Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez tiska84 03 lis 2011, 13:22
Ja benzo odstawiłam juz całkowicie na początku września ale mimo,ze nie brałam długo tego świństwa to jednak w dużych dawkach i mieszałam i niestety nikt mnie nie uświadomił czym to wszystko może grozić i najgorsze ze odstawiłam z dnia na dzień benzo bez żadnej redukcji dawki bo nie wiedziałam ze trzeba redukować,psychiatra nic nie powiedział i zaczął sie istny koszmar (tylko,ze ja nie wiedziałam skąd mam te wszystkie objawy).Pozniej dopiero od innego psychiatry dostałam inne benzo + antydepresant i dalej zmagam sie z tymi objawami.Najgorsze jest dla mnie ból serca i jednak dla świętego spokoju wybiore sie zrobić to echo.
Dziękuję za odpowiedz i myślę ze będę zaglądać tu czesciej :D

-- 03 lis 2011, 14:44 --

Jeszcze chciałabym dodać,że wczesniej moje objawy były garsze i trwały dzień w dzień a ostatnio miałam kilka dni spokoju i cieszyłam sie,że wszystko już wróciło do normy a tu pach szczęście pękło jak bańka mydlana przyszły nowe objawy i teraz siedzę i nie mam siły na nic,głowa mnie boli,serce mnie boli,mam trudności z przełykaniem i w ogóle jest do bani:( kiedy się to skończy??????????????????????????????????????

przez Misiek_NL 03 lis 2011, 21:20
Ja odstawiam jednak... Dziś minoł pierwszy dzień bez benzo.
Misiek_NL

przez Noopii 04 lis 2011, 02:20
Misiek_NL,gratuluje:) to coś jeden,ale jest!Ty wiesz tylko ile Cię kosztował.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiska84 04 lis 2011, 10:36
Misie gratuluje podjęcia takiego kroku :smile:
Ja jak przestałam to brać to nie byłam niczego świadoma co mnie będzie czekać (na własną rękę odłożyłam benzo).
Powodzenia :!:
A ja dalej sie z tym paskudztwem zmagam :x

przez shinobi 04 lis 2011, 12:17
tiska84, to trzeba odstawiać stopniowo, zmniejszając np. co tydzień dawkę o 0,125 mg. W końcowej fazie taką dawkę można np. brać co 2-3 dzień, aż do całkowitego odstawienia.

przez halenore 04 lis 2011, 13:18
Misiek_NL może spróbuj stopniowo zwiększać odstępy między dawkami benzyny. Najpierw co drugi dzień łykniesz. Potem co trzeci. U mnie lepiej sprawdza się ten schemat.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez tiska84 04 lis 2011, 13:43
shinobi powiem Ci tylko tyle,ze gdybym wiedziała to bym dawkę zmniejszała ale skąd mogłam wiedzieć, żaden lekarz mi tego nie powiedział a to juz nie moja wina. Czytałam na innych postach,że właśnie większość osób co brały benzo to zapisywali im LEKARZE RODZINNI albo dla świętego spokoju "specjaliści" i często nikt nikomu nie mówił (przynajmniej mi)o uzależnieniu,o efekcie odstawiennym.
Już 2 miesiące jestem bez tego paskudztwa i za żadne skarby nie chce nic brać a teraz pije ziółka i czekam na cud.

przez shinobi 04 lis 2011, 14:13
tiska84, a czy jakieś leki bierzesz, np. jakiś antydepresant? Jeśli jesteś 2 miesiące bez benzo to powinno być już tylko lepiej.

przez tiska84 04 lis 2011, 15:52
shinobi brałam jakieś 2 tygodnie zotrol ale jego tez odstawiłam bo złe się czułam wiec teraz jestem na zero ze wszystkim :smile:

-- 04 lis 2011, 17:20 --

Chciałam jeszcze dodać,że dziś poszłam na echo serca i okazało się,że mam zdrowiuteńkie serducho i oczywiście pani kardiolog jak powiedziałam o mojej przygodzie z benzo pokiwała głową i zero reakcji :?

przez Ben 05 lis 2011, 19:32
tiska84 Wpakowałaś się na niezłą minę - jak już odstawiłaś całkiem to postaraj się wytrwać. Objawy jakie opisałaś w poprzednich postach, są klasycznymi objawami podczas odstawiania benzodiazepin. Ziała pomagają, ale nie w takim stopniu jak byśmy sobie tego życzyli. Jeżeli nie uda Ci się wytrwać, poproś lekarza o Relanium (Diazepam) max 5mg. Następnie redukuj dawki według jednego ze scenariuszy opisanych tutaj
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez tiska84 05 lis 2011, 20:00
Ben powiem Ci,że w innym wątku przeczytałam Twoje zmagania i powiedz jak teraz się czujesz i ile już minęło od ostatniej dawki benzo i czy dalej dokuczają Ci objawy odstawienne??

Co do mnie to ja wiem,że wpakowałam się w niezłe bagno ale nie chce nic brać i liczę,że będzie już tylko lepiej...
Objawy mam dalej a to już 2 miesiące bez benzo a wiem,że niektórzy to mają objawy przez długi długi czas!
To jest taka sinusoida,raz jest lepiej a pózniej jak dowali tymi objawami to się żyć odechciewa ale cóż optymistyczne myślenie zostaje i co wieczór sobie powtarzam,że jestem zdrowa całkowicie :D

Męczy mnie teraz zgaga i problemy gastryczne (to na tą chwilę) :?

przez Misiek_NL 05 lis 2011, 20:16
Ja już 3 dzień... bez grama benzo :great:
Misiek_NL

przez Noopii 05 lis 2011, 20:22
Gratulacje!powodzenia.
Noopii

przez Ben 05 lis 2011, 20:27
tiska84 napisał(a):Ben powiem Ci,że w innym wątku przeczytałam Twoje zmagania i powiedz jak teraz się czujesz i ile już minęło od ostatniej dawki benzo i czy dalej dokuczają Ci objawy odstawienne??
[...]
Męczy mnie teraz zgaga i problemy gastryczne (to na tą chwilę) :?

Miło mi że moje "wypociny" komuś się przydały ;-)

Ale do rzeczy, ostatnią dawkę benzodiazepiny zażyłem 15 września 2006 roku. Do tej pory mam objawy po lekowe, właśnie wspomniane przez Ciebie problemy gastryczne i zgaga męczą mnie nadal. Da radę z tym funkcjonować ale idealnie nie jest. Nadal odczuwam też sztywność mięśni zaraz po wstaniu z łóżka, czy (chwilowa) nieostrość widzenia oraz wiele innych objawów. Tak ja wspomniałaś jest to sinusoida objawowa ale mogę Cię uspokoić - jej amplituda jest wygasająca.

Życzę wytrwania :great:
pozdrawiam
Ben.
Ben

Sortuj wg