Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez JużTuByłem 20 gru 2013, 12:04
Chyba dalej masz skutki odstawienne ;) Nie tak nerwowo ;) Pierwsze słyszę o dopaminie...proszę wyślij artykuł :smile:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez marwil 20 gru 2013, 12:33
Jestem tydzień po odstawieniu alprazolamu (3 m-ce 1mg irazem z trzytygodniową redukcją dawki).
Zauważyłem mniejsze zmęczenie i senność w ciągu dnia.
Mam już tylko sporadyczne drgania mięśni.
Leczę depresje i nie wiem czy zle się czuje, bo odstawilem benzo, czy to sama choroba.
Czy ktoś orientuje się jak długo po takim okresie zażywania mogą występować psychiczne skutki odstawienia?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez kaja123 20 gru 2013, 12:37
Mario111 napisał(a): Bede teraz schodzil powoli. Tak jak wszyscy radza. Tydzien w tydzien bede zmniejszal o malenka ilosc. .
uważam że to mądra i najbardziej optymalna decyzja. Powolutku się uporasz zobaczysz. Trzymam kciuki!

Ryfka zastanów się czy aby na pewno Twoje objawy i zachowanie nie sa spowodowane chorobą bądź zaburzeniami emocjonalnymi. Wiem że wygodniej jest zwalić na benzo ale można coś przeoczyć. Szkoda się tak męczyć.

marwil napisał(a):Czy ktoś orientuje się jak długo po takim okresie zażywania mogą występować psychiczne skutki odstawienia?
u mnie są do dzisiaj i jest to dla mnie największy problem. Nie jakis straszny ale jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JużTuByłem 20 gru 2013, 15:48
Jakie skutki psychiczne zostały i ile to już trwa od całkowitego odstawienia benzo ?
Rośnie w siłę"

przez Przemek_44 20 gru 2013, 16:16
Cześć, Ryfka, hej Kaja123 wypowiem się dyplomatycznie :)..Sądzę, że obie macie po troszę rację! Z tego co wiem nie wszyscy uzależniają się od benzo, są osoby przeżywające lęk,czy raczej strach przed poważną operacją, ludzie po ciężkim wypadku samochodowym i innych traumach, jakieś okresowe problemy w pracy, ludzie zażywający Clona na padaczkę, albo Myolastan na rwę kulszową, czy jakieś inne bóle mięśniowe związane z problemami z kręgosłupem..

A później, gdy problemy miną to powiedzmy lek stopniowo odstawiają mając tam jakieś mniej lub bardziej nasilone objawy odstawienne, fizyczne, ale bez objawów uzależnienia psychicznego,czyli objawów abstynencyjnych ,"głodów lekowych".. Znam przykład faceta, który brał Clona przez 8 mies z racji strachu przed poważną operacją, a po niej później stopniowo odstawił jakby nigdy nic..

No i ta grupa ludzi, którzy się uzależniają, moim zdaniem u tych ludzi coś zwykle "pod" tym uzależnieniem zwykle "coś" jest, nerwica, fobia, depresja, bezsenność inne zaburzenia emocjonalne, czyli objawy wewnętrznych, często nieświadomych problemów, które trzeba leczyć równolegle (terapia)..U mnie po odstawieniu leków (po 14 latach) występowały i efekty odstawienne, nadwrażliwość CUN, zlewne poty, wrażliwość na bodźce, wszystko "raziło", wszystko wkurzało, wszystko było zbyt wyraźne, szczególnie po odstawieniu wysokich dawek Clona, to jakby ktoś mi grubą folię ściągnął z głowy, ale też nawrót fobii społecznej i agorafobii, którą miałem jeszcze przed rozpoczęciem przyjmowania benzo..

