Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez kaja123 27 sty 2014, 21:53
asia40 napisał(a):Myślisz, że można się nauczyć inaczej reagować na stres? Tak na dłuższą metę? Wydaje mi się że te złe rzeczy jednak się gdzieś w środku kumulują.

Sama się tego uczę i wiele nauczyłam i potrafię reagować inaczej. Pewnie że nie da się rozwiązać wiele sytuacji tym bardziej rodzinnych. Niektórych rzeczy zmienić się nie da ale można inaczej na nie reagować. Sama się dziwię dzisiaj że na wiele rzeczy reagowałam inaczej. Wystarczy zmienić tok myślenia i powiem więcej teraz jak już to wiem to wydaje mi się tak proste , banalne że żałowałam że tak późno to odkryłam. Wraca czasami stare myślenie i reakcje ale to kwestia treningu. :D

przez asia40 28 sty 2014, 10:42
Tak, zgadzam się z Tobą. Ja nawet wiem jak to myślenie trzeba zmienić, ale póki co każda trudniejsza sytuacja kosztuje mnie zbyt wiele nerwów. Może kiedyś będę potrafiła podejść bez emocji, na razie to za trudne. No tyle, że w sumie każdy jakieś problemy ma, mało kto ma taką mocną reakcję żeby przestał spać. Chodzenie do psychoterapeuty także uzależnia:)

przez JużTuByłem 29 sty 2014, 11:47
Śni wam się czasami benzo ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JERZY62 29 sty 2014, 12:07
JużTuByłem, Jak na Ciebie działa Kwatepina? Bo ja biorę setkę na wieczór Ketrelu i nie czuje jakby mnie specjalnie usypiało albo żebym lepiej spał.
♪♪♪

przez JużTuByłem 29 sty 2014, 18:10
Ja biorę ketrel na lęki i czuje działanie po 75 mg 2x w ciągu dnia.
Na początku 50 mg mocno czułem i zasypiałem czasami w ciągu dnia.
Może jak zmniejszysz dawkę do 50 mg lepiej będzie działać nasennie ?
Rośnie w siłę"

przez JERZY62 29 sty 2014, 22:04
Mniejsza dawka 50mg Ketrelu będzie lepiej działać nasennie niż 100mg?
♪♪♪

przez JużTuByłem 29 sty 2014, 22:33
Tak
Rośnie w siłę"

przez Przemek_44 30 sty 2014, 12:51
asia40 powiem Ci szczerze,że ja też nie miałem świadomości i jeździłem kiedyś samochodem "wyluzowany", miałem szczęście, piłem dużo kawy, miałem wysoką tolerancję, to mnie chyba uratowało..Tak, ponoć są teraz narkotesty, które mogą wykryć benzodiazepiny, nie wiem na ile są już na standardowym wyposażeniu policjantów (jak ja jeździłem to jeszcze nie były powszechne) ,poniżej link do artykuliku na ten temat :

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/4 ... ,id,t.html

Ketilept (Quetiapinum) to lek z zupełnie innej grypy leków co benzodiazepiny ,to prawdopodobnie neuroleptyk podawany ludziom w schizofrenii, w małych dawkach działa nasennie, nigdzie nie podają w opisie, żeby miał w jakikolwiek sposób uzależniać, ale w praktyce, ,to można się i nawet uzależnić od landrynek :)Jednak nie ma się co czarować, nie jest to benzodiazepina, choć obiektywnie działa ponoć korzystniej na sen.

Podobno po benzodiazepinach wcale dobrze się nie śpi, ani nie wysypia (tak mi powiedziała lekarka psychiatra z ośrodka), owszem, mogą działać subiektywnie lepiej, bo redukują lęk, napięcie, niby się śpi, ale to może być złudne uczucie i nie będziemy wyspani, ani zregenerowani..dlatego wprowadzono leki nowej generacji, które mają T o.5 =1.5-2 h, po to by umożliwiały tylko zaśnięcie, a później aby człowiek mógł spać naturalnie i głęboko.

