Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2014, 00:13
Ryfka napisał(a):Powietrzny Kowal a kto Ci karze to czytać?

f soomie to nik nie karze.................... Obrazek

-- 12 paź 2014, 00:17 --

Arasha napisał(a):Powietrzny Aż tak Cię benzo ruszają :shock: ??? To przepraszam, ale tu się poważne dyskusje toczą :bezradny:

Asz tak?............ Niezły/a z Ciebie miś/misiowa skoro masz mnie aż za tak wielkiego ignoranta z pozycji w jakiej widzisz tutaj mnie i siebie Obrazek)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez andrzej57 12 paź 2014, 09:33
Arasha, humor Ci dopisuje i to najważniejsze. Łoj tam,nikt się nie uzależni od 1 listka clona z muszli :nono: Szaleć już nie będę na pewno!
Powietrzny Kowal, jak ja czytałem wszystkie posty od początku do końca nt. benzodiazepin - to nieźle "nakręcony" chodziłem w co się wpakowałem,ale już mi to minęło i prę do przodu. A prawdą jest,że w życiu nic nie dzieje się bez przypadku - miałem znaleźć to forum widocznie i wówczas zastanowiłem się,po co ja je biorę (biorąc leki na choroby przewlekłe), a szczerze powiem,że tolerka mi nie rosła i mógłbym spokojnie łykać te 2 mg, ale po co? Więc zjeżdżam w dól z clonami na spokojnie i już bez nakręcania się.
Historia każdego z nas tu na forum jest inna, ale cel mamy wspólny jak w temacie tego działu. Pozdrawiam walczących z benzo. Andrzej
obserwowany

przez gossia 12 paź 2014, 13:32
Andrzej57 biorę 2*20mg ale to nic nie działa..jutro idę do lekarza:/ ogólnie mam takie wrażenie jakby we śnie, otumanienie i jest to bardzo silne..do tego lęki i poczucie bezsensu:/ no nic da mi leki jakieś.. trzymam kciuki za Ciebie, pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andrzej57 12 paź 2014, 14:39
gossia, oj ja bym walnął sobie przy silnych lękach co najmniej 50-tkę hydroksyzynki 2 x dziennie (twarda i wytrzymała dziewuszka z Ciebie!). No,ale cóż skoro tyle wytrwałaś, to zobaczymy co lekarz Ci zafunduje jutro - koniecznie napisz. Sam jestem ciekawy jakie są silne leki zwalczające lęki, ale nie z typu benzodiazepin (może Gosiu spytaj lekarza?). Mi już kolega załatwił hydroksyzynę 25mg - 3 opakowania, 10-tki mam, także zaopatrzony jestem w razie czego..... i spokojny. Pozdrawiam Cię cieplutko
obserwowany

przez halenore 12 paź 2014, 16:28
buraczek58 napisał(a):halenore, nie strasz, nie strasz, bo się....wiesz co :mrgreen:

Znam problem z autopsji, więc ostrzegam Was po koleżeńsku.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez wieslawpas 12 paź 2014, 21:32
Bire nA spanie stilnox i clranksen zestaw dobrze dzialal do paru dni wstecz nie spre juz 3 noc. 'Co robic?

przez Arasha 12 paź 2014, 21:48
Czytam dalej wątek i na bieżąco komentuję :

buraczek58 napisał(a):andrzej57, oj tam, oj tam, najwyżej Ci cycki urosną :mrgreen:

No rzeczywiście takie śmieszne buraczek58 ha ha ale się uśmiałam.

buraczek58 napisał(a): Po recepty jeździ mój mąż he he ;), ja tylko piszę na kartce, czego aktualnie potrzebuję.

Się umie kobita ustawić, co nie panowie :? :lol: ?

A tak serio Basiu ( zapamiętałam, a jakże :D ) to cieszy, że tak lekko idzie Ci póki co odstawka. Oby tak dalej :great: Motywację masz, stresik dnia codziennego odszedł do lamusa ( mam na myśli stresującą pracę ), drugą młodość przeżywasz, uczynny mężulek u boku, nowa pasja fotograficzna, może to wszystko razem sprawia, że nie odczuwasz tak tego detoksu. Inna sprawa, że bromazepam chyba trochę mniej ryje banię ...

