Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez mad.max 19 paź 2015, 01:33
Ryfka bardzo mozliwe, coz zrobic, czekam :? Opakowanie klonow kolo mnie, w razie ostrej padaki mam sie czym ratowac ;) chociaz nie zamierzam, roznie to moze byc.

przez Stifler19 19 paź 2015, 03:41
Ryfka skoro mad.max odstawil ten lek 2 tygodnie temu to chyba już tylko lepiej może sie czuć, klonazepam działa około 24 godzin
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez achino 19 paź 2015, 03:50
Ryfka napisał(a):mad.max niechcę Cię straszyć ale jak brałeś klona to jazda się dopiero właśnie teraz zacznie. Bo klon ma dłuższy okres półtrwania w organiźmie niż np alprox

Nie aż tak długi. 18-50 godzin. Nic juz mu nie bedzie. Teraz objawiają się symptomy psychiczne braku środka, który pozwalał sobie radzić z problemami. Ujawnia się choroba, która była przykryta klonem.

Ja biorę z rożnymi przerwami (raczej krótkimi :/) od 5 lat. Ostatnio ciągiem chyba od marca. Nawet nie wiem, czy chce to rzucić. Chyba jedynie trochę ograniczyć. Całkowite wyeliminowanie benzo z życia wykluczam. To nie jest alkohol, ani heroina, by trzeba bylo byc az tak restrykcyjnym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 19 paź 2015, 05:40
achino a czujesz sie dobrze bez zwiekszania dawki? i możliwe że jest tak że czuć objawy odstawienne po na przykład roku stosowania tej samej dawki?(w sensie że biorąc dalej tą dawke bez przerywania, objawy odstawienne podczas brania) czytałem w książce że możliwe że działanie przeciwlękowe benzodiazepin utrzymuje sie bez zwiększania dawki, ale pisało też że ta kwestia nie jest jasna
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez achino 19 paź 2015, 16:34
Niestety obserwuję wzrost tolerancji. Długo brałem 3 mg bromazepamu, a teraz 4,5. I nie jest to dawka wystarczająca na jakieś wyjścia z domu - na wyjścia potrzebuję więcej.

Jesli chodzi o drugie pytanie, to mogę trzymać się ustalonej dawki i oczywiście nie będzie "objawów odstawiennych" tak długo, jak długo będę ten lek zażywał, ale brak jest zadowalającego efektu uspokajającego. Aby poczuć to, na czym mi zależy, muszę zwiększyć dawkę.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Stifler19 20 paź 2015, 14:31
czyli działanie przeciwlękowe sie utrzymuje? w ulotce alprazolamu pisze że "zjawisko tolerancji wykazano do efektu uspokajającego, lecz nie do przeciwlękowego"

przez achino 21 paź 2015, 12:38
Utrzymuje się, ale w niewystarczającym stopniu. Zaznaczę, ze mowie o bromazepamie, który nie należy do najsilniejszych benzo. Alprazolam działa wybitnie przeciwlękowo. Kiedy brałem alprazolam, nie obserwowałem narastającej tolerancji, mimo lat zażywania.
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Kalebx3 21 paź 2015, 13:00
Kiedy brałem alprazolam, nie obserwowałem narastającej tolerancji, mimo lat zażywania.

- wiesz Achino , chyba coś w tym jest co mówisz , bo jednak Alprazolam jest troche inny od reszty benzyniaków .
Kramer w swej słynnej książce " wsłuchując siew Prozak" piszę ,że Alprazolam swoją budową chemiczną przypomina większośc antydepresantów . Nie chcę twierdzić ,że stanowczo i wyrażnie podnosi on nastrój , ale u mnie z tym lekiem jest tak ,że odpowiednio trafiona dawka czasem naprawdę umie mnie wyrwać z jakiejś depresyjno-lękowej chandry .
Uważam ,że Alpra to dobry i bezpieczny lek , jeśli chodzi o jej możliwości radzenia sobie z lękiem . Od siebie dodam ,że z jakością tego leku w zależności od producenta sa naprawdę duże różnice ( nie ,nie to nie iluzja ). Najlepszy oryginalny Xanax CR,,, i najdroższy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Kalebx3 21 paź 2015, 13:00
[
Ostatnio edytowano 21 paź 2015, 13:00 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez harvard 21 paź 2015, 13:23
czy cloranxen to mocne benzo powiedzmy 10mg? Pytam ponieważ czesem w sytuacji stresu biorę doraźnie, ale jakoś na stałe już nie potrzebuję.

przez achino 21 paź 2015, 17:29
Najsłabsze.

Kalebx3, czytałem tę książkę. O fluwoksaminie tez tam pisał :P Dzis idę do psychuszki i chyba poproszę o alprazolam. Ten bromek to nie to.
Zolpidem, Phenibut

przez galopująca na oślep 22 paź 2015, 00:12
Znowu coraz więcej clonów i to prawie codziennie. Mam nadzieję, że nie wpitalam się znowu w to gówno. Chociaż dobrze, że to tylko to i póki co nic więcej.
galopująca na oślep

przez mad.max 01 lis 2015, 08:14
Mija 4 tydzien a tu zamiast lepiej to od paru dni gorzej... Dziwna sprawa, po praktycznie miesiacu najgorsze samopoczucie, bole glowy, serca i jakies jakby roztrzesienie jakby padaczka miala zaraz chwycic. :shock: Chyba naodkladalo sie w organizmie przez tyle lat. A bylo tak pieknie..

przez achino 02 lis 2015, 03:08
Ja chyba w tym tygodniu umowie się do poradni leczenia uzależnień, bo dawki alpry rosna mi z dnia na dzien :(
Zolpidem, Phenibut

Sortuj wg