Zgadzam się z kaja123, że trochę minimalizujesz swoje problemy, nie znam się, ale wydaję mi się,że bezsenność przewlekła to objaw poważniejszego problemu który trzeba leczyć, zdarza się jednak, że pierwotna przyczyna bezsenności już dawno minęła, a pozostało jedynie uzależnienie od leków nasennych, nawyk, np. kładziesz się spać i przychodzi Ci do głowy automatyczna myśl „żeby zasnąć potrzebuję tabletki, inaczej nie zasnę”, a jak jej nie ma, pojawia się niepokój, a jak niepokój, to nie można zasnąć..(oczywiście nie oznacza to,że tak jest w twoim przypadku:)

Zgadzam się również z kają123, że sytuacji często nie można zmienić, ale rzeczywiście stosunek do pewnych spraw i owszem (tego ja sam się uczę na swojej terapii), a jak zmieni się stosunek, to myślenie, i w konsekwencji uczucia, emocje też się zmieniają, człowiek podchodzi do różnych sytuacji inaczej, mniej się angażuje, jest bardziej wyrozumiały dla siebie i innych..
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez asia40 30 sty 2014, 20:58
Przemku tez słyszałam, że po benzo dobrze się nie śpi - ja po roku brania relanium właśnie miałam wrażenie, że śpię kiepsko. Niby nie budziłam się, ale był to sen nie dający odpoczynku, popołudniu już byłam bardzo zmęczona. Właśnie zmieniałam pracę, więc może dlatego psychiatra przypisała mi ten noctofer. Benzo świetnie działają na początku.
Myślałam że jestem chora wciąż i dlatego tak się nie wysypiam, a może to był właśnie efekt oddziaływania benzo na sen. Dlatego postanowiłam odstawić i spradzić co będzie:)
Od paru dni mi sie polepsza, że może faktycznie mam wyjątkowo długie te efekty odstawienne (bezsenność z odbicia przez miesiąc po zmniejszeniu dawki!). Niebawem odstawię zupełnie, więc pewno będzie powtórka z rozrywki...
Jeżeli chodzi o zmianę podejścia do tego co nas stresuje, to jak najbardziej się z Wami zgadzam:) Ale póki co wciąż się w jakimś stopniu angażuję:) Że daleka droga przede mną:) Mam nadzieję, że moja pierwotna przyczyna bezsenności już minęła i że nie śpię z powodu odstawiania.

przez AddictGirl21 30 sty 2014, 22:46
Witam Ziomki.
No cóż 6 detoxów szpitalnych od benzo plus alkohol i....alkoholu zero, benzo natomiast ostro....
Nie łykam alpry czy klonów bo wchłanianie się spierdzieliło. Przeszłam na nosek. Kruszę i wciągam jak amfę.
Próbowałam nawet palić ale to bzdura.
Po nosie daje najlepiej i mogę zapewnić wszystkich. To nie jest marnowanie towaru.
Wystarczy uprzednio nasączyć śluzówkę nosa i produkt wchłania się natychmiastowo.
Tzw kop.
Detoxy mam głęboko w dupie. To istny koszmar i Bóg nie wymyślił słów żeby opisać jakie to piekło.
Moja aktualna dawka benzo na dzień dzisiejszy to 3mg.
Za miesiąc będzie pewnie 6mg aż w końcu przejdę na coś cięższego.
A. Nie biorę benzo dla przyjemności tylko żeby funkcjonować.
Bez tego nie daję rady.
Więc pozdrawiam Was Kochani i pozdrawiam Wasze psychoataki :papa:
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez kaja123 30 sty 2014, 23:05
asia40 napisał(a):Niebawem odstawię zupełnie, więc pewno będzie powtórka z rozrywki...

Pamiętaj że nic nie trwa wiecznie ta powtórka z rozrywki również. Nic na siłę ale staraj się być wytrwała. Trzymam kciuki :D

przez AddictGirl21 30 sty 2014, 23:24
kaja123 napisał(a):
asia40 napisał(a):Niebawem odstawię zupełnie, więc pewno będzie powtórka z rozrywki...

Pamiętaj że nic nie trwa wiecznie ta powtórka z rozrywki również. Nic na siłę ale staraj się być wytrwała. Trzymam kciuki :D

Thx :smile:
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez asia40 31 sty 2014, 13:23
kaja123 napisał(a):

Dzięki:) Potem jeszcze odstawianie trittico! Może do lata będę czysta hehehe

przez kaja123 31 sty 2014, 17:49
asia40, uda się bo tego chcesz. W wyjściu z każdego nałogu najważniejsza jest chęć i motywacja. Wytrwasz wierzę w Ciebie :D

Sortuj wg