-- 12 paź 2014, 21:00 --

irek 77 napisał(a):Buspiron, nazwy handlowe- Spamilan i inne. Lek na lęk uogólniony. Działanie pozytywne po kilku tyg. jedyny lek przeciwlękowy- który leczy, ale po kilku tyg. brania . Bezpieczniejszy od benzodiazepin, które nie leczą, tylko tłumią lęk. Opinie o skuteczności są różne. Jednak uważam, że ten lek jest skuteczny, .Dlaczego nie chca go zapisywac lekarze przeciez go nigdy nie próbowali. dobry,tan ilek/60 tabletek16zł/NIE UZALEZNIA,,a to takie wazne,ale kogo to obchodzi lepiej clony i ok.Iwyjazd na wczasy ok koncernu .Pozdowienia.

Wiesz co Irku 77 ... tak myślę, że być może lekarze często nie zapisują Spamilanu z dwóch powodów. Po pierwsze, w ulotce tego leku jest wyraźnie napisane, że jest on dużo mniej skuteczny u osób, które w swoim życiu brały już benzo, a osoby które chcą schodzić z benzo to brały ich najczęściej długo i w nadmiarze, więc prawdopodobnie lekarze nie liczą na jakieś spektakularne efekty :bezradny: Jeżeli Tobie akurat pomaga, to chwała mu za to i tylko się cieszyć :D Po drugie nie ma co się oszukiwać, ale doświadczenie kliniczne w Polsce w stosowaniu buspironu jest raczej niewielkie, o ile w ogóle i to trochę takie przepisywanie czegoś na chybił trafił ( A nuż pomoże, a raczej nie zaszkodzi ) :roll:

Co do wczasów za pieniądze koncernów farmaceutycznych to też się nie zgodzę. Owszem, jest to bardzo często stosowana taktyka firm farmaceutycznych, ale akurat za wypisywanie benzo nikt nikomu nic nie daje. Bo są to leki przeważnie tanie, często przepisywane ( więc zbyt jest ), a niektóre jak Clon nie mające swoich odpowiedników. Ja już prędzej skłaniałabym się do tezy, że lekarze przepisują benzo z rutyny, lenistwa :? , a bardzo często pod wpływem stanowczej postawy pacjenta, że chce to brać i już :!: Nie oszukujmy się, że wielu z nas najlepiej wie, jak się samemu leczyć, a doktor ma nam tylko posłusznie wypisać papierek na miesiąc / kwartał spokoju.

-- 12 paź 2014, 21:02 --

irek 77 napisał(a):Buspiron, nazwy handlowe- Spamilan i inne. Lek na lęk uogólniony. Działanie pozytywne po kilku tyg. jedyny lek przeciwlękowy- który leczy, ale po kilku tyg. brania . Bezpieczniejszy od benzodiazepin, które nie leczą, tylko tłumią lęk. Opinie o skuteczności są różne. Jednak uważam, że ten lek jest skuteczny, .Dlaczego nie chca go zapisywac lekarze przeciez go nigdy nie próbowali. dobry,tan ilek/60 tabletek16zł/NIE UZALEZNIA,,a to takie wazne,ale kogo to obchodzi lepiej clony i ok.Iwyjazd na wczasy ok koncernu .Pozdowienia.

Wiesz co Irku 77 ... tak myślę, że być może lekarze często nie zapisują Spamilanu z dwóch powodów. Po pierwsze, w ulotce tego leku jest wyraźnie napisane, że jest on dużo mniej skuteczny u osób, które w swoim życiu brały już benzo, a śmiałkowie którzy chcą schodzić z benzo to brały ich najczęściej długo i w nadmiarze, więc prawdopodobnie lekarze nie liczą na jakieś spektakularne efekty :bezradny: Jeżeli Tobie akurat pomaga, to chwała mu za to i tylko się cieszyć :D Po drugie nie ma co się oszukiwać, ale doświadczenie kliniczne w Polsce w stosowaniu buspironu jest raczej niewielkie, o ile w ogóle i to trochę takie przepisywanie czegoś na chybił trafił ( A nuż pomoże, a raczej nie zaszkodzi ) :roll:

Co do wczasów za pieniądze koncernów farmaceutycznych to też się nie zgodzę. Owszem, jest to bardzo często stosowana taktyka firm farmaceutycznych, ale akurat za wypisywanie benzo nikt nikomu nic nie daje. Bo są to leki przeważnie tanie, często przepisywane ( więc zbyt jest ), a niektóre jak Clon nie mające swoich odpowiedników. Ja już prędzej skłaniałabym się do tezy, że lekarze przepisują benzo z rutyny, lenistwa :? , a bardzo często pod wpływem stanowczej postawy pacjenta, że chce to brać i już :!: Nie oszukujmy się, że wielu z nas najlepiej wie, jak się samemu leczyć, a doktor ma nam tylko posłusznie wypisać papierek na miesiąc / kwartał spokoju.

