'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Jak rzucić palenie?:(

przez magdalenabmw 15 gru 2009, 13:26
Szkoda Wam kasy na wypróbowanie gum, plastrów i hipnozy- ale pomyślcie ile kasy wydajecie na fajki rocznie. Myślę, że na mały samochód by sie uzbierało. Załóżmy paczka dziennie. Za ok 9zł. 9zł razy średnio 30 dni w miesiącu - 270 zł miesięcznie. Razy cały rok- 3240zł.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10473346

ewentualnie cztery pary takich..

http://allegro.pl/item851255975_christi ... we_41.html

a może nowy

http://allegro.pl/item847032722_telewiz ... _hdmi.html

czy to nie jest najlepsza motywacja? :smile: :smile:
magdalenabmw

przez linka 15 gru 2009, 14:33
Każdy palacz dokładnie wie ile przepala a cóż z tego, skoro tej kasy nie widać, a nawet jak przestanie palić to w życiu tyle nie zbierze ............. :-|
Nie dla mamy, nie dla taty, nie dla chłopaka, nie dla kasy - tylko dla siebie trzeba rzucić ....a do tego trzeba dojrzeć :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez fobia 15 gru 2009, 15:02
magdalenabmw, uwierz mi, ze po rzuceniu papierosów nadmiaru gotówki się nie odczuwa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 15 gru 2009, 15:07
To zamiast kupić szlugi to odkładajcie te 10zł dziennie do skarbonki bez otwieracza :D Sie uzbiera i będzie czuć tą gotówkę.

Już pomijam że ciężko Wam rzucic ze względu na zdrowie- bo jednak czarnych płuc nie widać gołym okiem, a taką sumkę w skarbonce to chociaż widać ;)
magdalenabmw

przez fobia 15 gru 2009, 15:12
heh mój tata ma i rybki i akwarium tzn: pali i odkłada kase do skarbonki ,ktora dostał odemnie - nawet niezłe sumki potrafi sobie odłożyc ;)

przez magdalenabmw 15 gru 2009, 15:18
Sama widzisz że można :smile: Mój chłopak od 6 roku życia odkadał wszystko co miał do skarbonki i jak miał jakieś 12 lat z tegoco pamiętam to kupił sobie motor :D Moja siostra też tak zbiera, ma 10lat a już odłożyła więcej niż przeciętna pensja miesięczna polaka :mrgreen: Da sie, a jak ! heh
magdalenabmw

przez agnieszka.m 15 gru 2009, 16:16
mój mąż rzucił palenie dzięki plastrom (nie podam marki, po co robić darmową reklamę :D ), ale fakt - silna wola to podstawa, wszystko inne to tylko taka mała pomoc w osiągnięciu celu, przede wszytskim trzeba chcieć rzucić fajki... Inna sprawa, że 3 lata temu, jeszcze przed rzuceniem papierochów, ważył 20 kg mniej... :roll:
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez some_one 15 gru 2009, 16:51
Oj, znam ten problem, ile dam dały żeby mi tak woli starczyło. Rzucam od jakiś 3-4 miesięcy i nic, były juz okresy wypalania mniejszej ilości, potem znów wszystko wraca. Tas sobie właśnie myślę, że faktycznie trzeba tak stanowczo, raz a porządnie przeboleć i koniec :) 3majcie kciuki zaczynam od teraz!
Everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine...

Życie jest jedno. Jest kruche i tajemnicze, czasami bardzo zaskakujące. Dlatego trzeba cieszyć się każdą chwilą,bo nie wiadomo kiedy świeczka życia się wypali....

przez Majster 15 gru 2009, 16:51
A probowaliscie rzucac palenie w trakcie kuracji psychotropami? Osobiscie odradzam, lepiej poczekac az sie bedzie czystym.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez linka 15 gru 2009, 16:55
Majster, tak samo jak rzucanie palenia gdy się jest miotanym przez ataki nerwicowe czy silny lęk wolnopłynący - też nie radzę :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez some_one 15 gru 2009, 17:04
Majster napisał(a):A probowaliscie rzucac palenie w trakcie kuracji psychotropami? Osobiscie odradzam, lepiej poczekac az sie bedzie czystym.

właśnie zamierzam, rzuce i koniec! :)
Everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine...

Życie jest jedno. Jest kruche i tajemnicze, czasami bardzo zaskakujące. Dlatego trzeba cieszyć się każdą chwilą,bo nie wiadomo kiedy świeczka życia się wypali....

przez Majster 15 gru 2009, 17:11
No to powodzenia, ale na wszelki wypadek zostaw sobie gdzies jakiegos zaskorniaka jak Cie glod dopadnie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez fobia 15 gru 2009, 17:38
ja rzucałam będąc na tabsach - i się udało!

[Dodane po edycji:]

some_one, trzymam kciuki :)

przez solipsea 16 gru 2009, 12:33
Some_one ja też trzymam... Nikotyna mnie zabija, tralalalala... Ehhhh chyba mi zwoje w mózgu poprzeplało :mrgreen:
solipsea

Sortuj wg