Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez jetodik 17 paź 2015, 03:25
Stifler19, hej, brałem lorafen ponad rok 5mg dziennie, czasem rozrywkowo po 20mg i więcej szło, zszedłem i nawet nie myślę o benzo już :)
zasada prosta i od wieków znana - stopniowo :)
nie pamiętam już niestety ile od ostatniej daweczki miałem obniżony nastrój, ale mija.
cierpliwości.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez mad.max 17 paź 2015, 04:37
Witam odstawilem z dnia na dzien, po ponad 10 latach, niecale 2 tyg temu. Pierwszy tyd masakra, teraz naprawde niezle az jestem w szoku, przeciez jednego dnia nie dawalem rady nigdy a jak zabraklo to czekalem tylko na smierc... Nieduzo bo kolo 1mg clona na dobe (wczesniej tez rozne inne benzo w podobnej dawce przeliczajac) ale 10 lat codzien swoje robi. Klucie serca, ucisk glowy, dziwne "widzenie" to na teraz. Szalu nie ma, ale duzo lepiej niz pierwszy tydzien, objawy zlagodnialy a niektore jak, klopoty zoladkowe calkiem minely :)

przez achino 17 paź 2015, 13:03
:shock: A jaka miales diagnoze? Chyba bym umarł. Nie wyobrazam sobie takiej odstawki, az ciezko mi uwierzyc.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 17 paź 2015, 15:51
jetodik dzięki, już mam większą pewność że minie, bo skoro rok czasu aż brałeś i udało sie odstawić to znaczy że da sie :)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez mad.max 18 paź 2015, 08:05
Nie wiem czy to do mnie o diagnoze ale odpowiadam. Silna nerwica. Sam sie zdiagnozowalem jak co, bo lekarze nie bardzo umieli... Benzo jednak dawali. Przez 10 lat. 1/3 zycia, w sumie cale dorosle na tabletkach, ktore niszczyly mi psyche, a ktore odstawilem w jeden dzien. Jesli mozna tak powiedziec, bo skutki bede odczuwal pewnie jeszcze dlugo, a i powod powoli daje o sobie znac.

przez achino 18 paź 2015, 10:11
Tak, do Ciebie.

Podziwiam determinacje. 1 mg klona to sporo. Nagle odstawienie benzo zażywanego w konkretnej dawce przez lata moze prowadzić do drgawek. Chyba masz silny organizm.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez mad.max 18 paź 2015, 23:18
Dzieki, ale ja chyba bym nie umial z kolei stopniowo jak wiekszosc tu komentujacych. Sam jestem zdziwiony :shock: kiedys jak mi zbraklo, to dostalem drgawek, uderzylem glowa o sciane i obudzilem sie za pare godzin... Dzis mija 2 tygodnie, i to wlasnie dzis jestem roztrzesiony najbardziej. Ale to chyba psycha szaleje, bo jesli mialbym dostac jakiejs padaczki to chyba raczej na samym poczatku, jak kiedys gdy mi zbraklo na jeden dzien.

przez abrakadabra xx 18 paź 2015, 23:23
Mi z kolei jak kiedyś zabrakło po kilku latach brania, to nie wiedziałem gdzie się znajduję, ogólne osłabienie, nogi z waty i kurvica, poszedłem do ogólnego a później do apteki, ledwo co doszedłem ale wtedy to już byłem mocno uzależniony, no i nie brałem tego w tym czasie przez kilka dni.

przez Stifler19 19 paź 2015, 00:22
i co wyszliscie z uzależnienia po tak długim braniu? a jak tolerancja wzrośnie danej dawki do maximum to bez podywższania w miare efekt przeciwlękowy sie utrzymuje? powiedzmy np. jak ktos bierze kilka lat bez podwyższania dawki, to czy wtedy jest okej? takie w miare dobre samopoczucie i relaks?
Clonazepam 0.5 mg

przez mad.max 19 paź 2015, 00:51
Ciezko powiedziec czy wyszedlem juz bo to raptem 2 tygodnie. Chociaz wyglada na to ze tak. Ja bralem zawsze mniej wiecej taka sama dawke, z wyjatkiem raz na jakis czas ciut wiecej, dla relaksu powiedzmy. Tak, tolerancja zdecydowanie widoczna. Tzn moc jak dla mnie caly czas prawie taka sama byla ale znacznie krocej dzialalo. I wcale nie bylo ok w miedzyczasie przez to bo mimo ze meczylem sie okrutnie, to dawki nie zwiekszylem nigdy. Pewnie dlatego tez, udalo mi sie odstawic z dnia na dzien bo, skutki odstawienne to ja odczuwalem na codzien, wtedy gdy bralem jeszcze i to od dawna...

przez Stifler19 19 paź 2015, 00:58
jak brałeś to jak to możliwe że skutki odstawienne odczuwales? jakie? jak to możliwe
Clonazepam 0.5 mg

przez Stifler19 19 paź 2015, 01:00
a po tych 2 tygodniach lęk zmniejszył sie?
Clonazepam 0.5 mg

przez Ryfka 19 paź 2015, 01:16
mad.max niechcę Cię straszyć ale jak brałeś klona to jazda się dopiero właśnie teraz zacznie. Bo klon ma dłuższy okres półtrwania w organiźmie niż np alprox

przez mad.max 19 paź 2015, 01:25
W sensie ze tolerancja byla juz taka, ze organizm domagal sie od dawna wiekszej dawki, a dostawal tyle co zawsze czyli nie wystarczajaco. Co do lęku, pierwsze pare dni lęk byl caly czas, na pare dni odpuscil a dzis znow jest, tylko juz nie caly czas i chyba teraz wiekszy.

Sortuj wg