-- 12 paź 2014, 21:04 --

Wiesz co Irku 77 ... tak myślę, że być może lekarze często nie zapisują Spamilanu z dwóch powodów. Po pierwsze, w ulotce tego leku jest wyraźnie napisane, że jest on dużo mniej skuteczny u osób, które w swoim życiu brały już benzo, a śmiałkowie którzy chcą schodzić z benzo to brali ich najczęściej długo i w nadmiarze, więc prawdopodobnie lekarze nie liczą na jakieś spektakularne efekty :bezradny: Jeżeli Tobie akurat pomaga, to chwała mu za to i tylko się cieszyć :D Po drugie nie ma co się oszukiwać, ale doświadczenie kliniczne w Polsce w stosowaniu buspironu jest raczej niewielkie, o ile w ogóle i to trochę takie przepisywanie czegoś na chybił trafił - A nuż pomoże, a raczej nie zaszkodzi :roll:

Co do wczasów za pieniądze koncernów farmaceutycznych to też się nie zgodzę. Owszem, jest to bardzo często stosowana taktyka firm farmaceutycznych, ale akurat za wypisywanie benzo nikt nikomu nic nie daje. Bo są to leki przeważnie tanie, często przepisywane ( więc zbyt jest ), a niektóre jak Clon nie mające swoich odpowiedników. Ja już prędzej skłaniałabym się do tezy, że lekarze przepisują benzo z rutyny, lenistwa :? , a bardzo często pod wpływem stanowczej postawy pacjenta, że chce to brać i już :!: Nie oszukujmy się, ale wielu z nas najlepiej wie, jak się samemu leczyć, a doktor ma nam tylko posłusznie wypisać papierek na miesiąc / kwartał spokoju.

-- 12 paź 2014, 21:10 --

Powietrzny Kowal napisał(a):
Arasha napisał(a):Powietrzny Aż tak Cię benzo ruszają :shock: ??? To przepraszam, ale tu się poważne dyskusje toczą :bezradny:

Asz tak?............ Niezły/a z Ciebie miś/misiowa skoro masz mnie aż za tak wielkiego ignoranta z pozycji w jakiej widzisz tutaj mnie i siebie Obrazek)

Powietrzny Spoko luz :D Nie mam w zwyczaju uważać za ignorantów osób, których nie znam bliżej. Bo niby na jakiej podstawie :? Po prostu nie widziałam Cię wcześniej w tym wątku i odniosłam wrażenie, żeś zabłądził tu przypadkiem / ewentualnie nie mając nic ciekawszego do czytania ...

A czemu Ty twierdzisz, że jestem misiowa, a co lepsze miś :shock: ???
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Ryfka 12 paź 2014, 22:39
wieslawpas wzrosła Ci tolerancja na lek i teraz musiał byś brać więcej leku,a tak to masz bezsenność z odbicia. Ja w takim czasie wspomagałam się Apapem Noc i Melatoniną. Nie wiem czy to Tobie pomoże ale jak chcesz to spróbuj

przez buraczek58 13 paź 2014, 11:26
wieslawpas, chyba rzeczywiście, jak pisze Ryfka, wzrosła Ci tolerancja, spróbuj z Melatoninę (ona potrzebuje trochę czasu, żeby zadziałała, mnie pomagała ), Apap noc też jest dobry, możesz dorzucić Hydro. W każdym razie staraj się nie zwiększać leków, które bierzesz, to bardzo niedobre wyjście, możesz wpaść w mocne uzależnienie.
halenore, to rób to po przyjacielsku, nie pisz, że nie mają się ludzie cieszyć zawczasu, niech się cieszą, pozytywne nastawienie przy odstawce odgrywa ogromną rolę.
Arasha Ja nie przeżywam drugiej młodości, ja cały czas jestem młoda młodością pierwszą :mrgreen: Nigdy się nie zestarzałam duchowo, , może też dlatego nie wyglądam na babcię. Zdziwiłabyś się jak bardzo nie wyglądam, ale zdjęcia i tak nie wkleję :P Powiem Ci w zaufaniu, że jeszcze się za mną oglądają na ulicy, zwłaszcza chłopcy z fioletowymi nosami (jak to swój swojego pozna :lol: ).
Spamilan, no właśnie, ulotki nie czytałam, ale na zagranicznych forach też przeczytałam, że kiepsko się sprawdza u osób wciagąjących benzo .
Urodziwa z Ciebie kobietka, Arashka , znalazłam Twoje oblicze na forum , a jak :great:.

