na maxa boli i niestety nie wytrzymałam. Mam nadzieję, że do niedzieli oswoję się z tą myślą, zacznę szukać nowej pracy i mieszkania i stres opadnie i łatwo zejde do dawki benzo na której jest teraz ... oj ten słaby system nerwowy... nie wiem czy to słabe geny czy wychowanie, ale u mnie w rodzinie każdy ma jakąś chorobę psychiczną - moja mama już mega dużą. I chyba mój lęk jest też powodowany tym, że jakby co to nie ma mi kto pomóc (mój ex ma już nową) a wszystkie senswone najbliższe mi osoby, które by mi pomagały umarły. Mam na szczęście rewelacyjnych przyjaciół i mama pomimo cięzkiej choroby stara się byc oparciem - gotuje mi :) No ale z tym co teraz - ta praca i mieszkanie to hardkor dla mnie. No ale takie jest życie, to nie jest żadne usprawiedliwienie. Ludzie maja raka i nie mają pieniędzy na nowy lek, więc moje problemy finansowe to na serio pikuś. Ja bardzo wierzę w Boga i uważam, że nie żyję teraz zgodnie z jego nauką. Powinnam doceniać to co mam, Pan Bóg też powiedział, żeby mu ufać i nie troszczyć się za bardzo o dzień jutrzejszy. Ja się cała trzęsę, że zostanę na totalnym lodzie, a mama ma przecież mieszkanie, rente, dom po tacie, więc jest jakieś zabezpieczenie. Jeść co bede raczej miała. Ale mój paranoiczny mózg wymyśla takie scenariusze, że szok ... i potem tylko xanax .. o mamo jak bym chciała być silniejsza .. przepraszam za te wstawki o Bogu jak kogoś to drażni, szanuję każde podjście do Swiętości i nie chce tu kogoś denerwować .. piszę tylko o swoim stanie ducha i o tym, że On dla mnie jest najważniejszy ... serdecznie Wszystkich pozdrawiam, ja mam teraz upadek, ale mam nadzieję, że zaakceptuję swoje nowe położenie życiowe i pójdę dalej .. na noc pomarzę sobie o księciu z bajki na białym koniu ... :) żartuję :) w kontakcie i trzymajcie się wszyscy mocno - mocniej niż ja obecnie :)

przez lepsze_jutro 07 mar 2013, 18:09
witam,
zwracam sie do Panstwa z ogromna prosba o pomoc, jestem w tej sytuacji bezsilna, nie wiem co mam robic.
chodzi o moja mame - od dwoch lat bierze Clonazepam 0,5 mg x 2, rano i wieczorem czyli 1 mg dziennie,
początkowo ( 2 lata temu ) na skutek drżeń rąk i nóg źle ją zdiagnozowano - wykryto u niej padaczkę, ktora wg. opinii lekarskiej powodowała owe drzenia, dodano jej na początku Depakine Chromo, chwile było dobrze, potem leczenie u innych lekarzy, neurologów takich a takich, było Coaxil,Lamilept itp. oraz inne antydepresanty, bylismy z nią nawet u psychiatry ktory ocenił ze nie potrzeba zadnych lekow antydepresyjnych, podłoze choroby jest psychologiczne, zalecil psychoterapie, jednak mama nie wierzy i nie uczeszczala, byla na kilku spotkaniach i tyle. pod koniec 2012 r. lekarz zalecil CAŁKOWITE z dnia na dzien odstawienie Clonazepamu, skutki byly tak straszne ze mama i nasza rodzina przezyla pieklo... skurcze miesni..drzenia... mama nie mogla chodzic, mowic ze wzgledu na skurcze zuchwy, musielismy byc przy niej non stop... drzenia doprowadzily do dusznosci, wyladowala w szpitalu, po wyjsciu z niego w styczniu br. gdzie wszystkie mozliwe badania, powtarzam WSZYSTKIE wyszly w normie, oczywiscie odrzucono padaczke, dalej powrocono do Clonamzepamu 1 mg dziennie i Depakine Chromo 500, bylo dobrze, az do teraz. skurcze miesni nie sa az tak straszne jak przy odstawieniu ale wciaz drzenia utrudniaja mamie normalne funkcjonowanie, jesli jest czyms zajeta i spokojna wszystko jest ok, wystarczy jedno drzenie aby to rozwalilo ja calkowicie i zaczyna sie placz kilkugodzinny, do tego wydaje mi sie dochodzi nerwica czy depresja - nie wiem, mama nie chce pojsc do psychologa nie wierzy ze moze jej pomoc, jedynie wierzy w inne antydepresanty i odstawienie Clono...
chce zejsc z tego leku, chce wrocic do pracy, do normalnego zycia, ale pomozcie mi blagam jak ???
podajnie mi namiary na dobrych lekarzy ktorzy wam pomogli, cokolwiek, jestem z rodzenstwem bezsilna, to straszne przez co przeszlismy, cierpienie naszej mamy to pieklo i dla nas i dla niej, moim jedynym marzeniem jest aby odzyskac pelna zycia usmiechnieta kochającą mame, bo teraz widzimy ją jako zalamaną, płaczącą, rozhisteryzowaną... błagam pomózcie nam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasiaaa34 08 mar 2013, 00:56
lepsze_jutro, sugeruję przeczytanie poniżej pracy naukowej.
http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm
Znajdziesz w niej wyczerpujące informacje na temat benzodiazepin oraz sposobów na uwolnienie się od nałogu. Ja postąpiłam bezmyślnie i po 6 latach brania, odstawiłam benzo z dnia na dzień - takie postanowienie noworoczne :hide: .Dopiero, gdy zaczęły pojawiać się koszmarne objawy odstawienne, zaczęłam czytać na ten temat.

