N jak Nawrót

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: nawrót chroby-narkomania

przez BladeM 11 mar 2010, 16:32
Klaudunia pw
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez Jadis 11 mar 2010, 16:37
piszcie poprawie po polsku, bo to jest naprawdę drażniące jak się czyta te wszystkie błędy :? Dopóki pisze się przez "ó".
Jadis

przez magdalenabmw 11 mar 2010, 16:42
BladeM- pisząc do mnie że sie nie znam nie wiesz co piszesz. Tak naprawdę nic o mnie prawie nie wiesz, więc nie wydawaj tak pochopnych opinii. Od 15 lat moja rodzina, w tym ja- męczymy się z narkomanem. Nie napiszę konkretnie kto to jest, bo to bardzo bliska rodzina a nie nie chcę pisać personalnie bo różni ludzie wchodzą na forum. Przeszłam już każdy etap jego uzależnienia, okradał mnie bo nie miał na krechę. Ćpał dzień w dzień przez tyle lat, przychodził do mnie, prosił o pomoc, żebym go broniła przed rodziną bo go nienawidzą. Płakał, ćpał i okradał mnie i tak w kółko. Chodziłam z nim po ośrodkach. Pomijając jego byłam w związku z narkomanem. Nie chcę o tym pisać bo to zbyt ciężkie wspomnienia. Rozumiem że uważasz się za alfę i omegę bo brałaś, ale ktoś kto nie brał też może mieć wiedzę i bezpośrednie doświadczenie. Następnym razem zanim coś napiszesz to pomyśl dwa razy. I przyjmij do wiadomości to, że mam prawo mieć własne zdanie. Nawet jeśli Ty sie z nim nie zgadzasz.

I nie porównuj mojej nerwicy do uzależnienia od kokainy. Bo to trochę inna bajka. A to, że nie chodzę na terapie nie skazuje mnie na śmierć tak jak brak terapii w przypadku narkomana. I info dla Ciebie - chodziłam na terapię grupową, prawie 7 lat.

Bez odbioru.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BladeM 11 mar 2010, 16:46
Moge sie tylko usmiechnac. Magda ja nie porownuje uzaleznienia od narkotykow do nerwicy, tylko uzaleznienie od narkotykow do uzaleznienia od benzos. To duza roznica.

Ale nie chce robic tu of top.

Pa pa
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez magdalenabmw 11 mar 2010, 16:57
BladeM- nigdy nie byłam uzależniona od benzo więc nie wiem jak to jest być uzależnionym. Ale wiem co nieco o narkomani, i to nie z książek a z życia jak widać.

Nie mam zresztą zamiaru się tłumaczyć, uważasz że nie mam prawa mieć swojego zdania bo 'sie nie znam'. No to okej. Pozostawiam dyskusję Tobie - skoro Ty znasz się doskonale.

Pozdrawiam.
magdalenabmw

przez joanna5 12 mar 2010, 01:22
kladunia,zrobisz i tak dokladnie to co bedziesz chciala,to ty wybierasz takie a nie inne zycie,jezeli chcesz powalczyc,idz na terapie,joann5

przez klaudunia 12 mar 2010, 09:22
dla sprostowania:-)
mój mąż nie jest żadnum potworem bez uczuc
prubuje mi pomuc tylko nie bardzo wie jak
nie rozumie mnie bo nigdy wcześniej nie miał doczynienia z ludzmi uzależnionymi
on siępoprostu boji
wczoraj rozmawialiśmy razem doszliśmy do tego że jest mi potrzebna terapia

przez BladeM 12 mar 2010, 09:32
Klaudunia super cieszy mnie to. Moze zechce na jedno spotkanie pujsc z toba , to by mu pomoglo cie zrozumiec. Ale najwazniejsze ze masz wsparcie.

przez klaudunia 12 mar 2010, 10:08
najbardziej mój mąż biji sięo dzieci
on poprostu myślał ze to jest prostrze nie myślał że morze mi byc aż tak cieżko
ale chyba już zrozumiał

przez miki74 12 mar 2010, 10:43
Zawsze możesz mu dać do przeczytania ten wątek. Żeby trochę Cię zrozumiał i przekonał się, że zależy Ci na pozostaniu czystą.

Trzymajcie się. ;)
miki74

przez magdalenabmw 12 mar 2010, 12:52
Dziewczyny, nie chcę być niegrzeczna, ale zainstalujcie sobie przeglądarkę Mozillę albo Operę żeby Wam błędy podkreślała i starajcie się robić znaki interpunkcyjne, bo tego się czytać nie da. Wiem, że to nie forum polonistyczne, ale ciężko mi po prostu zrozumieć co macie na myśli czasem :? Np ''najbardziej mój mąż biji sięo dzieci'' -to ja nie wiem, czy ten mąż się bije o te dzieci, czy się boi? :roll:

Co do tematu- może niech pójdzie z Tobą na jakieś spotkanie z terapeutą, ale dobrze że w ogóle zrozumiał że bez tego nie dasz rady.
magdalenabmw

przez BladeM 12 mar 2010, 12:54
Magda a ty dlugo sie nad tym zastanawialas? I czy to rewanz za wczorajsza wymiane pw?
:P

A co do tematu, to ona od samego poczatku rozumiala ze nie chce brac! Ale faktycznie moze nie zrozumialas textu bo polsczyzna nie jest idealna...mimo ze ja mam problem z polszczyzna , zrozumialam o co chodzilo autorce postu :P

przez magdalenabmw 12 mar 2010, 12:58
BladeM- absolutnie to nie jest żaden rewanż i generalnie błędy ortograficzne mnie aż tak nie rażą. Ale jeśli nie ma przecinków itd i literki w zdaniu są wymieszane że hej to już mam problem. Tak jak z tamtym zdaniem. Bo w końcu nie wiem co z tym mężem - czy on się boi czy się bije o te dzieci? Także nie wypominam, ale może warto przez Mozillę pisać (ona błędy podkreśla na czerwono), tak, żeby inni mogli potem to przeczytać :P Nie mam żadnej złośliwości w podtekście.
magdalenabmw

przez BladeM 12 mar 2010, 13:07
:P Przedszkole.

Sortuj wg