Powietrzny Kowal, wesoły z Ciebie chłopaczek :mrgreen:

andrzej57 , wiesz, też stwierdziłam, że jeśli mam wariować po całkowitej odstawce benzo, to wolę brać ten kawałeczek tabsa do końca życia. Ostatnio zaszalałam i odstawiłam 1/4 dawki, i.... nie było miło, zwłaszcza przez dwa dni. Z tym że ja akurat też wtedy siedziałam do rana na Allegro, zakupując ciuszki, no przecież muszę sobie sprawiać przyjemności:), chłeptałam kawę w nadprogramowych ilościach, no i ten brak snu, kawy, a i papierochy, dały w efekcie niekomfortowe samopoczucie psychofizyczne. Tak myślę, bo już jest okej. Wniosek-musimy starać się higienicznie żyć. W ogóle to za szybko zaczęłam schodzić ze swoich cukiereczków, minęło 5 tygodni, a ja z 12mg bromka, przesiadłam się już na 5mg. I na tej dawce sobie pobędę dłużej. Idzie wytrzymać, byłoby cudownie, gdybym jeszcze ruszyła kuper i zapodała sobie jakiś większy, regularny wysiłek fizyczny, zamiast siedzieć przed kompem. Sama to ,wszem i wobec, doradzam, a co robię ?, hmmm. No ale już zakupy zrobione, czekam na paki, i dziś wieczorem pośmigam rowerkiem .

gossia, oczywiście napisz, co Ci lekarz poradził. Jeśli skacze Ci ciśnienie, a może i tętno, może pobierz aspargin i propranolol, ten drugi ma też działanie przeciwlękowe.

Irek58, gratulacje z powodu wyjścia w miasto, ćwicz to częściej. ;) Zaskoczyłeś mnie info, ze benzo powodują zaczerwienienie twarzy, wiem, ze zasinienie, no ale dobra, cieszy mnie, ze będę miała ładny kolorek facjatki :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich gorąco, obściskuję i trzymajmy się :papa:

-- 13 paź 2014, 12:51 --

Schodzenie z relanium-znalazłam na anglojęzycznym forum, okazuje się, ze z rolek tez bardzo wolniutko się schodzi, i co charakterystyczne, najpierw odstawia się 1,5mg, a w końcówce 0,5mg. I to wydaje mi się zasadne, na końcu jest podobno najtrudniej, no to się naprawdę odstawia po okruszku. I co 3-4 tygodnie. To samo na pewno dotyczy innych benzo, bardzo zachęcający sposób odstawki.

Na tym etapie powinno być stabalising na diazepam i gotowy do wprowadzenie pewnych niewielkich redukcji dawki.

rano wieczór
9 mg 9 mg łącznie - Diazepam 18 mg
Redukcja trzymać przez 3 - 4 tygodnie
8 mg diazepamu

8 mg diazepamu Diazepam 16 mg
7 mg diazepamu Diazepam 7,5 mg 14,5 mg diazepamu
Diazepam 6,5 mg Diazepam 6,5 mg Diazepam 13 mg
Diazepam 5,5 mg 6 mg diazepamu 11,5 mg diazepamu
Diazepam 5mg Diazepam 5mg Diazepam 10 mg
Diazepam 4,5 mg Diazepam 4,5 mg 9 mg diazepamu
4 mg diazepamu 4 mg diazepamu 8 mg diazepamu
Diazepam 3,5 mg Diazepam 3,5 mg 7 mg diazepamu
3 mg diazepamu 3 mg diazepamu 6 mg diazepamu
Zobacz także UWAGA poniżej dodatkowe informacje o odstąpieniu od 5 mg diazepamu
Diazepam 2,5 mg Diazepam 2,5 mg Diazepam 5mg
2 mg diazepamu Diazepam 2,5 mg Diazepam 4,5 mg
2 mg diazepamu 2 mg diazepamu 4 mg diazepamu
Diazepam 1,5 mg 2 mg diazepamu Diazepam 3,5 mg
Diazepam 1,5 mg Diazepam 1,5 mg 3 mg diazepamu
1 mg diazepamu Diazepam 1,5 mg Diazepam 2,5 mg
1 mg diazepamu 1 mg diazepamu 2 mg diazepamu
Diazepam w dawce 0,5 mg 1 mg diazepamu Diazepam 1,5 mg
Diazepam w dawce 0,5 mg Diazepam w dawce 0,5 mg 1 mg diazepamu
Diazepam w dawce 0,5 mg Diazepam w dawce 0,5 mg
Upuść Ostatnie 0,5 mg dawkę diazepamu i nigdy nie zrobić kolejny benzodiazepiny Znowu

