'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez L.E. 04 maja 2012, 13:07
Denial, Fitmonster, brawo ;)
Ja dziś zaczynam konsumować Tabex, ostatnio bardzo mi pomógł, ale spieprzyłam sprawę. Teraz nie popełnię tego błędu. Jeszcze 5 dni palenia (bo tyle mogę z tabletkami), a wtedy definitywnie koniec ;)

-- 04 maja 2012, 12:08 --

izzie, jesteś zajebista :great:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Candy14 04 maja 2012, 13:31
Tez sie przymierzam... Nie chce rzucac . Rzucanie to troche jak separacja..niby nie jestesmy juz razem ale wystarczy maly bodziec zeby do siebie wrocic. Chce sie rozstac z fajkami raz na zawsze... po prostu odejsc od nich bez poczucia straty
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez L.E. 06 maja 2012, 12:01
Polecam Tabex, trzeci dzień biorę i jest super. Niby jeszcze mogę palić i palę, ale czuję, że nie mam z tego żadnej przyjemności i że nic mi to nie daje. Popalę jeszcze do wtorku, a potem prawie bezboleśnie przestanę :great: :great: :great:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bsn 07 maja 2012, 17:40
A ja polecę zakup elektronicznego papierosa. Stosuję dość krótko i jeszcze trochę mnie ciągnie do zwykłych fajek, ale przy odrobinie silnej woli ich nie palę. Sam świat e-papierosów jest po prostu bajeczny - liquidy (to te płyny co się w nich 'pali') w ogromnej ilości smaków i mocy (ilości nikotyny), różne wkłady, wiele modeli. Można by o tym książkę wydać :) Sam zdobyłem już trochę wiedzy i doświadczenia, więc jakby ktoś miał pytania, to śmiało :P
F32
bsn

przez chory 08 maja 2012, 02:38
A ja palę po kilka dziennie, obiecałem sobie że jak poznam dziewczynę to rzucę! ;)
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

przez DobraTerapia 08 maja 2012, 09:00
A co jeżeli poznasz dziewczynę, która będzie chciała palić razem z Tobą? :P
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." Napoleon Hill

przez o.n.a 08 maja 2012, 09:46
Ja też za tydzień zaczynam z Tabexem, ma bardzo dobre opinie.
Czekam tylko na męża, on ma receptę ;)

A co do elektronicznego papierosa, bawiłam się z nim miesiąc, beznadzieja. Rzucanie palenia to pozbycie się nikotyny, a elektroniczny ją zwiera. Różnica miedzy zwykłym a tym polega tylko na tym, ze dym który się wydziela nie śmierdzi więc plus tylko dla tych do dotąd przy nas go wdychali.
Jak dla mnie przereklamowane g...o
ŻYCIE to RAJ, do którego klucze są w naszych rękach...

przez chory 08 maja 2012, 13:44
DobraTerapia, więc trochę popalimy i później razem rzucamy, przekonam ją że nie ma co się truć! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=FsMMEKhdP7Y
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

przez Ivaaa 08 maja 2012, 14:06
ja rzuciłam w prosty sposób , nawet w sesji egzaminacyjnej.
Przeczytałam książkę Allena Carra - "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Polecam!

przez Candy14 08 maja 2012, 14:58
Ivaaa, ja wlasnie w ten sposob probuje tylko ciagle odraczam bo nie mam czasu. Tzn. jakbym sie zawziela pewnie zoastawila wszystko i w dwa dni przeczytala wiec sadze ze troche sie boje tego rzucania i dlatego tak zwlekam. w kazdym razie po przeczytaniu 1/3 zupelnie samoistnie i bez bolu zeszlam z 20 fajek dziennie do 5-7. Madra ta ksiazka i trafia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez frustrated 08 maja 2012, 15:17
Tez moge polecic tabex. Jedyne chyba na prawde skuteczne tabletki na rynku... ja na nich nie moglem spalic calego papierosa bo mnie wrecz obrzydzalo, tabsy nie zawieraja tez nikotyny co jest plusem, poniewaz nie dostarczajac jej automatycznie zmniejszasz poziom swojego nalogu, niestety sa na recepte, no ale wystarczy pojsc do rodzinnego, powiedziec co i jak i juz je mamy. Dobra, koniec tego pochlebiania tabexowi, ide sobie przywalic w plucko :mrgreen:

Tak przy okazji... jak ktos chce rzucic niech kupi sobie 4-5 paczek papierosow i wypali wszystkie na raz, gwarantuje ze przez najblizszy czas ta osoba nawet nie spojrzy na fajki :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez Candy14 08 maja 2012, 15:20
frustrated, uzaleznienie od papierosow jest glownie psychiczne i tam trzeba cos zmienic..wszelkie plasterki tylko maskuja problem. Rzuci sie ale teskni i wystarczy powazniejszy stres i znowu siegniesz po fajke

przez nitro25 08 maja 2012, 17:41
Ja bym chętnie zamienił alkohol na papierosy :lol: palenie jest git w porównaniu z piciem, nawet te 10zł za paczkę nie robi róznicy

przez frustrated 08 maja 2012, 19:35
frustrated, uzaleznienie od papierosow jest glownie psychiczne i tam trzeba cos zmienic..wszelkie plasterki tylko maskuja problem. Rzuci sie ale teskni i wystarczy powazniejszy stres i znowu siegniesz po fajke

no ale jedzac te tabletki, jednoczesnie nie dostarczajac nikotyny uzaleznienie stopniowo maleje, wiec jednak zazywanie tabsow ma jakis sens...(no ale tych nie zawierajacych nikotyny, wlasnie jak tabex)
zdrowymozg.pl

Sortuj wg