Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez irek 77 27 lut 2015, 18:24
Wtam serdecznie u mnie juz 6miesiecy bez clonozepamu a nadmienie ze swinstwo bralem 28 lat,kady dzien to walka z samym soba.trudno bardzo trudno ale bedzie lepiej..dzisiaj biore w zastepstwie 2x 10 spamilan,pozdrawiam wszystkich,,mysle ze warto co dzien blizej,,

przez andrzej57 28 lut 2015, 18:00
irku 77, bardzo enigmatycznie piszesz o swojej odstawce, ale chwała Ci za to,że wychodzisz... jak długo??? sam nie wiesz??? Piszesz 6 m-cy abstynencji i ciągle Ci jeszcze trudno..... - musi to być dla Ciebie okropny ból! Ja miałem przedsmak odstawki w grudniu przy dawce 0,5mg i powiedziałem nigdy więcej (wskoczyłem na 1 mg),zejdę z czasem do 0,5 mg i powiem STOP. Teraz zmniejszam o 0,06mg na m-c, powolutku. Ale skoro brałem przez 21 lat 2 mg, to drugie 21 lat w moim wieku mogę być na 0,5mg (aczkolwiek nie mówię,że nie będę schodził niżej jak dojdę do 0,5, będę,ale po 0,06mg i pewnie na jakiejś tam dawce minimalnej się zatrzymam,ale żadnych skutków odstawiennych sobie nie zafunduję na własne życzenie - skoro clon przez tyle lat mnie nie sponiewierał, to teraz ja z nim delikatnie muszę się obchodzić i w pewnym momencie przemówię ja do clona "żyjemy teraz dalej jak dwaj bracia" :yeah: ). Jazda była,ale nie sądziłem,że aż tak "przetrzepie" mną. Pozdrawiam i trzymaj się.
obserwowany

przez serek87 01 mar 2015, 23:34
Codziennie biorę alprazolam od roku.W różnych dawkach - kiedyś było to nawet 5 mg na dobę.Teraz jestem na etapie 0,75 na dzień-0,5 rano i 0,25 popołudniu.W obecny weekend postanowiłam rozdzilić to na 3 dawki po 0,25 mg.Udało się a dziś nawet uniknęłam dawki wieczornej.Objawy odstawienne?Najgorsze rano jeśli nie wezmę magicznej tabletki..."wewnętrzna trzepaczka",uczucie uogólnionego lęku,otępienie,senność,mdłości... :mhm: :mhm: :mhm: :mhm: wezmę tabletkę wszystko znika...chciała bym jak najszybciej to odstawić ale wiem,że pośpiech w tym wypadku może być tragiczny w skutkach...Do tego biorę paroksetynę jako antydepresant 20 mg dziennie...
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bezsilna_22 04 mar 2015, 20:25
Dołączam do Was Kochani.

przez Michaela 04 mar 2015, 21:54
hallo .. witam wszystkich .. dlaczego tu taka cisza .. nic nikt nie pisze :bezradny:
liffe is beautiful, just need to know how to live

przez Ryfka 04 mar 2015, 22:08
Michaela nie piszą tu bo szaleją po innych forach.

przez Przemek_44 05 mar 2015, 01:55
AddictGirl21 No brawo!! :uklon: :uklon: :uklon: Trzymam za Ciebie kciuki :great: Spróbuj znaleźć sobie coś przyjemnego do roboty, jakieś proste hobby, cokolwiek, co nie będzie wymagało dużo wysiłku i myślenia, a będzie przyjemnie..oczywiście na początku to nie będzie jakieś super, ale z czasem może Ci da jakąś satysfakcje
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez AddictGirl21 05 mar 2015, 14:58
Przemek_44, Dzięki Przemek!
I do wszystkich co dalej zażywają....ludzie, nie jest tak ciężko z tego wyjść! Jestem na to przykładem. Przez kilka lat ćpałam Clonazepam po 6, 8mg dziennie. Jasna sprawa bez szpitala nie dałabym rady i nie powiem, że detoks był przyjemny - był okrutny ale jak widać - da się! Trzeba tylko chcieć. Ja przyjełam taką dewizę, że na czas odtrucia obumieram bo życiem nie da się nazwać tego etapu...więc zahibernowałam się psychicznie i oczyszczałam się z pomocą lekarzy. To było coś jak wspinaczka z przeszkodami na najwyższy szczyt. Jeden dzień lepszy inny tragiczny. Zmasakrowana psycha i ciało. ALE za swoje błędy trzeba najpierw zapłacić żeby je naprawić. Jestem dwa miechy po odtruciu a objawy odstawienne są nadal ale o wiele mniejsze niż były. Że tak powiem trzeba więc duuuuuuuużo cierpliwości. I co najważniejsze, bez klonów mimo wszystko czuję się o wiele lepiej niż "na". Jestem szybsza, bardziej skoncentrowana i widzę "jasno".....nie będę pisać więcej bo i tak ten kto nie będzie chciał nie odtruje się. Wiem jedno - ordynator oddziału powiedział, że benzo są jedną z najgorszych trucizn na świecie, są gorsze od amfy, hery itd itp.....powodują nieodwracalne zmiany w mózgu, uszczerbki na zdrowiu, szybszą śmierć, ogromne luki w pamięci....
Kochani jeżeli więc nie chcecie zfiksować na całego odstawiajcie ten szajs i żyjcie na czysto. BENZO Z CZASEM MIMO ZAŻYWANIA POWODUJĄ ZNACZNIE GORSZE STANY LĘKOWE! I cóż....sytuacja bez wyjścia, błędne koło. WYBÓR NALEŻY DO WAS!
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez Michuj 05 mar 2015, 15:08
AddictGirl21, a pijesz?
Loża szyderców

przez JERZY62 05 mar 2015, 15:08
AddictGirl21, pozdrawiam i gratuluję wytrwałości i wytrzymałości :great: Czytałem jak opisywałaś to jak byłaś na detoksie, co tam przeszłaś.
♪♪♪

przez AddictGirl21 05 mar 2015, 15:09
resilient, Nie piję :D ....kompletnie mnie nie ciągnie. To benzo napędzały chęć picia. Teraz kiedy jestem free nie mam z tym problemu.

-- 05 mar 2015, 14:10 --

JERZY1962, Dzięki Jerzy!!!

przez Michuj 05 mar 2015, 15:13
AddictGirl21, uważaj na to free, bo uzależnienie to bardzo podstępne dziadostwo i nawet po latach się odzywa... Ale gratuluję :)
Loża szyderców

przez JużTuByłem 05 mar 2015, 16:38
Ja jestem na dawce 2.5 alproxu i co tydzien schodzę o połówkę ;)Narazie jest dobrze tylko problem ze spaniem mam ,bo odstawiłem wszystkie leki ,neuroleptyki itd.Neuroleptyki pewnie są tego winne strasznie zaburzają rytm snu,ale jakoś daję radę ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez AddictGirl21 05 mar 2015, 16:54
JużTuByłem, A może warto najpierw odstawić benzo? Chcąc, nie chcąc, neuroleptyki są bardzo pomocne przy takiej odstawce ;)
Pomyśl o tym.

Sortuj wg