DOPALACZE (i pokrewne subst.)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: DOPALACZE (i pokrewne subst.)

przez _Pete_ 22 wrz 2010, 21:50
Powiedzieli. :mrgreen: Tylko myślałem, że nic nie działa i zaciągałem dalej bo nie miałem większego pojęcia o paleniu. No cóż... :lol:
_Pete_

przez Misiek_NL 24 wrz 2010, 14:34
Misiek_NL

przez szczesliwy_chomik 01 paź 2010, 08:20
Ponoć odkryli, że do dopalaczy dodawano strychnine, butapren, rozpuszczalniki i farby :? Dobrze wiedzieć co za rozmaitości wpierniczało się w organizm. Od początku śmierdziały jakąś trucizną :?

[Dodane po edycji:]

Ale nawet w swoim działaniu są gówniane, więc nie na wiele te całe zabiegi się zdały.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 01 paź 2010, 12:49
niemądry,
Wystarczy juz ze sa legalne fajki i alkohol, a co ty bys chcial? Legalna heroine? Juz wole marihuane niz ten syf z dopalaczy ktory zabija choc sam nie uzywam zadnych uzywek.
19_latek

przez 19_latek 01 paź 2010, 12:49
niemądry,
Wystarczy juz ze sa legalne fajki i alkohol, a co ty bys chcial? Legalna heroine? Juz wole marihuane niz ten syf z dopalaczy ktory zabija choc sam nie uzywam zadnych uzywek.
19_latek

przez szczesliwy_chomik 01 paź 2010, 13:02
Może kiedyś się doczekamy legalnej marihuany....Może kiedyś tego dożyje :?

przez 19_latek 01 paź 2010, 13:07
szczesliwy_chomik,
Mogli by chociaz sprobowac na rok zalegalizowac i dostepnosc od 21 roku zycia w sklepie, oczywiscie opodatkowac zeby byla kasa na leczenie uzaleznionych od niej.
Gdybym mial wybierac czy zjesc dopalacza czy walnac sie w glowe mlotkiem to chyba wybral bym to drugie - tez mialbym "faze".
19_latek

przez 19_latek 01 paź 2010, 14:35
niemądry,
Bieluń jest legalny - czemu jego nie ćpacie?
19_latek

przez thbthb 01 paź 2010, 18:56
Niemądry ma absolutną rację. To chyba MOJA sprawa prywatna co pije, co palę, co łykam. Skoro w sklepach dostępny jest alkohol a w całej Polsce mnóstwo oddziałów odwykowych dla alkoholików, skoro w każdym kiosku na rogu można kupić papierosy, a rak i nowotwory zabijają tysiącami mimo istnienia szpitali i oddziałów onkologicznych, to zabranianie korzystania z marychy czy innych narkotyków jest BZDURĄ i GŁUPOTĄ. To jest NONSENS i w zasadzie PARADOKS, że o hipokryzji oczywiście nie wspomnę. Oczywiście można stwierdzić, że zaraz za oddziałami dla alkoholików i ludzi chorych na raka dojda jeszcze oddziały dla narkomanów, ale... te już są :] A zakazany towar powoduje rozwijanie się rynku nielegalnego handlu, gangów, podziemia różnej maści, dilerstwa, etc. A można by to ładnie wszystko zalegalizować, wprowadzić akcyze i "przypadkiem" uzyskać kontrolę nad tym co zawierają konkretne narkotyki, czy są czyste, czy tez może jak obecnie "podtruwane" rozpuszczalnikami i dodatkami, niekoniecznie obojętnymi dla ludzkiego zdrowia. I wilk byłby syty i owca cała.
Niestety, to społeczeństwo... Zresztą przypomnijmy sobie scenki z wakacji spod Pałacu Prezydenckiego. Mohery i rydzuś nigdy nie pozwolą na wprowadzenie "szatana" do kiosku na rogu ulicy, ale z przyjemnością będą się same zaprawiały wódeczką i tanim winkiem popalając papieroska... Bo to przecież zdrowsze... Zdrowszy Extra Mocny niż maryśka... ;P
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Helvetti 01 paź 2010, 19:03
Dla mnie te dopalacze to zwykła chemia i gówno, już lepiej zapalić marihuanę moim zdaniem
got a date with suicide.

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 19:13
A marihuana myślisz, że co to? Naładowane chemi, jak w nie jednym dopalaczu. Jak sobie sama nie zasadzisz to nie wiesz, co palisz...

Mam dosyć liberalne podejście do wszelakich używek, ale w sklepie z dopalaczami nigdy nie byłem i się tam nie wybieram :) (2 lata temu gdy pojawił się sklep interentowy to coś zamówiłem, na tym się skończyło)
Wujek_Dobra_Rada

przez Stary Góral 01 paź 2010, 19:33
Idąc takim tokiem rozumowania że dopalacze powinny być legalne,dlatego że legalny jest alkohol i papierosy to moze zalegalizujmy od razu wszystkie narkotyki,amfetamine,heroine itp.Niby dlaczego ktos kto bierze amfetamine ma sie ukrywac z tym przed stróżami prawa a ten co bierze dopalacze może sobie to robic bez stresu.Dlaczego dilerzy narkotykowi maja byc sciagani a producenci i sprzedawcy dopalaczy moga spac spokojnie,trzepiac na tym dobrą kase?

Pozatym alkohol pije większosc ludzi,mozna go pic z umiarem przez całe zycie i nie umrzec z jego powodu.Dopalacze,hera,amfa,sa jednak bardziej uzalezniajace i niewiem czy jest mozliwe cpanie tylko w wyjatkowych okazjach powiedzmy przez okres 15 lat,bez skutków ubocznych
Stary Góral

przez 19_latek 01 paź 2010, 19:39
thbthb,
Tak to twoja sprawa co ćpasz ale pozniej za nasze pieniadze musimy was leczyc. Jesli narkotyki beda opodatkowane i beda z tego pieniadze na leczenie to dla mnie ok.
19_latek

przez Stary Góral 01 paź 2010, 19:41
Papierosów tez można wypalic nawet 1000 i nie umrzec,a jak 1000 razy w życiu ktos sobie wezmie dajmy na to kokaine to nic z niego nie zostanie

Ja nie jestem za takim liberalnym podejsciem w tej kwestii zeby zalegalizowac wszelkie używki,bo przyniesie to dochód dla budzetu panstwa,w krótkiej perspektywie moze i przyniesie,no ale jak wkoncu wszyscy zostana narkomanami to kto bedzie pracował?

Mój dziadek ma 90 lat od mniej wiecej 70 sobie gorzałke od czasu do czasu,kiedys palił papierosy,całkiem dobrze sie trzyma,chodzi bez laski itd,gdyby w czasach w których sie urodził były,narkotyki,dopalacze i do tego jeszcze ogólnodostepne to mysle że dzisiaj Polska nie liczyła by 40 milionów ludzi tylko moze ze 4
Stary Góral

Sortuj wg