Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez WAGDIGIDUGE 19 lut 2014, 18:27
Od pobytu na detoksie do powrotu do zażywania afobamu mineło jakieś 7 miesięcy.

-- 19 lut 2014, 17:43 --

Samo odstawienie ostatniej tabletki to dopiero połowa sukcesu.Trzeba wytrzymać jakięś pół roku aby ustąpiły drżenia ciała,paranoje,fobie,odrealnienia i różnego tego typu Psychozy.

przez Ryfka 19 lut 2014, 18:50
WAGDIGIDUE wiem coś o tym! A z jakiej dawki Ty schodziłeś?

przez WAGDIGIDUGE 19 lut 2014, 18:54
Samo odstawienie ostatniej tabletki to dopiero połowa sukcesu.Te stany które przeżywacie przy zmniejszaniu dawki benzo to dopiero preludium.Trzeba wytrzymać jeszcze jakięś pół roku aby ustąpiły drżenia ciała,paranoje,fobie,odrealnienia i różnego tego typu Psychozy.To właściwie są objawy choroby psychicznej wywołanej długotrwałym zażywaniem benzo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AmnuM 19 lut 2014, 18:55
monmaria napisał(a):AmnuM, długo zażywasz klona, jeśli można wiedzieć oczywiście

Hmm... Jadłem już chyba 90% benzodiazepin dostępnych w Polsce na receptę i klon był pierwsza benzodiazepiną. Clonazepam był pierwszą benzodiazepiną, jaką spróbowałem i od razu było to 4mg(haha). A było to 3-3,5 roku temu.

przez WAGDIGIDUGE 19 lut 2014, 18:57
Ja schodziłem powiedzmy z ok 3mg afobamu na dobę.Ale jadłem to 6lat.

przez AddictGirl21 19 lut 2014, 18:59
Ja jestem po 6 odwykach od benzo i cóż, nie dało to nic kompletnie bo biorę nadal. Aktualnie jestem na Xanaxie - 2mg dziennie <coś koło tego> ale jutro śmigam do lekarza i Alprę zamienię na Bromazepam < podobno bezpieczniejszy> Moje stany lękowe tak mi uprzykszają życie, że muszę brać te gówniane wynalazki...hmm...innego wyjścia nie ma i na chwilę obecną wiem, że benzo brała będę już do samej śmierci...
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez monmaria 19 lut 2014, 19:00
AmnuM napisał(a):
monmaria napisał(a):AmnuM, długo zażywasz klona, jeśli można wiedzieć oczywiście

Hmm... Jadłem już chyba 90% benzodiazepin dostępnych w Polsce na receptę i klon był pierwsza benzodiazepiną. Clonazepam był pierwszą benzodiazepiną, jaką spróbowałem i od razu było to 4mg(haha). A było to 3-3,5 roku temu.

U mnie clonazepam to jedyna benzodiazepina, ale stosowana długo, z przerwą to będzie ok.7 lat a w sumie to chyba już z 10... tylko dawka 0,5 mg.

-- 19 lut 2014, 19:03 --

AddictGirl21, a ja strasznie chcę przestać brać benzo, ale sama wiesz jak jest ciężko bez...
monmaria

przez AmnuM 19 lut 2014, 19:06
10 lat na dawce 0,5mg? To dobrze, że stała. Ja nie brałem leczniczo, tylko rekreacyjnie i dochodziłem do dawek 20mg na dzień itp. Clonazepam jest tańszy niż Alprazolam i ma dłuższy okres półtrwania (do 24h), a alpra do 12h. Moze warto by było wymienić na Relanium 5mg, albo Cloranxen 10mg, z tym że ten jest najdroższy...

przez AddictGirl21 19 lut 2014, 19:07
monmaria, Odwyk od benzo to koszmar. To co przeżywałam w szpitalach na oddziałach detoksykacyjnych to jedno wielkie piekło. Nie polecam. Do tej pory mam traumę po tych wszystkich odtruciach. Straciłam tam więcej niż połowę swojego zdrowia. Wiem już, że za żadne skarby świata nikt nie będzie w stanie odciągnąć mnie od benzo - moje i tylko moje i brać nie przestanę!

przez Ryfka 19 lut 2014, 19:11
WAGDIGIDUGE to ja i tak byłam lepszą ćpunką od Ciebie bo w końcowym etapie mojego ćpania brałam już 6mg Alproxu.I też miałam długi ciąg brania bo aż 5 lat. Szkoda że wróciłeś do Afobamu bo to co najgorsze miałeś już za sobą.

przez monmaria 19 lut 2014, 19:12
AmnuM napisał(a):10 lat na dawce 0,5mg? To dobrze, że stała. Ja nie brałem leczniczo, tylko rekreacyjnie i dochodziłem do dawek 20mg na dzień itp. Clonazepam jest tańszy niż Alprazolam i ma dłuższy okres półtrwania (do 24h), a alpra do 12h. Moze warto by było wymienić na Relanium 5mg, albo Cloranxen 10mg, z tym że ten jest najdroższy...

No właśnie mój lekarz nie za bardzo chce coś zmieniać. Twierdzi, że jak nie zwiększam dawki to jest ok. Czytam też blog Przemka - zresztą fantastyczny człowiek i super blog. Zmienię chyba lekarza, bo chcę odstawić benzo całkowicie. Wiem, że muszę to robić powoli i że trzeba czasu.

-- 19 lut 2014, 19:17 --

AddictGirl21, ja próbuję sama w domu, dzielę to 0,5 mg na dwie dawki po 0,25 mg a następnie próbuję odstawiać tą jedną dawkę 0,25 mg. Jest to niestety z różnym skutkiem.
monmaria

przez AmnuM 19 lut 2014, 19:21
Cloranxen 10mg i zejdziesz spokojnie. To ci lekarz powinien przepisać, bo słabsze od clona, i coś na sen. Jakaś Hydroxyzyna 25mg, albo Chlorprothixen 15mg.

przez Ryfka 19 lut 2014, 19:22
AddicjGirl21 Te stany lękowe będziesz miała dotąd dokąd nie odstawisz tego świństwa i jeszcze długo po odstawieniu tego jakieś 2 lata. U mnie stany lękowe całkowicie mineły dopiero w 3-cim roku abstynencji. A Ty młoda dziewczyna chcesz żyć do końca życia na benzodiazepinach?

przez AddictGirl21 19 lut 2014, 19:28
Ryfka, A co ja mam za życie, do mnie pasowałoby raczej słowo WEGETACJA.........Nie zależy mi już kompletnie na niczym, najchętniej połknęłabym całe opakowanie na raz, zapiła alkoholem i AMEN...

Sortuj wg