Objawy odstawienia nikoty

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Objawy odstawienia nikoty

przez Misiek_NL 20 wrz 2010, 17:58
Przez męczarnię rozumiem objawy odstawienne... jak nie zapale papierosa w przeciągu 2 h to mnie nosi... to jest męczarnia
Misiek_NL

przez słońce_nie_wzejdzie 20 wrz 2010, 18:13
Bo źle do tego podchodzisz. Ja mam pewne fizjologiczne objawy odstawienia, ale pomimo tego nie skusiłem się jeszcze na papierosa. Zresztą w ciągu tych dziewięciu dni tylko raz przyśniły mi się papierosy, których bynajmniej nie paliłem ;) i parę razy mi dymek zapachniał.

Nie istnieje coś takiego, jak przyjemność związana z paleniem, bo i gdzie tu przyjemność? Paląc papierosa zastanów się, czy jest on dla Ciebie naprawdę przyjemny? Czy on Ci w ogóle smakuje?

Rozważ też kiedy sięgasz po papierosa. Ja zwykłem sięgać gdy byłem zestresowany i znudzony. Czyli w tej konwencji, w jednej chwili nikotyna jest stymulantem, a w drugiej depresantem? Bzdura. To wszystko siedzi w głowie. Najpierw rozpraw się z przekonaniem, że papieros jest przyjemny, że papieros jest konieczny i bez niego będziesz smutny i spięty. Tylu ludzi nie pali, czy wyglądają na smutnych i zestresowanych? Jak wygrasz na polu psychicznym nałogu, to rzucisz z przyjemnością :)
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez ewaryst7 20 wrz 2010, 18:50
Msiek NIE BÓJ się.Wyobraż sobie jak fajnie jest nie palić.Nie smierdzisz fajami , nie musisz ich kupować ... jesteś WOLNY..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 20 wrz 2010, 19:00
ewaryst7 napisał(a):Msiek NIE BÓJ się.Wyobraż sobie jak fajnie jest nie palić.Nie smierdzisz fajami , nie musisz ich kupować ... jesteś WOLNY..

Brzmi pięknie ;)

Jutro okarze się jaki jestem twardy... :)
Misiek_NL

przez ewaryst7 22 wrz 2010, 09:04
Hej Misiek! Jak tam? Radzisz sobie?

przez Misiek_NL 22 wrz 2010, 09:50
Nie... :( zapaliłem przed chwilą... porannego papierosa nie potrafie sobie odmówić... Boję się że nic z tego nie będzie :(
Misiek_NL

przez słońce_nie_wzejdzie 22 wrz 2010, 14:49
Jeżeli tak będziesz się do tego zabierał, to nic z tego nie będzie.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez ewaryst7 22 wrz 2010, 17:25
Misiek.Nie bój się.Tylko spróbuj.Zjedz śniadanie i zamiast papierocha wskocz na rower..Nie wiem.Rób cokolwiek.Ale NIE PAL.

przez Misiek_NL 22 wrz 2010, 18:35
Spróbuję od jutra.... hmmm Jak co dzień... mam nadzieje że się uda ;)
Misiek_NL

przez fobia 22 wrz 2010, 19:17
Misiek_NL, musisz mocno postanowić ,że nie będziesz palić i postarać się nie myśleć o fajce (to tak samo łatwo jak w nerwicy lękowej nie myśleć o lękach ;) ). Jak przetrwasz dzień to będzie już lepiej, na początku jest trochę ciężko, psychicznie ,ale po około 2 tygodniach zaczyna być coraz lepiej ,aż wkońcu dostrzegasz same plusy niepalenia. Najgorsze jest tycie ,ale można to ogarnąć ;) Życzę powodzenia i trzymam kciuki :great:

przez ewaryst7 24 wrz 2010, 08:34
Hej Misiek.Palisz czy wymiękłeś? Jesli wymiękłeś to nie dołuj się.Nie byłeś jeszcze gotowy:)

przez Misiek_NL 24 wrz 2010, 14:33
Wymiękłem... :( Może faktycznie jeszcze nie jestem gotów żeby rzucić to dziadostwo... Ale może kiedyś będę gotów :)
Misiek_NL

przez ewaryst7 24 wrz 2010, 16:04
Paliłam kupę lat.Paliłam też bardzo dużo.Próbowałam wielokrotnie i nic.Aż nadszdł ten właściwy moment , i nie palę już 67 dni..I wiecie co ? Wcale nie było tak strasznie. ;)

przez Misiek_NL 24 wrz 2010, 18:45
ewaryst7, Ale ja Ci zazdroszczę...
Misiek_NL

Sortuj wg