przez Ryfka 13 paź 2014, 21:12
Ja wczoraj miałam totalnego mega doła. Nawet leżenie sprawiało mi trudność nic ale to nic nie chciało mi się robić. W nocy miałam takie uczucie jakby mi ktoś ciężarki poprzywiązywał do muskułów. Nad ranem obudziłam się z potwornym bólem całego ciała i z zesztywniałym kręgosłupem. Ale już mi to przeszło i cały dzień byłam w skowronkach nawet wziełam się za odmrażanie lodówki i zrobiłam jeszcze generalne porządki w domu. Ciekawa jestem dokąd to diabelstwo będzie jeszcze mi dokuczać.

przez halenore 14 paź 2014, 02:57
buraczek58, nie jesteśmy przyjaciółmi, jestesmy znajomymi z netu. Na naszą walkę patrzę surowym wzrokiem, na hurra-optymizm niektórych użytkowników - z wielką rezerwą. Wiesz najlepiej, że droga do trzeźwości jest długa i kręta. Odstawienie benzodiazepin to jedno, życie bez nich - drugie. Zwłaszcza w przypadku osób ze zdiagnozowanymi zespołami lękowymi i atakami paniki. Nie ma skuteczniejszego od benzo leku na lęk. Nie bądźmy naiwni. Życie w trzeźwości to walka o każdy dzień. Dlaczego wszyscy tutaj tak intensywnie odliczają dni abstynencji? Bo z tyłu głowy nadal czai się myśl o wzięciu benzyny, bo zdominowały nas myśli o naszym nałogu. Będę wolna w dniu, w którym przestanę liczyć...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez buraczek58 14 paź 2014, 12:10
halenore, nie jesteśmy przyjaciółmi, ale nie musimy się nawzajem straszyć. Piszesz z perspektywy "własnych kaloszy", a więc subiektywnie i do tego bardzo pesymistycznie. Nie piszesz nic, jak sobie radzisz z pierwotną chorobą, ani jak walczysz z objawami abstynencyjnymi. Przejrzałam trochę Twoich postów i wszystkie są w takim minorowym tonie , jakbyś pielęgnowała w sobie te złe emocje, a nie dawała im odpór. Leki, to nie wszystko, chyba o tym wiesz. Terapia też musi być dobrze dobrana. Schodzenie z benzo również musi być mądre, a nie drastyczny detoks w szpitalu. Gdybyś dała sobie dużo czasu na odstawkę, nawet 2 lata, gdybyś umiała skorzystać z terapii i stosowała chociażby te metody walki z nerwicą, o których ludzie tu na forum piszą,może nie byłabyś tak sceptyczna i ponura.
Ludzie tu nie mówią, że jest lekko, że będzie lekko, ale dają radę, a że odliczają dni bez benzo, ja odliczałam dni i lata od ostatniego upicia się. I to nie z powodu tęsknoty do alko, ale z radości.

przez gossia 14 paź 2014, 12:11
Wczoraj byłam u psychiatry od uzależnień..w środku była z lekarkà młoda stażystka i źle się czułam..wstydziłam się..do tego lekarka nie jest zbyt skora zeby wypisywac leki..DaŁa mi kwetaplex, nie wiem co to za gówno..mi się wydaje, że ja już nie mam objawów abstynencji tylko silnà nerwice..najbardziej doskwiera mi uczucie derealizacji całe szczęście że nie trwa nonstop..Damy radę , trzeba się trzymać aby do przodu!!!

przez buraczek58 14 paź 2014, 12:39

Sortuj wg