Życzę powodzenia Wam i Mamie

przez martin8700 09 mar 2013, 22:36
Dziś mija mój 23 dzien bez benzo.Lęki dziś były straszliwe.D/d szaleje przez to niemilosiernie.Plecy spięte jakbym mial w nich sztachete.A pare dni temu bylo juz naprawde dobrze i znowu wrocilo do stanu jak na poczatku.....eh
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez kasiaaa34 10 mar 2013, 03:17
Martin, u mnie minęły dwa miechy od odstawienia benzo i dopiero teraz czuję się znośnie. W chwili obecnej, biorę tylko 25 mg Zoloftu i jakoś żyję. Najbardziej dokucza mi bezsenność i lęki, ale postanowiłam, że nie będę brać dodatkowych leków. Zakupiłam coś takiego http://www.kulturystyka.sklep.pl/produc ... orcji.html i biorę przed spaniem, do tego raz w tygodniu psychoterapia.

przez martin8700 10 mar 2013, 11:04
kasiaaa34 napisał(a):Martin, u mnie minęły dwa miechy od odstawienia benzo i dopiero teraz czuję się znośnie.

A jakie objawy Tobie odeszły? Co do psychoterapii to czy poruszasz z psychologiem temat odwyku czy swojej nerwicy? bo przypuszczam ze bralas benzo z tego powodu?

przez Michuj 10 mar 2013, 11:19
23 dzień to ładnie. Teraz masz zdecydowanie z górki.
Loża szyderców

przez kaja123 10 mar 2013, 11:21
martin8700, to trwa dużo dłużej niestety :( Objawy psychiczne są najtrudniejsze ale się da tylko trzeba czasu. Na terapii poruszaj wszystko jeśli mogę coś doradzić.

przez martin8700 10 mar 2013, 11:35
Bo ciekawi mnie właśnie kwestia psychoterapii uzależnień od benzo.Na czym ona moze polegac hmmm?

przez Michuj 10 mar 2013, 12:07
Przerabianie co w życiu przyczyniło się do uzależnienia.
Loża szyderców

przez kasiaaa34 10 mar 2013, 15:20
A jakie objawy Tobie odeszły? Co do psychoterapii to czy poruszasz z psychologiem temat odwyku czy swojej nerwicy? bo przypuszczam ze bralas benzo z tego powodu?[/quote]

Przede wszystkim, nie mam już szczękościsku i takiego dyskomfortu w głowie, nie wiem jak to opisać, coś takiego jak uczucie niespokojnych nóg, tylko że w głowie. Jedynym sposobem na stłumienie tego, było sprawienie sobie bólu fizycznego: bicie się lub walenie głową w ścianę :bezradny:
Ja, nie dawałam sobie rady z lękami i głównie z tego powodu brałam benzo. Teraz jestem na zwolnieniu lekarskim więc jakoś sobie radzę, bo nie ma głównego czynnika powodującego u mnie stres (praca), ale do pracy niedługo trzeba będzie wrócić. I co wtedy? :zonk:

Co do psychoterapii, to w skrócie: uczę się, jak panować nad sobą, gdy przychodzi kryzys i mam ochotę zażyć benzo. Rozpracowujemy przyczyny lęków. Przeczytałam też kilka książek psychologicznych i w każdej udało mi się znaleźć coś pożytecznego. Jedno jest pewne, jak przyjdzie kryzys, na pewno nie będę mechanicznie sięgać po benzo, jak to robiłam do tej pory. Postaram się uporać z własnymi myślami i bałaganem, który pojawia się w głowie, gdy przychodzi lęk.

Ps. Dzisiaj nie spałam całą noc. Zasnęłam o 7 rano, a wstałam o 11 :(

przez Ryfka 10 mar 2013, 20:58
Ten psychoterapeuta to wam pomoże ale tylko odchudzić portfel i nic pozatym.

przez ala1983 10 mar 2013, 21:01
Ryfka, Rozumiem, ze jestes po min. 3 letniej terapii i wyciągasz wnioski?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg