'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Jak rzucić palenie?:(

przez LucidMan 11 sty 2010, 14:42
Sam jestem niepalącym, lecz większość moich znajomych pali. Bliska mi osoba również ..

Nie dawno wpadła mi w ręce pewna książka: Allen Carr - Easyway (Łatwy sposób na rzucenie palenia). Z czystej ciekawości postanowiłem przeczytać ponieważ skuteczność leczenia jego metodą (bo jak twierdzi on ją odkrył) wynosi ok. 95%.
Ciekawie napisana książka, wydaje mi się, że rozumiem w czym tkwi jej fenomen. Bardzo łatwo jest odnieść treść, ideę tej książki do zaburzeń nerwicowych. Mechanizm jest podobny.

Polecam przeczytać (ok. 80 stron) palaczom jak i niepalącym. Można wyciągnąć naprawdę ciekawe wnioski. Dla palaczy może równać się to z rzuceniem palenia, dla niepalących zrozumienie osób palących ;)
Lucid life

przez joanna5 20 sty 2010, 22:42
po prostu nie zapalic nastepnego.joanna5

przez eligojot 20 sty 2010, 22:57
joanna5 napisał(a):po prostu nie zapalic nastepnego.joanna5

Że też na to nie wpadłem! Eureka.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 20 sty 2010, 23:02
eligojot napisał(a):

Joanna5 to juz tutaj taka etatowa krynica mądrości ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez fobia 21 sty 2010, 00:02

jakby to było takie proste to żaden palacz niemiałby problemu z rzuceniem :roll: niezła rada ale tylko dla ludzi z silną wolą , którym i tak nie przychodzi to od tak.

przez Ciśnieniowiec 21 sty 2010, 04:02
LucidMan napisał(a):Sam jestem niepalącym, lecz większość moich znajomych pali. Bliska mi osoba również ..

Nie dawno wpadła mi w ręce pewna książka: Allen Carr - Easyway (Łatwy sposób na rzucenie palenia). Z czystej ciekawości postanowiłem przeczytać ponieważ skuteczność leczenia jego metodą (bo jak twierdzi on ją odkrył) wynosi ok. 95%.
Ciekawie napisana książka, wydaje mi się, że rozumiem w czym tkwi jej fenomen. Bardzo łatwo jest odnieść treść, ideę tej książki do zaburzeń nerwicowych. Mechanizm jest podobny.

Polecam przeczytać (ok. 80 stron) palaczom jak i niepalącym. Można wyciągnąć naprawdę ciekawe wnioski. Dla palaczy może równać się to z rzuceniem palenia, dla niepalących zrozumienie osób palących ;)

Przeczytałem tą książkę kilka miesięcy temu i dalej palę... Po jej przeczytaniu nie paliłem jeden dzień. Ale nie poddaję się i mam zamiar skończyć z fajkami :D

przez gregory21 21 sty 2010, 04:34
Ja palilem ok 6 , 7 lat jakies 15 papierosow dziennie czasem wiecej mam prace w ktorej zazwyczaj70% czasu to czas wolny wiec moge palic duzo... i przestalem palic ok rok temu ,,notabene bylem przeziebiony ...mocno i nie palilem 5 dni tak mnie gardlo bolalo,po 5 dniach zapalilem i poczulem drobny niesmak po sztachu..przyszla mysl ..zostaw to wcholere 2 tyg kusily po 3 miesiacach znowu mina rok..teraz juz nawet mnie nie rusza jak pali ktos obok ..czego i wam zycze:))powodzenia

ps. czasem sie zastanawiam czy gdybym nadal palil mial bym nl,nn..heh
gregory21

przez Majster 21 sty 2010, 09:42
gregory21 napisał(a):ps. czasem sie zastanawiam czy gdybym nadal palil mial bym nl,nn..heh
A na to akurat nie wpadlem ;)
Ale mam na mysli cos jeszcze: kogos kto dopiero co rzucil palenie najczesciej strasznie irytuja palacze w jego otoczeniu. Ja mysle, ze to nie palacze i ich papierosy tylko raczej nieumiejetnosc poradzenia sobie z wlasnym poczuciem glodu nikotynowego. Wiem co mowie - palilem p[rawie 20lat, a od 4ech nie pale. Poczatkowo widzac kogos z fajka mialem straszna ochote podejsc i poprosic, jakos jednak wytrzymalem, ale pamietam ten stan poddenerwowania. Na dzien dzisiejszy moze przy mnie palic 5 osob i nie mam "ssania". Zaczeli mnie jednak wnerwiac ludzie palacy w miejscach publicznych, a najbardziej pod wiatą przystanku MZK, gdzie stoi czasem sporo osob niepalacych.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez solipsea 21 sty 2010, 10:18
Majster napisał(a):
eligojot napisał(a):

Joanna5 to juz tutaj taka etatowa krynica mądrości ;)

Hahahaha - uśmiałam się :mrgreen:
solipsea

przez Joaśka 21 sty 2010, 12:44
Majster napisał(a):Na dzien dzisiejszy moze przy mnie palic 5 osob i nie mam "ssania". Zaczeli mnie jednak wnerwiac ludzie palacy w miejscach publicznych, a najbardziej pod wiatą przystanku MZK, gdzie stoi czasem sporo osob niepalacych.

Mnie też ;)
Joaśka

przez fobia 21 sty 2010, 16:52
ja też jestem ex-palaczem i denerwuje mnie jak ktos pali w miejscu publicznym. Jako palacz unikałam tego - i staralam się uszanować osoby niepalące.

przez linka 21 sty 2010, 17:48
Nigdy nie palę na przystankach, ani w miejscach gdzie wiem, że może to przeszkadzać. Szanuję niepalących i ich wybór.
Jeśli palę w parku to zwykle siadam sobie sama na ławeczce itd itd. Nie wydaje mi się żeby wymagało to ode mnie jakiegokolwiek wyrzeczenia. Mnie samą denerwuje (choć jestem palaczem) jak ktoś ćmocha pod wiatą MZK gdzie niejednokrotnie stoą dzieci albo mamy z wózkami :evil:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez buffalo88 01 lut 2010, 20:20
Miesiąc temu kupiłem pierwszego e-papierosa. Byłem dość sceptycznie nastawiony do takich nowości jdnak dziś mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić skutecznośc tego produktu przynajmniej tej firmy w której się zaopatruję. Po miesiącu jestem na niskiej dawce nikotyny. Palić mi się chce coraz mniej ... myślę, że jeszcze miesiąc i zerwę z nałogiem. Do tego zaoszczędziłem na papierosach prawie 400 z łwięc papieros zwrócił się prawie dwukrotnie. Swojego papierosa kupiłem na ebull.pl i w tej firmie też się zaoptruję głownie dlatego , że jestem z Bydgoszczy. Pozdrawiam wszytkich rzucających palenie

przez mika656 05 maja 2010, 15:04
Czy ktoś z Was słyszał o takiej metodzie BICOM? Znalazłam na palenie.com artykuł o tej metodzie. Czytałam różne opinie na ten temat, ale ciekawa jestem czy w Waszym przypadku zadziałała?

Sortuj wg