'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez linka 23 lut 2013, 14:15
Ja chciałam dodać, że moim zdaniem łatwiej najpierw przejść na epapierosa i powoli eliminować pewne czynniki a później rzucić fajki niż tak z dnia na dzień - mówię o osobach które miały problem z rzucaniem i kilkakrotnie im się nie udało :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez rredbull 23 lut 2013, 14:29
linka napisał(a):Ja chciałam dodać, że moim zdaniem łatwiej najpierw przejść na epapierosa i powoli eliminować pewne czynniki a później rzucić fajki niż tak z dnia na dzień - mówię o osobach które miały problem z rzucaniem i kilkakrotnie im się nie udało :)

Na pewno. Jednak według moich doświadczeń zmiany muszą być radykalne aby były trwałe.

przez linka 23 lut 2013, 14:34
rredbull, to kwestia silnej woli - prawda? A nie każdy ją posiada ;)

Mój tata rzucił palenie po 30 latach z dnia na dzień, w sylwestra rano, i od tego czasu nie pali, zawsze go podziwiałam - rzucił w dzień imprezy, gdzie jak wiadomo wszystkim palaczom, przy alkoholu papierosek jest obligatoryjny ;) Mama rzuciła po 20 latach, ciut wcześniej od taty, też z dnia na dzień - ze względów zdrowotnych i też nie wróciła do tego. Nikt nie mówi, że się nie da - ale to trudne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rredbull 23 lut 2013, 14:54
linka napisał(a):rredbull, to kwestia silnej woli - prawda? A nie każdy ją posiada ;)

Mój tata rzucił palenie po 30 latach z dnia na dzień, w sylwestra rano, i od tego czasu nie pali, zawsze go podziwiałam - rzucił w dzień imprezy, gdzie jak wiadomo wszystkim palaczom, przy alkoholu papierosek jest obligatoryjny ;) Mama rzuciła po 20 latach, ciut wcześniej od taty, też z dnia na dzień - ze względów zdrowotnych i też nie wróciła do tego. Nikt nie mówi, że się nie da - ale to trudne.

Tak trudno jest dojrzeć do decyzji o rzuceniu nałogu. To jest trudne. Pomocna w tym jest wiedza o metodach demontażu mechanizmów obronnych. Całe życie bezwiednie uzbrajamy się w mechanizmy obronne które kierują wszelkimi naszymi poczynaniami.

przez Michuj 09 mar 2013, 19:57
przerzucił się ktoś z was na e-papierosa?
Loża szyderców

przez gosiak71 10 mar 2013, 15:53
Ja , siódmy dzień na e-papierosie, myślałam ,że będzie gorzej...

przez warek44 11 mar 2013, 14:12
Również właśnie rzucam fajki, ciekawe porady można tutaj wyczytać, napewno jakieś przetestuję:) Trzymajcie za mnie kciuki : )

przez Michuj 16 mar 2013, 10:59
Kupuję e-papierosa. Podobno nie jest to łątwy wyczyn, ale skoro udało mi się benzo odstawić (a była to makabra) to z tym też mi się uda :evil: postanowione! :evil:
Loża szyderców

przez majkel4 10 kwi 2013, 15:38
Witam! Czy można stosować Desmoxan (Tabex=cytyzyna) przy leczeniu Bromazepamem (Sedam 6, trzy razy dziennie po 1,5mg) oraz przy nadciśnieniu (Lorista)??? Proszę o odpowiedź i ewentualne nie bulwersowanie się, że już było, tylko skierowanie do właściwego wątku (wypowiedzi).

przez Michuj 13 maja 2013, 19:32
bawie się e-szlugiem. Efekt ciekawy nawet. Można się ''napalić''. Wziąłem jakiś najmocniejszy liquid i nawet w gardło gryzie. Ciekaw jestem czy to przetrwa próbę czasu...
Loża szyderców

przez gosiak71 16 maja 2013, 21:07
Michuj, uda Ci się z pewnością, ja już trzeci miesiąc palę e-papierosa, wcześniej paliłam prawie 2 paczki fajek , teraz jest dobrze, zamierzam całkowicie rzucić i myślę , że jest to możliwe :)

przez Michuj 21 maja 2013, 20:59
koniec z paleniem normalnych fajek. Ostatnie parę dni popalałem tylko bo coś z baterią się działo. Teraz mam już hi-endowe i nie powinno być problemów. Żegnajcie fajki.

Obrazek
Na razie jest na minusie bo zakup sprzętu. Ciekaw jestem jak będzie się ten baner aktualizować. ;)

gosiak71, a palisz w miejscach publicznych, np praca, knajpy?
Ile liquidu dziennie Ci schodzi?
Loża szyderców

przez gosiak71 22 maja 2013, 11:24
Pracuję w domu , więc palę kiedy chcę , w miejscach publicznych staram się ograniczać :smile:
Zauważyłam , że bardzo mało liquidu teraz mi schodzi , o wiele mniej niż na początku. Czasem nawet zapominam o e-papierosie, z początku to miałam go cały czas przy sobie, od trzech miesięcy nie zapaliłam normalnej fajki, chyba jestem na dobrej drodze :D Jak to mówią:nie pij , nie pal ,zdrowszy umrzesz...

przez Michuj 22 maja 2013, 16:33
Jaki liquid palisz. Jak mocny?
Loża szyderców

Sortuj wg