uzależnienie od masturbacji

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez khaleesi 23 lip 2013, 09:31
lukk79, najlepsze, że przeczytałam tak jak Ty ;) chyba tak zdanie zostało zbudowane, że mózg sam tak sobie podpowiedział czytając szybko.
konrad9595, a rozmawiałeś o tym z księdzem na spowiedzi?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez konrad9595 23 lip 2013, 16:32
psyche. napisał(a):lukk79, najlepsze, że przeczytałam tak jak Ty ;) chyba tak zdanie zostało zbudowane, że mózg sam tak sobie podpowiedział czytając szybko.
konrad9595, a rozmawiałeś o tym z księdzem na spowiedzi?

Niestety nie :(

przez Unikalny 11 sie 2013, 22:52
Miałem już tutaj nie pisać, ale wrzucę coś jeszcze od pewnego specjalisty :)

Ponieważ od niego się wszystko zaczyna, jak pisze Patricka Carnes, światowej klasy terapeuta: "Masturbacja w erotomanii jest zachowaniem prawie zawsze występującym. Na skutek rosnącego egocentryzmu i izolowania się w świecie uzależniony wybiera autoerotyzm, uczy się przeżywać własną seksualność nie w postawie do kogoś, lecz w obrębie samego siebie. Wynika stąd, że onanizm stanowi zasadniczy przejaw erotomanii, kiedy nałogowcowi trudno jest zrezygnować z tego typu zachowania. Jednak choroba erotomanii nie polega tylko na znieczulaniu się za pomocą samogwałtu; jest raczej zjawiskiem złożonym." Osoba uzależniona przez większość czasu nie dostrzega szkodliwości swoich czynów ani nie jest świadoma uzależnienia, bardzo często się zdarza, że cały problem jest bagatelizowany i racjonalizowany.

Skutki:

Jak ze wszystkim długotrwała i częsta masturbacja o cechach kompulsywnych powoduje następujące skutki:

- Izolacja
- Niska samoocena, która przekłada się bezpośrednio na karierę kontakty,
osiągnięcia
- Głęboko skrywany podświadomy wstyd
- Poczucie zirytowania
- Desperacja
- Moralne konflikty, rozbieżność między wyznawanymi zasadami a
zachowaniami
- Strach
- Duchowe zubożenie
- Głębokie poczucie winy
- Podwójne życie
- Niedocenianie siebie za sam fakt istnienia (własną wartość dostrzega się
tylko w obliczu permanentnego obowiązku dokonań, często ponad
własne siły)
- Perfekcjonizm (presja bycia wciąż doskonałym)
- Negatywne myślenie (niewiara w powodzenie własnych przedsięwzięć)
- Nieprzerwana gonitwa za wyróżnieniami czy pochwałami w celu
dowartościowania siebie
- Kontrastowy sposób myślenia (wszystko albo nic)
- Odrzucanie własnej wartości
- Nierealistyczne przyjmowanie na siebie odpowiedzialności za coś, za co
nie jest się de facto w stanie odpowiadać
- Ciągłe niezadowolenie spowodowane nieakceptacją osiągniętych
dobrych wyników w jakiejś dziedzinie życia i notorycznym
zaniżaniu własnych osiągnięć (To, co robię, nigdy nie jest dobre)
- Respektowanie tylko cudzego zdania o sobie (lęk przed środowiskiem
opiniotwórczym)
- Przesadny samokrytycyzm
- Lęk przed odrzuceniem przez innych
- Tłumienie emocji wobec siebie i otoczenia, szczególnie tych
nieprzyjemnych
- Strach przed demaskacją własnych zachowań
- Przewartościowanie potrzeb i ocen (To, co robię, jest zawsze złe.)
- Nieumiejętność bycia asertywnym (życie erotomana staje się
ciągłym wyimaginowanym zadośćuczynieniem komuś)
- Trudność w osiągnięciu sexualnego stanu w procesie
uwodzenia
Unikalny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 15 sie 2013, 23:01
konrad9595 napisał(a):
inbvo napisał(a):konrad9595, to jest straszna walka wewnętrzna, znam to i doświadczyłem na sobie bardzo dotkliwie. Mnie się nie udało pozbyć masturbacji, prędzej straciłem wiarę.

Ja jak pójde do spowiedzi to przyjme tylko raz komunie świętą bo na następny dzień mam myśli czy nie jestem godzien ( nawet jak nie popełnie masturbacji - a tak wogule dla mnie każdy ruch skierowany do narządu płuciowego to jest masturbacja ) itd. I póżniej pare dzi wytrzymam ale jak już pójde wziąść prysznic to nie moge

Nie no, tu ksiadz nie pomoze, tu trzeba egzorcysty! Biedni wspolokatorzy kimkolwiek sa- ciagle mokro wokol klopa bo za siusiaka sie nie zlapiesz bo to juz masturbacja, czyli grzech ciezki.

edit. jednak z ksiedzem mozesz pogadac o tym, ubawi sie kaznodzieja Twoja wielka skrucha i bardzo dowartosciuje tym, ze on zamiast wlasnej prawicy uzywa dziwek...albo dup klerykalow- zalezy od ksiedza ;)
Reiben

przez polnormalny 15 sie 2013, 23:18
Reiben, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
polnormalny

przez Apofis 18 sie 2013, 18:54
Jeśli chodzi o spowiedź i komunię. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że należy się spowiadać głównie z grzechów ciężkich: pogwałcenia 10 przykazań plus ew przykazania kościelne (poszukajcie w Wiki). Masturbacji do grzechów ciężkich bym nie zaliczył. Gdyby po każdym grzechu trzeba było iść do spowiedzi, wówczas do komunii nie chodziłby nikt. Nie zmienia to faktu, że masturbacja to zło. Tylko, że kara przychodzi za to niemal natychmiast (poczucie winy, spadek samooceny itd.).
Jeszcze noc się wokół tli, a już wiem, że dzień jest zły...

przez Nicky 18 sie 2013, 19:02
Ale to jest grzech ciężki.

Ale skąd biorą się te efekty typu poczucie winy, niska samoocena. Przecież tym nikogo nie krzywdzisz, a nawet mówią że to najbezpieczniejsza metoda seksu i najłatwiejsza zarazem.

przez Kalebx3 18 sie 2013, 19:03
Witaj Apofis . W końcu wróciłeś . Podróżowałeś gdzieś , bo o tym była nasza rozmowa ponad koło rok temu? Pamiętasz?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monk.2000 18 sie 2013, 19:04
Apofis, za moich czasów, gdy "z Bogiem było mi po drodze", to ksiądz mówił że masturbacja to grzech ciężki. Dlaczego akurat to, a nie nałogowa potrzeba drapania się po głowie? Nie wiem.

Co do skutków masturbacji podanych przez Unikalnego, wypada w pierwszej kolejności pochwalić osobę która to pisała. Zna dużo negatywnych zjawisk serwowanych przez świat własnej psychiki. Pytanie tylko czy winna temu masturbacja. Szukanie winnych to jedna z podstawowych gierek, w które bawią się ludzie. Ja jestem nieszczęśliwy, pytanie czemu i kto winny. Oskarżyłbym jakiś gniewnych bogów, ale się boję ich pomsty. :P
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Apofis 18 sie 2013, 19:48
Kalebx3 było się tu i tam.

Monk. To, że jeden ksiądz który pewnie sam jechał aż miło mówił Ci, że masturbacja to grzech ciężki nie znaczy, że tak jest w istocie.
Nie słyszałem by w biblii było coś o grzechu masturbacji, a pewnie ten sposób odstresowania znany jest już od starożytności.

Unikalny podał dużo skutków masturbacji, choć ja osobiście nie ze wszystkimi się zgadzam. Np. zubożenie duchowe. Czy to znaczy, że kiedy co rano trzepię to będę biedny duchowo? Nie wydaje mi się. Ja myślę, że to co podał unikalny równie dobrze mogłoby być PRZYCZYNAMI masturbacji.
Np nie robię tego bo jest super i mam fajny dzień. Często robię to dlatego bo mam dzień beznadziejny i potrzebuję szybkiej silnej dawki endorfin, a akurat nie mam pod ręką czekolady.
Jeszcze noc się wokół tli, a już wiem, że dzień jest zły...

przez Reiben 18 sie 2013, 20:26
Obrazek

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :lol:
Nie czytałem całego tematu ale wygląda na to, że to poważna sprawa. Ciekaw jestem jak wygląda terapia w Polsce dla osób uzależnionych, pewnie nijak, przecież o tym to się w ogóle nie powinno mówić. Piszecie o psychicznych negatywnych skutkach masturbacji, ja bym tam bardziej straszył mężczyzn efektami fizycznymi nałogowego marszczenia przyjaciela, tj. zbyt wczesnym lub niemożliwym do osiągnięcia orgazmem, braku własnej satysfakcji z seksu i częściej partnerki z racji nawyku egoizmu w odczuwaniu przyjemności.

Edit. zubożenie duchowe- faktycznie koszmarna dolegliwość, normalnie dusza ulatuje ze człeka wraz ze skapującym zdrojem
Btw. w Bibli był chyba Onan, który się masturbował, nie pamiętam tylko jak Jezus mu pomógł :smile:
Reiben

przez 1234qwerty 18 sie 2013, 20:46
Reiben, onan się nie masturbował tylko miał zapłodnić żonę (którą chyba dostał po zmarłym bratu, jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi jak było, bo nie jestem pewny).
Cwaniak wyjmował penisa przed wytryskiem i na tym polegał jego grzech :P
Nazwę onanizm dla masturbacji jest idiotyczna, ale jednak ktoś wpadł na nią.

Wiem, że się zdarzają przypadki ludzi, którzy robią to kilkanaście razy dziennie, więc stawiam na to, że większość osób, które tu piszą o tym problemie jest zdrowa i nie kwalifikuje się na leczenie.
Mają po prostu problem natury "duchowej" ;)

Natchnąłeś mnie do tej wypowiedzi wczorajszym postem w temacie "Co robi osoba powyżej" :P

przez Reiben 18 sie 2013, 21:07
No proszę, zapiszę to sobie jako pozytywny wpływ mojej głupoty dla rozwoju forum :mrgreen:
Czyli Onan wolał na ciało niż creampie? Wciąż nie rozumiem jego historii, całe życie byłem przekonany, że Onan wolał swoją prawicę od żony, człowiek zdobywa nowe informację nawet się tego nie spodziewając.

Ja tam będę propagował masturbację, tyle, że w celach treningowych. Włączyć swoje ulubione fiku miku i spróbować się opanować jak najdłużej, to nie takie proste :> Trzeba wykazać się chińską filozofią ejakulacji, gdzie wiąże się ona z utratą cennej energii życiowej. Z resztą to chyba prawda bo pamiętam jak dziś z lekcji biologii słowa nauczyciela, że mężczyzna, który miałby w krótkim czasie zapłodnić bardzo wiele kobiet długo by nie pożył po tym, także ja bym uważał z częstymi salwami Panowie.
Reiben

przez 1234qwerty 18 sie 2013, 21:09
Reiben, w końcu po wszystkim upływa z nas "życie" :P

Sortuj wg