Przez 1-1.5 rok po odstawieniu miałem tę nadwrażliwość i głody, myślałem często o lekach, ale też nawrót lęków..Później głody słabły, psychika adaptowała się do otoczenia, ale fobie pozostały no i teraz mógłbym rzec, że głodów już jako takich nie mam i od 3 lat leczę już głównie problemy pierwotne, zaburzenie osobowości typu "unikającego" ALE!!..byłem w tamtym tygodniu na psychoterapii i się dowiedziałem że mam sygnały nawrotu (zdarza się od czasu do czasu w tej chorobie), myślenie o prochach po 5 latach od odstawienia, coś co się nazywa "koloryzowanie wspomnień", czyli przywoływanie dawnych wspomnień z okresu brania leków, jednakże tylko tych miłych (przekłamanie głowy), pogorszenie samopoczucia, nawrót dynamicznych snów takie jakie miałem zaraz po odstawieniu tabletek, pocenie się, parę dni temu obudziłem się w nocy totalnie mokry, dosłownie od stóp do głów, sny o lekach, no i trzeba to wszystko przetrwać.
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez wyrzucony 21 gru 2013, 16:00
INTEL 1 napisał(a):
LATEK1962 napisał(a):
wyrzucony napisał(a):JA odstawiłem alkohol i sie lecze zomirenem.

:mrgreen:

:D :D :D

ze tez nikt /cenzura/ nie rozumie ironii :roll:

przez JużTuByłem 21 gru 2013, 16:11
To co napisałeś ledwo ociera się o ironie ,bo nie jeden tak się leczył.
Rośnie w siłę"

przez Mario111 23 gru 2013, 10:33
Bardzo dziekuje wszystkim za porady. Zawsze jest lzej kiedy sa ludzie zyczliwi i nie oceniajacy. Szczegolnie dziekuje Przemkowi_44 za jego otwartosc. Jestem teraz w Polsce. Przyjechalem na Swieta i zrobilem zapas lekarstw. Wydrukowalem plan prof. Ashton i bede sie do niego stosowal.

przez little_girl 27 gru 2013, 00:31
czy mógłby ktoś polecić dobry ośrodek terapeutyczny w Lublinie? czuję że potrzebuję wsparcia, ale nie bardzo wiem jak zacząć...

przez chocovanilla 30 gru 2013, 13:23
hej ja jestem z lublina ale o dobrych osrodkach nie slyszalam.. moze na nfz abramowice albo prywatna klinika w glusku? ja sama zrobilam glupote bo z dnia na dzien odstawilam cloranxen i teraz na padaczke sie dodatkowo musze leczyc...

przez Zbyszek196510 05 sty 2014, 00:10
Biorę Bromazepam. Średnio dziennie nie przekraczam 3 mg i tak od 6 lat. Są dni gdy nie biorę nic są takie gdzie jedna tabletka nie starcza i biorę 6 mg. Czasami nie biorę cztery pięć dni i nie czuję żadnych objawów. Powodem brania jest taki a nie inny charakter pracy a właściwie relacje z ludźmi. Niestety nie mogę jej zmienić a poziom lęku i stres są ogromne. Czy przy takiej dawce i przy założeniu, że zmieniłbym pracę odstawienie leku będzie trudne. 3 mg bromazepamu odpowiadają 0,25 mg alprazolamu. Jak zmniejszać dawkowanie skoro to jedna tabletka, dzielić ją?

przez Kalebx3 05 sty 2014, 15:38
3 mg bromazepamu odpowiadają 0,25 mg alprazolamu.

JAK Wy to ludziska przeliczacie . I skąd macie ten PRZELICZNIK ?
Rozumiem ,że są słabsze i silniejsze Benzodiazepiny ,,, ale takie wyliczanki są mi trudne do zaakceptowania.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 05 sty 2014, 15:44
Te przeliczenia są oparte na badaniach prof. psychofarmakologii Heather Ashton specjalizującej się w benzodiazepinach. Tu tabelka- http://www.benzo.org.uk/bzequiv.htm

Skoro 6mg bromazepamu odpowiada 0,5mg alprazolamu to 3mg bromazepamu będzie odpowiadać 0,25mg alprazolamu.

Pewnie są oparte na okresie półtrwania, powinowactwie do rec. GABA-A danych benzo i są tylko orientacyjne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kaja123 05 sty 2014, 21:29
Zbyszek196510 napisał(a): Jak zmniejszać dawkowanie skoro to jedna tabletka, dzielić ją?
a dlaczego nie? Potrafisz robić większe przerwy wiec wydaje mi się że jesli jesteś uzależniony to bardziej psychicznie niż fizycznie. Bardziej praca w głowie nad problemem niż kruszenie tabletek :D

Sortuj wg