Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez uzytkownik 05 kwi 2014, 17:13
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez JERZY62 05 kwi 2014, 17:53
Jak zażywać ten Metoprolol, raz dziennie czy dwa razy dziennie po 50mg?
Podobno beta blokery są stosowane przy odstawianiu benzo, to by mi mógł pomóc w odstawieniu benzo.
♪♪♪

przez nerwosol-men 05 kwi 2014, 18:26
uzytkownik napisał(a):http://www.mp.pl/wideo01/?id=556

wykład ciekawy, ale nic nowego nie powiedział profesor
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 05 kwi 2014, 18:54
nerwosol-men, Tak wyklad wykladem , lecz na to wychodzi..ze oni sami nic nie wiedza , ponieważ nie badają leków, szczególnie benzo.

-- 05 kwi 2014, 19:20 --

Czegos tutaj nie rozumiem , nie sa badane te leki..wiec na jakiej podstawie oni cos o nich mowia..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez uzytkownik 06 kwi 2014, 11:34
nerwosol-men napisał(a):
uzytkownik napisał(a):http://www.mp.pl/wideo01/?id=556

wykład ciekawy, ale nic nowego nie powiedział profesor

Ale myślę, że uświadomi niektórych, że jazda po benzo = skutki formalne takie same jak pod wpływem alkoholu.
O tym już od dawna piszę w różnych miejscach. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają, że spowodowanie wypadku pod wpływem benzo, to utrata prawka, pokrycie szkód z własnej kieszeni (OC/AC za samochody, leczenie poszkodowanych, renty dożywotnie, itd.) + więzienie. Pamiętajcie o tym, że po wypadku oprócz alkomatu czeka nas Was prosty narkotest, który wykrywa różne narkotyki oraz 2 rodzaje leków (benzodiazapiny i opioidy - kodeinę, zwykły lek na kaszel pod nazwą Thiocodin).

-- 06 kwi 2014, 10:35 --

LATEK1962 napisał(a):Jak zażywać ten Metoprolol, raz dziennie czy dwa razy dziennie po 50mg?
Podobno beta blokery są stosowane przy odstawianiu benzo, to by mi mógł pomóc w odstawieniu benzo.

Pomaga. Na kaca też się go bierze. Ja biorę cały czas na nerwicę - bardzo mi pomógł.
Ja biorę 1 rano (stopniowe uwalnianie). Normalnie się bierze 1-1-1. Lepiej brać jedną ZK na dobę, aby wahań nie było.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Przemek_44 06 kwi 2014, 23:24
monmaria Nie przejmuj się, tym,że zażyłaś, wydaję mi się, że najważniejsze,żeby dać sobie czas i rozrzedzać częstość przyjmowania leku, trudne chwile mogą się zdarzać,ale z czasem może po prostu odzwyczaisz się, i twój organizm, i twoja psychika, któregoś dnia zapomnisz zażyć, a później znowu :)..pod warunkiem,że to już tylko nawyk, a nie realne problemy..Jeśli jednak dalej byś się źle czuła, to warto wtedy pomyśleć o psychoterapii .pozdr
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez marwil 07 kwi 2014, 08:17
Jesienią brałem 3 miesiące alprazolam. Trudno tu mówić o uzależnieniu. Gdyby dawał wyraźną ulge w depresji mógłbym się martwić.
Od połowy grudnia zostało mi jedno opakowanie 1mg i przez te trzy miesiące zdziubałem je pomału prawie do końca.
Wystarczają "ciągi" dwu - trzy dniowe po 0,5 mg. i co nastepuje:
obniżenie nastroju
utrzymujące się kilka dni "po" drgania mięśni
Gówniany lek. Ciężki drag.

-- 07 kwi 2014, 08:44 --

PS jeszcze pisk w lewym uchu
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 07 kwi 2014, 11:44
A ja myślę że powoli się zaczynam uzależniać. Olanzapina i stazolam które przepisał mi lekarz w zalecanych dawkach mi już nie pomagają. Wczoraj byłem tak nakręcony, że dopiero 20 mg Olanzapiny i 2 mg Estazolamu wziętego na noc prawie zwaliło mnie z nóg i zasnąłem łatwo i przyjemnie. Obudził mnie tylko budzik, ale wyłączyłem go w pizdu i zasnąłem ponownie.

przez monmaria 07 kwi 2014, 18:45
Przemek_44 napisał(a):monmaria Nie przejmuj się, tym,że zażyłaś, wydaję mi się, że najważniejsze,żeby dać sobie czas i rozrzedzać częstość przyjmowania leku, trudne chwile mogą się zdarzać,ale z czasem może po prostu odzwyczaisz się, i twój organizm, i twoja psychika, któregoś dnia zapomnisz zażyć, a później znowu :)..pod warunkiem,że to już tylko nawyk, a nie realne problemy..Jeśli jednak dalej byś się źle czuła, to warto wtedy pomyśleć o psychoterapii .pozdr

Witaj Przemek:-)
Dziękuję za wszystkie miłe słowa i wsparcie z Twojej strony.
Dokładnie tak jak napisałeś to jest głupi nawyk zażywania dziennej dawki leku. Faktycznie są dni kiedy potrzebuje leku, ale są i takie, że zażywalam z przyzwyczajenia, żeby nic mi się nie stało. Idiotyczne podejście, ale tak miałam. Teraz strasznie się pilnuje i walczę, aby zażywać jak najmniejsze dawki.
Pozdrowienia :-)
monmaria

przez wieslawpas 11 kwi 2014, 22:07
biore na spanie 2 stilnoxy i dwa cloranxeny. Posylaja mnie na detox, byl ktos kiedys???

przez Przemek_44 12 kwi 2014, 21:52
wieslawpas kto posyła Ci na detoks? i od czego, od benzodiazepin?..
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez uzytkownik 12 kwi 2014, 23:55
wieslawpas napisał(a):biore na spanie 2 stilnoxy i dwa cloranxeny. Posylaja mnie na detox, byl ktos kiedys???

A co Ci pisalem?!
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez JERZY62 13 kwi 2014, 20:59
Zaczynam się brać za odstawianie benzo według tego scenariusza http://www.benzo.org.uk/polman/bzsched.htm scenariusz 2.
Poprzednie odstawianie benzo było jak mi się wydawało powoli, jednak i tak było nie liczę dokładnie ale przynajmniej o dziesięć razy za szybkie.
♪♪♪

przez Ryfka 13 kwi 2014, 22:15
LATEK1962, No to Życzę Ci Powodzenia! Tym razem napewno Ci się uda. Trzymam mocno kciuki za Ciebie.

Sortuj wg