'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Michuj 14 lip 2013, 21:08
Nie interesuje mnie tytoń. Nie znam się już i to słowo w moim słowniku nie istnieje ;P
Loża szyderców

przez na_leśnik 14 lip 2013, 21:09
Jeśli chodzi o smaki to ja już kiedyś miałem okazję eksperymentować z tytoniami: kiedy paliłem fajkę. Właściwie to e-papieros bardziej mi przypomina jej palenie niż papierosów "klasycznych". Z tą różnicą, że jest nieporównywalnie tańszy i oczy na wierzch nie wychodzą jak się człowiek dymkiem zaciągnie.

Ja też nie zamierzam rzucać (za bardzo to lubię), jednak stopniowo zamierzam zmniejszać dawki nikotyny do organizmu przez słabsze liquidy. A jak już nie będzie z czego schodzić, to zeróweczki będę jarał. :yeah:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Michuj 14 lip 2013, 21:10
Ja też mam zamiar w ciągu paru miesięcy dojść do 12-tki. Narazie jadę na 24 których mam spory zapas. Później przestawiam się na 18-tki.
na_leśnik, na jakim sprzęcie wapujesz?
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 14 lip 2013, 21:19
Michuj na zestawie Ego 3, CE10+. Jak na razie mam mocne postanowienie, że nie będę go rozszerzał (poza dodatkowym clearkiem, najprawdopodobniej T8). Ja mam ogólną tendencję do kolekcjonowania różnych rzeczy i nie chcę, żeby nowy nałóg nie okazał się droższy i bardziej absorbujący niż stary :) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Michuj 14 lip 2013, 21:27
Proponowałbym bardziej słynną i nieśmiertelną vivi novę. Wersja tank albo slim, kto jak woli. Wg. mnie pozycja obowiązkowa dla każdego e-palacza.
A co do CE10, to są dostępne od niedawna podwójne grzałki, więc i kop prawie podwójny. Picie liquidu także niemiłosierne.
Ja nie mogłem się powstrzymać i ostatnio nadarzyła mi się okazja kupić tanio Evica - coś pięknego. :105: W ego bateria 1000 mha - tutaj mam 3700 mha za 40 zł ;P
Właściwie oprócz mesh'a to już wszystko przerabiałem ;)
Loża szyderców

przez na_leśnik 14 lip 2013, 21:34
Michuj, bez urazy, ale tego właśnie się boję, jak zacznę kupować, to kolekcja będzie rosła i rosła :) .

przez Michuj 14 lip 2013, 21:36
Polecam kupić od razu jakiegoś moda, bo i tak dojdziesz z czasem do tego ;)

-- 14 lip 2013, 21:38 --

I nawiasem mówiąc - T8 w porównaniu do CE10 wg mnie to krok w tył, bo CE10 lepiej smakuje.
Loża szyderców

przez na_leśnik 14 lip 2013, 21:48
A co sądzisz o CE11?

przez Michuj 14 lip 2013, 21:57
Lepiej kup Atoma jeśli koniecznie musisz mieć Volisha. To udoskonalona CE11.(jego następca) Mam go i jest fajnie. Troszkę inaczej niż na CE10 bo grzałka jest dolna, więc dym jest zimniejszy.
To już kwestia gustu. Niektórzy preferują tylko dolne grzałki, trzeba samemu sprawdzić.
Zamiast tego jednak proponowałbym coś, co działa podobnie ale jakość wykonania jest 10000 razy lepsza:
http://www.e-dym.pl/MODY/Atomizery_i_ka ... oTank.html
Loża szyderców

przez na_leśnik 14 lip 2013, 22:02
Wygląda to to godnie :D .

przez Michuj 16 lip 2013, 21:21
http://natemat.pl/68383,e-papierosy-za- ... -je-akcyza

no pieknie! to będzie trzeba zejść do podziemia. I zaczną się zatrucia nikotyną, która teraz jest w środkach do wyrobów samodzielnych w bezpiecznych dawkach. A tak w podziemiu będzie czysta. Pogratulować tylko pomysłu, żeby e-palacze wrócili to tradycyjnych śmierdzieli i truli się bardziej. I tego chce człowiek, który składał przysięgę lekarską?
Loża szyderców

przez na_leśnik 29 lip 2013, 08:55
Pochwalę się tylko, że dziś mija 4 tydzień bez tradycyjnych papierosów.
A w środę wypłata i skusze się na tego ProTanka :smile:

przez rotten soul 29 lip 2013, 09:57
na_leśnik,
To dobrze, ale jednak cały czas jest to palenie i nałóg w jednym, więc tak naprawdę nic nie zwalczyłeś.

Tak w ogóle to nie rozumiem ludzi, którzy traktują elektroniki tak jakby były zupełnie nieszkodliwe dla zdrowia. Takie wkręcanie sobie filmu o mniejszym złu, plus moda i oszukiwanie samego siebie, że to po prostu jeden z etapów na drodze do pokonania nikotynizmu. Znam takich co właśnie tak myśleli i jarają e-szlugi już od lat, co rusz kupując nowe wkłady i fajki.
rotten soul

przez na_leśnik 29 lip 2013, 10:11
rotten soul, tyle że ja nie zamierzam zrezygnować całkowicie z palenia. Moim celem jest najpierw:

1. nie palenie tradycyjnych (done)
2. ograniczenie, a później eliminacja nikotyny z palenia (na początku miesiąca paliłem 18, potem przerzuciłem się na 12, a w następnym chcę zejść do 6 a potem 0)
3. ograniczenie zużywanego liquidu (na początku miecha było jakieś 2ml dziennie, teraz jest 1,2)

Tak więc work in progres :)

Z samego "dymka" nie chcę rezygnować, po prostu to lubię, nawet bez zaciągania (jak wcześniej pisałem, parę lat wstecz paliłem zwykłą fajkę, którą też się nie zaciąga). Sam rytuał związany z paleniem uspokaja mnie i mam nadzieję, że w końcu dobrnę do stanu w którym palić nie będę dlatego że muszę zaspokoić głów, tylko dla samej przyjemności puszczania kółek z dymu (a raczej chmury he he) w chwilach relaksu, słuchając muzy czy czytając książkę.

Sortuj wg