'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez groza 12 mar 2015, 02:49
L.E. napisał(a):groza, bez tabexu to bym nie rzuciła w ogóle :P
Zjadłam jedną paczkę tabexu zgodnie z zaleceniami i znalazłam jakieś resztki desmoksanu z próby rzucania z 1,5 roku temu i wsuwam jeszcze ten desmoksan. Niby pomaga, ale mi to jakoś ciężko idzie. Ostatnio kilka osób w moim otoczeniu rzuciło palenie i mam wrażenie, że wszystkim to jakoś łatwiej przechodzi. I już wszystkim minęły te kryzysy, po 2 tygodniach przestaje kusić, tylko mnie nadal męczy :why:

mnie też męczy. Ja żrę gumy. Jak rzucałam to nie pamiętałam, że istnieją te desmoksany, a czułam dosłownie GŁÓD nikotyny (którego niczym się nie dało zbić, bo nic wśród jedzenia nie ma smaku nikotyny), więc poszłam po gumy. Jednak wkrótce kupię ten desmoksan.
I tak: są dni, że gdyby ktoś mi zaproponował te gumy albo papierosa - to bym wybrała gumy. A są dni, gdzie nawraca myśl o paleniu, to jest takie natrętne, trwa przez jakiś czas i mija.
Czasami słyszę komentarze osób niepalących, że to okropny nałóg i że palący są okropni i się zastanawiam "jak to może kogoś razić, co jest złego w paleniu, to taki przyjemny nałóg" (ehehehe), a czasami mnie samą smród fajków odstręcza.
No takie wahania mam na okrągło.

Ty to dobrze wcześniej opisałaś: trzyma mnie myśl, że jeśli zacznę, to potem znów trzeba będzie rzucać i znów od początku to wszystko; że to jest takie marnowanie czasu.

-- 12 mar 2015, 02:56 --

kazimierz61 napisał(a):Mi z pewnością pomogła też terapia od alkoholu na kturą uczęszczałem, bo taką terapię można zastosować do innych nołogów (z tym że nałóg picia jest dużo bardziej skomlikowany i bardziej złożony).

To chyba takie coś, że robiłeś rewolucję w życiu: a skoro poszło z alkoholem, to z nikotyną też spróbowałeś. Taka rewolucja, jakby oczyszczanie życia.
Swoją drogą, to twoje posty mi się podobają, bo to mi imponuje: rzucić w cholerę palenie po tylu latach, a to było poprzedzone rzuceniem picia.

przez Masturbow 12 mar 2015, 03:51
szlugi marki mocne bez akcyzy są bez wątpienia łagodnym zejściem z nałogu, a jakby im upierdolić filter, to już w ogóle sukces murowany :lol:
Masturbow

przez kazimierz61 12 mar 2015, 06:16
groza, Tak oczyszczenia życia z życiowych brudów. Bardzo dobrze to ujęłaś, jestem szczęśliwy, że udało mi się wyjść z tych dwóch nałogów a najbardziej z nałogu picia alkoholu, ponieważ w powiązaniu z ChAD-em przynosił niesamowicie destrukcyjne skutki. W końcu pozbyłbym się pracy, rodzina by ode mnie odeszła, utraciłbym dom, zostałbym bezdomnym pijakiem z ChAD-em, nie radzącym sobie w ogóle z samym sobą, pewnie skończyłbym na sznurku.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abrakadabra xx 12 mar 2015, 07:40
Kupiłem desmoxan, zniszczyłem resztę fajek z paczki i tak już minęły 3 tygodnie. Paliłbym dalej, lubię to ale nie mogę wytrzymać tego kaszlu i bólu więc próbuję po raz kolejny.

przez L.E. 12 mar 2015, 07:40
groza, jak dobrze, że nie tylko ja mam takie jazdy. Mam momenty, że przerzucam całe mieszkanie w poszukiwaniu papierosów (chociaż wiem, że ich nie ma, ale może gdzieś jakaś pozostałość została :mrgreen: ), a jednocześnie jak mam okazję z kimś zapalić to mogę się powstrzymać. Jednocześnie rzadko pamiętam, dlaczego tak naprawdę rzuciłam palenie... Znaczy racjonalnie znam jakieś plusy i minusy, ale że pod koniec paliłam e-fajka to te minusy jakoś specjalnie odczuwalne nie były. No i kończy się na tym, że jestem skrajnie wkurwiona, bo chce mi się palić, a już w sumie nie wiem, czemu nie palę...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez blah! 14 mar 2015, 13:15
Ja sie chyba niebawem pokusze na rzucenie, jak tylko z problemow zdrowotnych sie wyrwe. Chociaz ciekawe czy te desmoxany i inne specyfiki dzialaja na kazdego.
blah!

przez kazimierz61 14 mar 2015, 16:19
blah!blah!, Bez odpowiedniej motywacji i postanowienia może ci nawet najlepszy specyfik nie pomóc. Ja wybrałem Desmoxan bo nie zawiera nikotyny która uzależnia, zawiera natomiast cytyzynę która ma podobne działanie co nikotyna tylko nie uzależnia. I to w połączeniu z motywacją, samozaparciem, postanowieniem sprawia że rzucenie palenia staje się dużo łatwiejsze.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez blah! 14 mar 2015, 17:00
kazimierz61, hmm...wiem, że to ta motywacja jest najbardziej potrzebna. Moja motywacja nie jest jakoś szalenie silna bo palenie w sumie przeszkadza mi tylko w kwestii kondycji a uprawiam sporty, które jej wymagają. Ale nie jest to z kolei na tyle uporczywe, żebym wcześniej rzuciła. Chociaż ten kaszel staje się też czasem upierdliwy. No zobaczymy, ostatnio palę jak smok przez problemy zdrowotne (chociaż staram się ograniczać) ale mam nadzieję, że jak one się skończą to wezme się za siebie i rzucę palenie tak po prostu. Raz zdarzyło mi się nie palić przez miesiąc bo leżałam w szpitalu i w sumie wtedy nawet nie myślałam o paleniu. No zobaczymy, na pewno bez specyfików wspomagających się nie obędzie ale jeśli coś w tej kwestii ruszę to nie omieszkam zdać którtkiej relacji ;).
blah!

przez patryk_22 15 mar 2015, 19:15
ja nie paliłem półtorej roku ale znowu pale , jednocześnie dużo biegam , jeżdżę na rowerze , maszeruje po 10 km. może tak szybko nie zejdę na serce :D
patryk_22

przez buszujacywtrawie 19 mar 2015, 13:45
Jestem uzależniony od nikotyny. Palę od 2003 roku, planowałem zakupić po rencie Desmoxan, ale lekarka stwierdziła, że mam nawrót choroby (depresja) więc mam teraz sobie wybić odstawianie śmierdziuchów z głowy. Zaś elektronicznego zniszczyłem, jak lunatykowałem. :pirate:

przez Ferdynand k 19 mar 2015, 14:07
buszujacywtrawie, wróć do e-fajki kup nową
Naczelny Użyszkodnik

przez Zebrec 30 mar 2015, 22:33
Czy Was też męczą/męczyły duszności przez palenie?
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez blah! 30 mar 2015, 23:40
Zebrec, mnie strasznie czasem. Chociaż dziwne jest, że jak robiłam niedawno prześwietlenie płuc to wykazało, że mam dosyć czyste...hmm...
blah!

przez carmen.s 31 mar 2015, 00:24
Zebrec, mnie męczyła bardzo. Właściwie nie wiem na pewno czy to było przez palenie, lekarz stwierdził, że na tle nerwowym, ale jak rzuciłam to ustąpiło. Po roku znów wróciłam do palenia, akurat jak zaczęłam trochę ćwiczyć i zauważyłam, że o wiele szybciej się męczę. To znów zaczęłam rzucać, ale drugi raz nie poszło już tak łatwo (nie żeby za pierwszym było łatwo, ale byłam bardziej zdeterminowana).
Yeah, blowfishing this up.

Sortuj wg