uzależnienie od leków nasennych

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: uzależnienie od leków nasennych

przez KrzysztofT 15 lip 2010, 17:57
Ja jestem użależniony od leków nasennych i leków przeciwbólowych. Od nasennych od 5 lat, a od przeciwbólowych od roku.
Z nasennych biorę Zolpic - 40 tabletek w ciągu dnia (mam to tak ustalone, żeby w tej 40-stce znalazła się noc) i Clonazepam 2mg tabletkę dziennie.
A z przeciwbólowych biorę Antidol (lek z Codeiną) - 50 tabletek na dzień i wszystko jest dobrze.
Mam taką nadzieję, żew końcu coś mi się stanie i pewna bliska mi osoba się mną zainteresuje - a jak nie. Organizm już powoli nie wytrzymuje takich dawek, więc kto wie, może coś się stanie....

przez *Monika* 15 lip 2010, 18:08
KrzysztofT, Przykro,ze w taki sposob chcesz zwrócić na siebie uwagę. Nie myslałeś o terapii??
Główny Moderator

przez panel 16 lip 2010, 09:21
to po cos sie uzaleznial jedna/z drugiem ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 16 lip 2010, 10:26
KrzysztofT napisał(a):Mam taką nadzieję, żew końcu coś mi się stanie i pewna bliska mi osoba się mną zainteresuje - a jak nie. Organizm już powoli nie wytrzymuje takich dawek, więc kto wie, może coś się stanie....

Przyznam, że mnie zmroziło, jak to przeczytałem. Sam mam w sobie silnego autodestruktora, ale jeszcze nie aż tak silnego........... Nie wiem czyją uwagę chcesz zwrócić, ale ktokolwiek to jest, nie sądzę, żeby to była dobra droga. Ratuj się, szukaj pomocy!!!
Roberrrto

przez panel 16 lip 2010, 10:30
Roberrrto napisał(a):Przyznam, że mnie zmroziło, jak to przeczytałem.

mnie tez.

przez Irenqa 15 sie 2017, 19:18
Nie wiem, czy temat jest jeszcze aktualny, ale wydaje mi się, że przez te siedem lat problem w społeczeństwie ciągle postępuje. Najskuteczniej pomogą dobrzy terapeuci, nawet pobyt w ośrodku (dokładny opis leczenia w ośrodku prywatnym na http://osrodek-leczenia-uzaleznien.pl/), który pomoże nam poukładać myśli i znaleźć swoje miejsce. Niektórzy bagatelizują uzależnienia od leków, bo przecież to co innego niż alkoholizm czy uzależnienie od twardych narkotyków, jednak ten rodzaj uzależnienia także może się skończyć tragicznie. Dlatego warto sięgać po różne rozwiązania i znaleźć swój sposób na wyjście z nałogu.

przez _Victoria_ 15 sie 2017, 19:27
halina195000 napisał(a):Bez prochów nasennych nie ma mowy o spaniu a co pewien czas trzeba zmienić leki albo zwiększyć dawkę?

Zależy jakie leki, jeśli lekarz przepisuje benzodiazepiny i nie widzi problemu w ich dalszym wypisywaniu, wprowadzając tym samym pacjenta w psychofizyczne uzależnienie, to jest on niekompetentny. Dlatego bardzo dobrym zamiennikiem są neuroleptyki lub przeciwpsychotyki. W ich przypadku nie trzeba zmieniać dawkowania i nie dochodzi do fizycznej zależności.
Diagnoza: F60.2
GG: 62378439

przez Monster6 15 sie 2017, 20:50
_Victoria_, Tym bardziej,że neuroleptyki i przeciwpsychotyki to jest to samo :D
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje
Arypiprazol 10mg,Lamotrygina 100mg,Walproinian sodu 900mg,Moklobemid 300mg,Benzo

przez _Victoria_ 15 sie 2017, 23:27
Monster6 napisał(a):Tym bardziej,że neuroleptyki i przeciwpsychotyki to jest to samo

Masz rację, mój błąd. Pomyliłam ze względu na podział i personalne skojarzenie z haloperidolem podawanym w trakcie odsiadki a kwetiapiną braną obecnie. Kilka lat temu nagminnie wpisywano mi do karty "neuroleptyk", a obecnie "zastosowane leczenie przeciwpsychotyczne". Nie lubię tego, bo ludziom przywodzi na myśl, że mogę mieć psychozę.

Mimo to nadal łącze neuroleptyki z zastosowaniem, można powiedzieć, oszałamiająco-tłumiącym, mimo że kwetiapina takiego działania nie ma, a przynajmniej nie w obecnie stosowanych dawkach.
Diagnoza: F60.2
GG: 62378439

przez ernest00 17 sie 2017, 08:45
Neuroleptyki jak najbardziej wywołują zależność fizyczną jak i psychiczną. Szczególnie w leczeniu bezsenności.
A podawanie w więzieniach czy szpitalach haloperidolu to zwykłe robienie z pacjentów debili, ułomów i chorych na parkinsona. Tak kiedyś robiono w ZSRR i pewnie robią to gdzie indziej do dzisiaj.
A najłatwiej wytępić było od środka środowiska ludzkie crackiem, ludzie sami się wykańczali, nawzajem zabijali za to gówno. Benzodiazepiny nie uzależniają na tyle by móc to zdziałać. Ja dostaje od tego samego lekarza już 3 rok benzodiazepiny i nie uważam, że jest niekompetentny.

przez Bipolar25 19 sie 2017, 12:07
Wiekszosc osob tutaj pieprzy ze jest uzalezniona od leków nasennych .Otóż jesteście uzaleznieni od benzodiazepin,i zrobiliscie sobie tolerancje krzyżową ę z alkoholem .Nie rozumiem czemu nie nazywacie rzeczy po imieniu .Teraz macie prawdopodobnie wieksza tolerancje na alkohol. Ja nie mam problemow ze snem, aczkolwiek jak nie moge zasnac zawsze pod reką jest mirtazapina ,ktora NIE JEST benzodiazepiną ,nie uzaleznia jak te wasze Zoplikony ,polecam
Bipolar25

Sortuj wg