DOPALACZE (i pokrewne subst.)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: uzależnienie od dopalaczy + depresja POMOCY

przez Stary Góral 04 paź 2010, 17:01
Tylko ze wymaga to troche wiecej zachodu zeby sobie kokaine kupić,i ochota jakby troche mniejsza gdy wiadomo ze grozi za to sankcja
Stary Góral

przez coksinelka 04 paź 2010, 17:07
no właśnie, głośno ostatnio o dopalaczach...
niestety często kryje sie za nimi cierpienie ludzi, eh...
albin0202, chcę ci poweidzieć, że przymusowe leczenie raczej nie odniesie skutku. on sam musi zrozumieć, że wpadł w bagno. Mój sąsiad ma problemy z alkoholem, rodzice kierowali sprawy do sądu, bo jest pełnoletni, sąd go wysyłał na leczenie i niestety na żadnym nie dotrwał do końca. Być może z Twoim bratem byłoby inaczej, ale prawdę mówiąc nie sądzę.

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 17:16
Stary Góral, uwierz mi, że nie. W swoim mieście znam przynajmniej trzy miejsca, w których można kupić kokainę.

Ja osobiście uważam, że z dopalaczami źle się walczy w Polsce. Ale są też pozytywy tej sytuacji - o ile postęp medycyny dokonał pewnej erozji nieubłaganych zasad doboru naturalnego, o tyle dopalacze mają szansę wyeliminować te osobniki, które się uchroniły.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: DOPALACZE (i pokrewne subst.)

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 17:19
A wystarczyłoby dokonać cichych aresztowań właścicieli tych sieci i cichych egzekucji. Wystarczyłoby też zająć towar i utopić w rzece. Wystarczy tylko chcieć działać, a nie zasłaniać się niemocą prawna.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez _Pete_ 04 paź 2010, 17:49
słońce_nie_wzejdzie napisał(a):A wystarczyłoby dokonać cichych aresztowań właścicieli tych sieci i cichych egzekucji. Wystarczyłoby też zająć towar i utopić w rzece. Wystarczy tylko chcieć działać, a nie zasłaniać się niemocą prawna.

Skoro tak uważasz... :mrgreen:
_Pete_

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 17:55
_Pete_, oczywiście. Bo jeżeli chodzi o postępowania karne i karno-skarbowe, to zaskakująca jest niemoc odpowiednich organów w tej materii, zwłaszcza biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania na innych polach.

przez Stary Góral 04 paź 2010, 20:45
słońce nie wzejdzie no tak Ty może znasz takie miejsca ale wiekszosc ludzi jednak nie zna i to chyba dobrze.Gdyby każdy mógł sobie kupić w kiosku Ruchu to jednak pokusa byłaby wieksza

[Dodane po edycji:]

Część ludzi ma jednak w sobie taki hamulec,ze może lepiej nie miec nic wspólnego z narkotykami bo po oprócz tego ze zniszcze zdrowie to jeszcze grozi za to wyrok

Gdyby np.niemożna było kupic piwa w niemal kazdym sklepie,trudniej byłoby o koncesje,trzeba by za nią wiecej zapłacic,powiedzmy ze dostepne byłoby w kilkunastu sklepach na całe miasto to duzo mniej byłóby alkoholików,bo aż tak bardzo by nie kusiło.A tak to człowiek idzie do sklepu po chleb,widzi ze obok półki z chlebem jest cała półka uginajaca sie od browarów to jednak pokuse ma wiekszą zeby sie napic
Stary Góral

przez _Pete_ 04 paź 2010, 21:29
Te "ciche egzekucje" to chyba średniowieczem zalatują, nie uważasz :mrgreen:
_Pete_

przez kuba94 04 paź 2010, 21:30
_Pete_, Tusk obiecał, że będzie działał na granicy prawa. Zobaczymy, czy da radę.
kuba94

przez suba 05 paź 2010, 10:57
[quote="zaqzax"]miałem i mam z nimi problemy od ponad roku, kazde zerwanie z nimi konczylo sie dla mnie
wielkim nasileniem depresji i tak jest tez obecnie jak rowno 3 tygodnie temu 4 dni sobie paliłem to
mysląc że nie będzie konsekwencji, a są one ogromne :/ moja głupota po raz 5.
paliłem zazwyczaj mieszanki ziołowe (kadzidełka) ktore sa odpowiednikiem Marihuany (kannabinoidy).

TEraz zamknęli dopalacze chcąc nie chcąc musisz radzić sobie bez nich.

przez SamO 05 paź 2010, 15:43
O co jest ta cala afera z dopalaczami bo ja tego nie rozumiem?

przez Wujek_Dobra_Rada 05 paź 2010, 15:53
Zgadnij. :roll: Co tu jest do nie rozumienia?

kuba94, Rudy oszust już różne rzeczy obiecywał...
Wujek_Dobra_Rada

przez SamO 05 paź 2010, 16:15
No rozumiem ze szkodza. Ale przeciez one sa dla kolekcjonerow :lol:

Zjedzenie proszku do prania tez pewnie szkodzi a jednak p.Tusek nie zakazuje jego sprzedazy?

Z prawnego pktu widzenia wyglada to tak, jakbysmy zyli w kraju bezprawia. Skoro ten kto to dopuscil do sprzedazy wiedzial, ze ludzie beda tego uzywac to na nim spoczywa teraz odpowiedzialnosc.

Idioci pozamykaja punkty sprzedazy, a ludzie ktorzy sie pouzalezniali dalej beda kupowac ten syf od dilerow (zakwitnie nam czarny rynek i wszyscy na tym stracimy).

Penalizacja to zly sposob walki z uzaleznieniami.

przez Misiek_NL 05 paź 2010, 16:17
Myślę jednak że proszek do prania nie zrobiłby takiej sieczki z mózgu jak dopalacze.... może dlatego zakazują sprzedaży dopalaczy a proszku do prania nie ;)
Misiek_NL

Sortuj wg