Uzależnienie od pieniędzy

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez majusska 05 wrz 2010, 19:24
Problem w albo z moją rodzicielką.
Otóż moja mama była uzależniona od psychotropów. Przez długi czas, kilka lat. Świetnie grała, rewelacyjnie wręcz potrafiła to ukrywać. Prawdy dowiedzieliśmy się dopiero jakiś rok temu. Był płacz, zbijanie talerzy, wrzask, wyzwiska i wreszcie leczenie. Pomogło. Mama wróciła zdrowa, nic nie bierze, teoretycznie jest rewelacyjnie. Teoretycznie bowiem przez te wszystkie lata narobiła cholernych długów. I nie ukrywając ona nie potrafi rządzić pieniędzy, racjonalnie ich wydawać. Wraz z ojcem, gdy mama była na leczeniu, próbowaliśmy wyjść choć częściowo z kłopotów finansowych. Udało się, ale na krótko. Mama wróciła, prosiła, żeby jej zaufać i dać szansę. Dostała. Dostała rachunki i pieniądze. Sęk w tym, że, jak się później okazało, niczego nie płaci, pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Nie wiemy co robić. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy można to jakoś wyleczyć?

Re: Uzależnienie od pieniędzy

przez szklanyczlowiek 05 wrz 2010, 19:50
Stanowczo za malo danych podawalas aby cokolwiek napisac. Przeciez moze miec czlowiek jakies nalogi typu hazard

przez alexatelier 15 sie 2015, 21:10
Witam Cię serdecznie,

przerabiam dokładnie ten sam problem od wielu lat, mając własną rodzinę zmagam się z

uzależnieniem od pieniędzy u mojej mamy,

Dochodziło nawet do tego że przez nieopłacany czynsz za mieszkanie i pozaciągane kredyty

wywalali ich z domu, przy tym doszedł alkoholizm i skrzętne zatajanie tych wszystkich rzeczy przed resztą rodziny,

Proszę napisz - pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 15 sie 2015, 21:48
to się uzależnienie się nazywa poprostu materializm.wiele kobiet tak ma.czym sie leczy materializm?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Powietrzny Kowal 16 sie 2015, 00:12
Homo sapiens od kiedy żyją są uzależnieni od form płatności ;)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez *Monika* 16 sie 2015, 03:55
alexatelier, majusska, Myślę, że problem ma drugie dno. Mama moze cierpieć na różne zaburzenia. Moze to być np. CHAD, zaburzenia ze spectrum uzależnień. Leki i psychoterapia..., w taki sposób próbowałabym pomóc mamie. Tylko jest małe "ale", mama musi chcieć poddać się diagnozie i leczeniu.
Obrazek
Główny Moderator

przez wiejskifilozof 16 sie 2015, 09:53
Świat staje się coraz bardziej materialny.

przez NN4V 16 sie 2015, 09:59
detektywmonk napisał(a):Świat staje się coraz bardziej materialny.

Materialność świata jest mniej więcej stała w kwancie dekady. Sądzę, że od 19 wieku zmniejszyła się znacznie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Pieprz 16 sie 2015, 10:03
detektywmonk napisał(a):Świat staje się coraz bardziej materialny.
Po czym wnioskujesz że kiedyś był mniej materialny?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez wiejskifilozof 16 sie 2015, 13:01
Słyszałem,kiedyś wypowiedź ludzi.W wieku mocno starszym.Że kiedyś (komuna) liczył się człowiek.A pieniądz był na 2,3 czy nawet 5 miejscu.

przez NN4V 17 sie 2015, 10:15
detektywmonk napisał(a):Słyszałem,kiedyś wypowiedź ludzi.W wieku mocno starszym.Że kiedyś (komuna) liczył się człowiek.A pieniądz był na 2,3 czy nawet 5 miejscu.

To jest tak zwane "pieprzenie w bambus" (za przeproszeniem Pieprza).
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez bonsai 17 sie 2015, 11:03
majusska, ale gdzie te pieniądze znikają? Jeśli nie da się nad tym zapanować, to wypadałoby dawać mamie tylko tyle, by mogła w miarę godnie przeżyć miesiąc, a rachunkami i kredytami zajmować się osobiście i/lub z tatą. Nie wiem tylko co zrobić, żeby mama nie zadłużała się już, teraz można łatwo wziąć pożyczkę przecież. Trudna sprawa. :/

detektywmonk napisał(a):Słyszałem,kiedyś wypowiedź ludzi.W wieku mocno starszym.Że kiedyś (komuna) liczył się człowiek.A pieniądz był na 2,3 czy nawet 5 miejscu.

Bo tak było. Z tego punktu widzenia, to były fajne czasy. Ludzie pracowali po osiem godzin, większość miała "po równo", znało się każdego sąsiada, częste imprezy domowe zbliżały. Pamiętam tylko końcówkę tamtych czasów, ale już nigdy później nie zauważyłem takiej bliskości międzyludzkiej. Tam gdzie wkracza bezwzględny kapitalizm, tam często kończą się dobre stosunki, przyjaźnie itp.
bonsai

przez bittersweet 17 sie 2015, 14:17
Bo pieniądz nie miał zadnej wartości wtedy :roll: brak siły nabywczej, bo nie było co nabywać, wiec nikomu na kasie nie zależało.

Sformułowanie jak w temacie wątku dziwne, uzależnienie to dla mnie ew zbieranie, gromadzenie pieniędzy, skąpstwo może, ale nie ich wydawanie w tajemniczy sposób.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez wiejskifilozof 19 sie 2015, 10:12
Czyli dziś masz pieniądze jedziesz,nie masz stoisz w miejscu.

Sortuj wg