'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez *Ai* 02 gru 2013, 20:17
Niepalenie powoli mnie mierzi. Niedobszz...
*Ai*

przez NieznanySprawca 02 gru 2013, 20:18
Supernova, trzymaj się twardo! :D
NieznanySprawca

przez *Ai* 02 gru 2013, 20:31
NieznanySprawca, prawda, trzeba być twardym a nie miętkim.
[Roar]
ale łatwiej być miętkim
*Ai*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 02 gru 2013, 20:42
To jak Cię mierzi to niepalenie, wyobraź sobie, że ja przy swoim paleniu dowiedziałam się o raku płuc mamy mojej koleżanki i się wystraszyłam jak trusia. Ciężko to gówno rzucić ale jest strach przed chorobami ogromny. Podobno przy tej chorobie umiera się długo w męczarniach :shock:
Dawniej Luktar

przez *Ai* 02 gru 2013, 23:02
Luktar, bardziej niż raka płuc boję się zmarszczek na twarzy 8) no i trochę raka krtani
*Ai*

przez NieznanySprawca 02 gru 2013, 23:22
ale łatwiej być miętkim

zdecydowanie. 8)
NieznanySprawca

przez czarnydiabeł 03 gru 2013, 11:49
Jak powiedział Mark Twain - "Rzucanie palenia jest proste, robiłem to ze sto razy". :D

A na poważnie, mi się udało. Paliłem ok. 10 lat (min. paczka dziennie) i już 15 lat nie palę. Ile razy próbowałem rzucić? Mnóstwo. Nie udawało się, ale chciałem tego i nie ustawałem w próbach, aż w końcu się udało. Wtedy zrozumiałem co znaczą słowa że "najważniejsze to chcieć". Jeżeli czegoś naprawdę pragniesz to nie ma bata żeby w końcu się nie udało, ale fakt, czasem to trwa. Trzymajcie się i nie rezygnujcie.
czarnydiabeł

przez *Ai* 03 gru 2013, 16:08
Wypaliłam dzisiaj jednego papierosa. To pierwszy w tym miesiącu.
*Ai*

przez Harpija 03 gru 2013, 18:41
Ja pewnego dnia usiadłam, poczułam od siebie niewyobrażalny smród. Poczułam wstyd, że chodzę taka śmierdząca między ludzi. Pomyślałam ile pieniędzy na to wydaję... że mogła bym sprawić sobie w miesiącu jakąś przyjemność np kupić sobie jakieś ubrania droższe niż zwykle o tyle, ile zwykle przepalam. I po prostu.. nie palę od tamtej pory :) Mija dopiero trzeci tydzień więc nie wiem jeszcze jak to będzie ale jedno jest pewne... Tych pieniędzy na ubrania i tak nie widać :) Ochoty na palenie raczej nie mam, odrzuca mnie i śmierdzi. Na początku było najciężej rano, przy kawusi.. Później poszło łatwo :)

przez czarnydiabeł 03 gru 2013, 20:32
Harpija napisał(a):Na początku było najciężej rano, przy kawusi.. Później poszło łatwo :)

Ja jak rzuciłem fajki to przez trzy tygodnie nawet piwa nie ruszyłem bo się bałem że zapalę.
czarnydiabeł

przez *Ai* 05 gru 2013, 15:13
Jak długo po odstawieniu papierosów utrzymują się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, trudności w zasypianiu i ogólny wcurw?
*Ai*

przez czarnydiabeł 05 gru 2013, 15:22
Supernova napisał(a):Jak długo po odstawieniu papierosów utrzymują się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, trudności w zasypianiu i ogólny wcurw?

Nie pamiętam :D ale mam dwóch znajomych którzy jak rzucali fajki to zażywali jakieś preparaty nikotynowe (gumy czy coś w tym stylu, mogę dokładnie dopytać) i twierdzili że pomaga to trochę się uspokoić i ograniczyć głód nikotynowy. Doraźnie przez jakiś czas może to być dobra pomoc. Obaj nie palą po parę lat więc może im to pomogło.
czarnydiabeł

przez *Ai* 07 gru 2013, 16:06
Nie będę "walczyć z nałogiem", który sama sobie zaserwowałam. To rażący brak konsekwencji w działaniu!
*Ai*

przez Michuj 17 gru 2013, 20:03
212 dni bez szluga :)
Loża szyderców

Sortuj wg