'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez lojantka 12 gru 2014, 03:39
moje wyjście z nałogu, z którego już właściwie wyszłam (dobre kilka miechów bez fajury w gębie) skończyło się wyjściem do sklepu i przymierzeniem do ponownego wejścia w nałóg. nawet mi to nie smakuje, robi się niedobrze, ale pomaga odreagować złe emocje i miej tu rozum :?
lojantka

przez Zebrec 12 gru 2014, 03:40
harlancoben, czyli dalej palisz?
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez lojantka 12 gru 2014, 04:01
Zebrec, no po długiej przerwie skromne kilka papierosów, choć organizm się broni, niedobre to to. a u Ciebie jak? Ty zdaje się też biegasz, co nie?
lojantka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zebrec 12 gru 2014, 10:32
harlancoben, staram się biegać, ale różnie to wychodzi z moją motywacją. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez Evia 14 gru 2014, 00:02
nie palę już od 2 lat i bardzo mało prawdopodobne żebym zaczęła palić ponownie
Muszę przyznać, że wbrew pozorom to rzucenie palenia nie jest wcale takie trudne. Ludzie chyba sobie to wmawiają bo tak jest łatwiej.
Ograniczanie palenia raczej nie jest dobrym sposobem
Jeśli chodzi o mnie to zaczęłam rzucać palenie przy mega kacu, wtedy i tak nie chciało się palić. Najgorszy były pierwsze dni a później już tylko z górki.
Dodam, że wcale nie byłam specjalnie zdesperowana, zaczęłam rzucać raczej od niechcenia a mimo to mi się udało.

Słyszałam, że wielu osobom pomógł desmoksan

przez Burgundczyk12 23 gru 2014, 14:18
Mi w przypadku rzucenia palenia pomogła terapia uzależnień na terenie Poznania,gdzie mieszkam i pracuję. Kopciłem jak smok po 1,5 - 2 paczki dziennie.Jakieś pół roku temu przerzuciłem się na e-papierosa i zjechałem do jednej paczki na dwa dni,ale to i tak było dla mnie za dużo. Potrzebowałem wsparcia psychicznego,które otrzymałem na terapii uzależnień.Polecam każdemu,kto nie potrafi sam sobie pomóc:)

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 20:31
W Wigilię zapaliłem ostatniego papierosa a teraz już tylko ssę te nikorety. Kupiłem jakieś 2 mg i są za mocne, więc przecinam je na pół i tak sobie dumlam 2x dziennie (po przebudzeniu i po obiedzie). Trochę się boję tego, co będzie gdy nikorety się skończą.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez Zupapomidorowa 03 sty 2015, 21:41
3 dzień bez papierosa - kręci mnie w zatokach, jakaś energia uderza do głowy, chodzę jak pijana, szybko się męczę, brak skupienia. Mieliście tak? Jak długo to będzie trwać?
Dawniej Luktar

przez exodus! 08 sty 2015, 11:43
Ojciec Świecki napisał(a):W Wigilię zapaliłem ostatniego papierosa a teraz już tylko ssę te nikorety. Kupiłem jakieś 2 mg i są za mocne, więc przecinam je na pół i tak sobie dumlam 2x dziennie (po przebudzeniu i po obiedzie). Trochę się boję tego, co będzie gdy nikorety się skończą.
nicorrete, niquitin, to tylko przedłużenie uzależnienia to moje zdanie, łykałem zyban , chodziłem na prądy, nawet e-papierosa kupiłem /cenzura/, zawsze wracałem, tabex, ostatnio desmoxan (tańsza wersja tabex'u) konkludując jeśli chcesz palić, to będziesz palił(a) żadne specyfiki jakimś cudownym nie zmienią twojej mentalności, to tylko ma Tobie pomóc w zespole abstynencyjnym, a reszta to jest twoja robota, kiedyś każdy do tego dochodzi sam, ja już ponad 2 latka (odpukać) nie palę wiele mi pomogła cytyzyna tabex czy desmoxan jeden ch.., ale resztę musiałem sobie sam poukładać w głowie, a najgorzej wspominam właśnie produkty z nikotyną, to tylko zamiennik, nie ma co robić sobie nadziei. pozdrawiam i wytrwałości życzę!
exodus!

przez marwil 09 sty 2015, 01:59
Lubię red Marllboro.
Drogie.
Zacząłem palić ruskie Jing Linngi, lecz trafiłem na ich nędzne podróby z zapleśniałego tytexu.
Zawziąłem się pomimo lenistwa i prokastrynacji do samoróbek.
Metalowa puszka po ciastkach, tytoń Guliwer + virginia + red bull full aromatic. Do tego skórki z jabłek dla dobrej wilgotności i kilka suszonych śliwek. Maszyna mascotte, tutki golden crown.
Mocne, aromatyczne. Poezja.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez exodus! 09 sty 2015, 08:32
marwil, ale mi narobiłeś smaku, muszę spróbować, ale te skórki to z jakiego jabłka?, i jeszcze te śliwki pychota napisz proszę jakie mają być odmiany ale szybko bo nie wytrzymam... :brawo:
exodus!

przez marwil 09 sty 2015, 12:13
Skórki z Lobo. Śliwki kalifornijskie (suszone-nie wędzone).
Dobrze wrzucić też skórkę z cytryny lub pomarańczy.
Zamiast red bull full aroma może być waniliowa Casablanka.

Też żułem nicorette - zastępowanie pyszności zwykłym syfem.
Poważnie to Jadłem Wellbutrin (odpowiednik zybanu) - blokuje receptory nikotynowe i całkowicie znosi głód nikotynowy i psuje frajdę z palenia.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Candy14 09 sty 2015, 14:24
Zupapomidorowa, :great: dasz rade.. u mnie juz ponad miesiac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez exodus! 10 sty 2015, 09:25
marwil napisał(a):Poważnie to Jadłem Wellbutrin (odpowiednik zybanu) - blokuje receptory nikotynowe i całkowicie znosi głód nikotynowy i psuje frajdę z palenia.
zgadzam się, nawet smak jakiś taki dziwny (użytkownik zybanu) było ok jak przyjmowałem, odstawiłem i raczej z głupoty zapaliłem jednego, no i się zaczęło!
exodus!

Sortuj wg