Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez wieslawpas 19 mar 2014, 18:59
wczoraj mialem zazyc benzo na noc, ale zapomnialem tak jakos zlecialo, dzis na pewno zazyje.

uzależnienie od benzo

przez angtek 20 mar 2014, 14:11
Witam forumowicz,
jestem załamana. Od lat lubię łykać benzodiazepiny i za każdym razem, kiedy dostaję od lekarza opakowanie benzo różnego rodzaju jestem wniebowzięta. To nie jest tak, że biorę, gdy tylko mi zabraknie, ale jak się "nadarzy okazja". Ostatnio udało mi się zdobyć od lekarza leki stilnox, oraz 2 opakowania clonazpamu i o dziwo po jednej nocy żadnego efektu. Czuję się strasznieopustoszała, efekt taki jak po czterech tabletkach hydroksyzyny. Wcześniej tak było, dużo dużo wcześniej, albowiem wystarczyło 5 tabletek xannaxu i czułam się świetnie. Teraz, czuję się pozbawiona srodków, które mi naprawdę pomagały przetrwać to jałowe życia (mimo studiów, pasji, etc.). A teraz 60 tabletek clonu i 20 tabletek stilnoxu za jednym razem to jak wypicie szkl;anki mleka. To pierwszy. Dlaczego tak się dzieje? Niemożliwe, żeby w tak krótkim czasie organizm zdołał się przyzwyczaić. A może polecacie inne specyfiki? xanax sr?
Jakaś pani Wiola zablokowała mój post, to trochę nieetyczne. Prosze poczytać trochę o xanaxie sr, a nie sugerować się nazwą. To nie jest zwykły xanax. On pomaga przy schodzeniu z innych benzodiazepin. Myślałam, że na tym forum otrzymam jakieś rady, a nie mentorowania użytkownika, który ma blade pojęcie. Zakładam tego posta, ponieważ potrzebuję pomocy. Może któryś z forumowiczów miał do czynienia z uzależnieniem i może polecić jakąś pomoc w Krakowie. Ale żeby od razu blokować? Brak słów

uzależnienie od benzo

przez Lord Kapucyn 20 mar 2014, 14:22
Alprazolam(Xanax) pomaga zejść z innych benzodiazepin? A to dopiero ciekawe, bo wiesz- alprazolam chociażby ze względu na swój relatywnie krótki okres biologicznego półtrwania(nawet biorąc pod uwagę wersję o przedłużonym uwalnianiu- SR) według opracowań jest najbardziej uzależniającą benzodiazepiną. W terapii substytucyjnej od benzo korzysta się z diazepamu(Relanium)- http://www.benzo.org.uk/polman/

ale takiego konesera jak Ty pewnie zwykła "rolka" nie zadowoli.

Aha- w pierwszym poście nie napisałaś, że szukasz jakiejkolwiek pomocy tylko poprosiłaś, żeby "ktoś Ci polecił inne specyfiki", bo zazyte naraz 60 klonów i 20 zolpów nie przyniosło u Ciebie pożądanego efektu.

angtek napisał(a):Terminy do psychiatrów szkoda gadać.

angtek napisał(a):Ostatnio udało mi się zdobyć od lekarza leki stilnox, oraz 2 opakowania clonazpamu (...)

Na wyłudzenie od lekarza recept na klona i zolpa się dziwnym trafem termin znalazł, ale na uzyskanie informacji w sprawie detoksu i terapii uzależnień już nie. No fakt, terminy szkoda gadać.

angtek napisał(a):Dlaczego tak się dzieje? Niemożliwe, żeby w tak krótkim czasie organizm zdołał się przyzwyczaić.

angtek napisał(a):Od lat lubię łykać benzodiazepiny(...)

Kilka lat szamania benzo to rzeczywiście "krótki" czas na wyrobienie tolerancji.

angtek napisał(a):(...) to trochę nieetyczne

No nie wierzę, że o etyce mówi osoba, która naciąga lekarzy na recepty dla fun'u.

Bez komentarza. Zastanów się- czy faktycznie chcesz z tego wyjść, czy nadal chcesz "ćpać".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

uzależnienie od benzo

przez *Wiola* 20 mar 2014, 14:24
angtek, Nie zostałaś zablokowana, bo jak widać jesteś tu nadal i możesz pisać, natomiast temat wylądował w koszu , bo wyraźnie intencją Twojego postu było zdobycie informacji czym można się naćpać :?
Moderator

uzależnienie od benzo

przez deader 20 mar 2014, 15:09
angtek napisał(a):efekt taki jak po czterech tabletkach hydroksyzyny

Skoro nie ruszają cię 2 paki klonów, a odczuwasz działanie 4 tabsów hydroksyzyny, to może po prostu przerzuć się na hydroksyzynę? :twisted:

BTW pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie (tak, Dark, o tobie mówię ;) ) - czy przyjęcie naraz 60 tabletek klona jest wyczynem przeżywalnym?? Ja to tępy jestem w tych sprawach może, ale wydawało mi się że taka ilość to murowana śpiączka i zgon...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

uzależnienie od benzo

przez *Wiola* 20 mar 2014, 15:37
deader, Nie mnie pytasz , ale ja odpowiem ;) Jeśli zażywa od dłuższego czasu i systematycznie zwiększa dawki , to jak najbardziej jest to przeżywalne. Znam "lepszych" zawodników :?
Moderator

uzależnienie od benzo

przez deader 20 mar 2014, 15:47
*Wiola*, wow, szok. Draństwo zabija podstępnie w takim razie. Zjawisko tolerancji nie jest mi obce, tak samo jak historie ludzi którzy wykończyli się przez przedawkowanie różnymi różnościami - tym bardziej jestem rozłożony na łopatki, bo przy innych substancjach przyjęcie 60-cio krotnej dawki standardowej zazwyczaj kończy się mało przyjemnie i gwałtownie...

uzależnienie od benzo

przez hania33 20 mar 2014, 16:58
*Wiola*, Kurde wierzyc sie nie chce, do clona 20 tabletek stilnoxu :(

-- 20 mar 2014, 17:02 --

angtek, Jak najszybciej szukaj pomocy , ratuj sie . :!:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Arhat 20 mar 2014, 18:30
scarlett33, Nie dałem rady. :(

przez scarlett33 20 mar 2014, 18:56
Arhat, nie tylko Ty. ja też biorę,może nie tak dużo ale zawsze. byłam dziś u lekarza i przepisał mi clonazepam
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

przez deader 20 mar 2014, 19:35
wieslawpas napisał(a):wczoraj mialem zazyc benzo na noc, ale zapomnialem tak jakos zlecialo, dzis na pewno zazyje.

Kolego, ty niedługo będziesz musiał zatrudnić prywatnego anestezjologa żeby cię "wyłączał"... :roll:

przez estera1 20 mar 2014, 19:44
deader haha :great:

przez scarlett33 20 mar 2014, 21:25
wieslawpas, jeśli umiesz zapomnieć o benzo to nie jest z Tobą aż tak żle :smile:
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

uzależnienie od benzo

przez Lord Kapucyn 20 mar 2014, 21:43
deader, Przeżywalne. Wiesz, tolerancja farmakologiczna i tachyfilaksja. Gdyby normalny człowiek przyjął taką dawkę to i tak by nie zszedł, no ale konkretnie by go pier.dolnęło. Dla kogoś "zaprawionego w boju" taka dawka jest tak pierdnięcie muchy. Poza tym wbrew pozorom benzodiazepiny są trudne do przedawkowania aż tak, żeby spowodować zejście śmiertelne. Raczej mają dość wysoki parametr LD50(ilość substancji potrzebna, żeby zezgonować średnio połowę populacji).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg