'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez ZOK57 21 cze 2015, 07:06
2 przeczytałem książkę Allena Carra ;

Allen Carr (ur. 2 września 1934, zm. 29 listopada 2006) – Anglik, autor książek o rzucaniu palenia oraz metody Easyway, do 1983 roku potrafił wypalać do pięciu paczek papierosów dziennie. Zrywając z nałogiem odkrył metodę łatwego rzucania palenia.

Biografia[edytuj | edytuj kod]
Urodził się w Londynie. Palaczem został w wieku 18 lat podczas odbywania służby wojskowej. W roku 1958 został księgowym. Już w tym okresie wypalał do 100 papierosów dziennie. Kolejne próby rzucania palenia podnoszone przez Carra okazywały się nieskuteczne. Przed czterdziestką, po śmierci swojego ojca spowodowanej rakiem płuca, poprzysiągł sobie, że rzuci nałóg – jednak po wyjściu ze szpitala pierwszą rzeczą jaką zrobił było zapalenie papierosa.

Carrowi w końcu udało się rzucić palenie w 1983 roku, w wieku 48 lat.

Filozofia[edytuj | edytuj kod]
Allen Carr twierdził, że palacze mylnie interpretują przyczynę swojego palenia. Wydaje im się, iż sprawia im to przyjemność – Carr uważał, że palenie powoduje jedynie usunięcie symptomów głodu nikotynowego, które pojawiają się z momentem zgaszenia poprzedniego papierosa. W ten właśnie sposób palenie napędza samo siebie. Twierdził on dalej, że stan ulgi, jakiego doświadcza palacz paląc papierosa, jest stanem, w którym cały czas znajdują się osoby niepalące. Carr uważa, że palenie nie jest tak bardzo uzależniające jak postrzegane jest to w powszechnym odczuciu. Uzależnienie fizyczne znika już po kilku godzinach lub dniach w zależności od ilości wypalanych papierosów. Wszystkie symptomy rzucania palenia powodowane są przez wątpliwości i strach rzucającego. Carr uznał właśnie strach za główną przyczynę tkwienia w nikotynowym nałogu.

Easyway[edytuj | edytuj kod]
Osobny artykuł: Easyway.
Carr porzucił pracę księgowego w 1983 i utworzył swoją pierwszą klinikę Easyway, aby pomagać innym palaczom. Napisał dziesięć książek, które okazały się bestsellerami, m.in. The Easy Way To Stop Smoking uznaną za najlepiej sprzedającą się książkę nie-beletrystyczną w dziewięciu krajach. Utworzył sieć 70 klinik w 30 krajach, wydawał książki, CD i DVD o rzucaniu palenia. Metodą Easyway rzuciły palenie gwiazdy świata biznesu i branży rozrywkowej, m.in. Richard Branson, Anthony Hopkins, a w Polsce Fiolka Najdenowicz i Dorota Stalińska.

Carr napisał kilka książek z serii Jak rzucić… podnoszące tematy alkoholizmu i otyłości. Wszystkie jego działania uczyniły z niego bogatego człowieka. Jego majątek oceniany był na 120 milionów funtów.

Nawet easyway nie może mi pomóc , dla mnie już chyba nie ma ratunku:((
ZOK57

przez lalka123 24 cze 2015, 09:47
Oprócz wszystkich specyfików typu te plastry nikotynowe, ważna jest silna wola. Radze poczytać książki na temat rzucania palenia. Wiele jest takich, które mogą zmotywować.

przez tictac 29 cze 2015, 16:09
Witam wszystkich
Czy ktoś jest chętny rzucić palenie razem ze mną ? Np. od którego z kolejnych dni ?
Myślę, że takie wspólna męczarnia i rozmowa nawet na forum czy na priv była by pomocna .
Jest ktoś chętny ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zebrec 30 cze 2015, 15:31
tictac, ja bym chętnie rzucił, ale jeszcze nie teraz. ;) W każdym razie, życzę powodzenia!
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez abrakadabra xx 30 cze 2015, 15:45
Rzucić palenie? Nic trudnego, dziesiątki razy to robiłem ;)

przez tictac 30 cze 2015, 16:45
Zebrec ,
Długi czas już tak mówię, a z pół roku będzie i kilka prób było . Jestem tak słaby do tego ( zresztą nie tylko do tego ), że nie potrafię wytrzymać dłużej niż 20h bez petów. Dzisiaj też od samego rana się męczę i pewnie też nie dam rady. Fajnie by było jak by ktoś się pomęczył ze mną :d

przez Jn3031 02 lip 2015, 05:08
Czy wypalanie 50 sztuk mocnych papierosów dziennie ma wpływ na metabolizm leku antydepresyjnego , 2 neuroleptyków , stabilizatoru nastroju i benzodiazepiny? Chodzi mi o to czy leki u palaczy słabiej działają??

przez tictac 02 lip 2015, 16:47
Ja wiem tyle, że palenie tytoniu np. osłabia działanie benzodiazepiny . Np. fragment cytatu z opisu leku Sedam (bromazepam ) :
" Palenie papierosów może osłabiać działanie sedatywne pochodnych benzodiazepiny. " - link : http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=136
Warto poczytać na tej stronie interakcje leków z innymi substancjami .
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez ugh 03 lip 2015, 10:43
ZOK57 napisał(a):ugh ile paliłeś sztuk dziennie i jak długo? ja około 10 lat palę 2 paczki mocnych papierosów dziennie , mam nerwicę natręctw komulsywnie sięgam po papierocha;/ nie potrafię nad nałogiem w żaden sposób zapanować , obecnie wypalam 50 sztuk..

Ja paliłam papierosy przez 10lat paczke dziennie i bywało różnie - miałam okresy, że paliłam mocne, miałam i takie, że super light ale ostatecznie spoczęło na light - niestety często zdarzało mi się, że msiałam wypalić 2 papierosy pod rząd - ale wynikało, to bardziej z odruchu aniżeli fizycznej potrzeb - np. przy piwie.
Jak wspomniałam, z początku e-papieros też nie działał zbyt dobrze bo niby zaspokajał dostarczenie nikotyny ale i tak irytowało mnie trochę i brakowało mi takiego normalnego papierosa. Teraz już tak nie mam i po takim czasie zauważam jak te fajki strasznie śmierdzą i jak irytujące jest, gdy ktoś idzie ulicą i pali - taki smród.
ugh

przez Jn3031 06 lip 2015, 02:37
No to ja palę 10 lat ale mocne przede wszystkim w ilości 40 do 50 , u mnie to są natręctwa czyli kompulsywne sięganie nawet jak jestem napalony , choruje na zok mieszane F42.2 , w ogóle nie potrafię zapanować nad papierosami;(.

przez Candy14 06 lip 2015, 11:48
A ja 7 misiecy bez fajki :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Zebrec 07 lip 2015, 15:51
Candy14, gratulacje! ;) Ja staram się stopniowo ograniczać i dzisiaj od rana tylko jednego zapaliłem. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez DOROTA777 24 lip 2015, 22:27
Ja palę .Paliłam przed ciążą w trakcie nie a po urodzeniu dzieci znowu palę.Najgorzej jak fajek mam mało .Mój m kupił sobie elektrycznego papierosa i nic.Wsio trzeba sobie w glowie poukładać ,gorzej jak się nie chce tak do końca.Ja lubię fajki ale jednocześnie przeszkadza mi smród.W domu nie palimy.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez jetodik 19 sie 2015, 17:32
nie palę 5 dni jest mi bardzo ciężko, kryzys, ale do sklepu jeszcze się nie wybrałem i myślę, że jakoś to przetrwam.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg