nagłe odstawienie alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: nagłe odstawienie alkoholu

przez Majster 28 kwi 2010, 17:18
SHOWszon napisał(a):ojej , nie wiedziałem że tu traktowanie swoich problemów z lekką dozą uśmiechu by nie zwariować jest karane :p
Ktoś Cie ukarał? Kiedy? Gdzie?
tomakotunio napisał(a):U mnie nie było ŻADNYCH objawów, ale piłem mniej niż Ty(średnio ok. 200 ml wódki lub 2 mocne piwa dziennie).
[Dodane po edycji:]
Majster napisał(a):
Dal mnie sprawa jasna: alkoholik na 100% i tyle.

Ciekawe skąd Ty to możesz wiedzieć. Chłop dużo pije to fakt, ale to wcale nie oznacza, że jest uzależniony.

Kazdy alkoholik wypiera sie choroby. Jeszcze nie widzialem pijczka (a widzialem ich naprawde wielu), ktoryby sie do uzaleznienia przyznal.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez SHOWszon 28 kwi 2010, 21:05
ja się przyznałem stąd wcześniej myśli o zaprzestaniu. więc nie najgorszy etap he he

przez tomakotunio 29 kwi 2010, 01:33
Majster napisał(a):Kazdy alkoholik wypiera sie choroby. Jeszcze nie widzialem pijczka (a widzialem ich naprawde wielu), ktoryby sie do uzaleznienia przyznal.

Ale nie każdy nim jest. Ktoś, kto lubi sobie wypić, nie musi być alkoholikiem. Ktoś, kto lubi sobie wciągnąć kreskę, nie musi być narkomanem. Ktoś, kto lubi sobie podupczyć, nie musi być seksoholikiem. Ktoś, kto lubi sobie zaszaleć na rulecie nie musi być hazardzistą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 07 wrz 2010, 23:52
Ja odstawiłem alko po 10 latach picia prawie dzień w dzień po pare piwek. Też lecze się z nerwicy lękowej... W momencie gdy odstawiłem alko nerwica jakby wróciła ze zdwojoną siłą :( a już było lepiej... :why:

Nie piję już 25 dni... ide na terapie uzależnień za dwa dni.
Misiek_NL

przez basia03 09 wrz 2010, 07:57
SHOWszon,
Nie ma czegoś takiego jak dozowanie picia przez alkoholika. Jeżeli potrafisz odstawić zupełnie alkohol (pod każda postacią) to możesz spać spokojnie , ale jeśli tylko mówisz ,że możesz a tego nie robisz to chyba masz problem.
Mam kolegę ,który w pewnym momencie stwierdził ,że zbyt często zdarza mu się wypić. Postanowił sobie,że przez rok nie wypije kropli alkoholu i wytrzymał :)
Alkoholik raczej by nie wytrzymał...może tego typu teścik ? spróbuj , nie zaszkodzi
basia03

przez anwet 10 wrz 2010, 15:03
a jakaś mądra rada, jak szybko dojść do siebie po kilkutygodniowym piciu?
anwet

przez Misiek_NL 10 wrz 2010, 15:58
Raczej nie ma jakiegoś takiego "złotego środka". Po prostu trzeba czasu na dojście do siebie
Misiek_NL

przez anwet 10 wrz 2010, 23:53
a ja jak idiotka dalej chlam.. oj, nie pozbieram się za szybko niestety.. :(
anwet

przez Misiek_NL 11 wrz 2010, 22:50
To przestań chlać... i będzie dobrze ;)
Misiek_NL

przez kasiawp 01 paź 2010, 12:49
Witam
Ktoś napisał o tym że alkoholik chyba by nie potrafiłby przestać pić np na rok...
Błędne myślenie... potrafi, tylko później jak minie ten rok... oooo to sie nagroda należy... i to jaka ;)
Ja najdłużej nie piłam 7 miesięcy.. z tym że nie zrobiłam sobie założenia że nie pije rok.. tylko.. wydawało mi sie że mam problem... no więc sobie udowodniłam.. że skoro nie piłam tyle czasu.. to wszystko ok...
tz tak mi sie tylko zdawało ;)

Pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

anwet napisał(a):a ja jak idiotka dalej chlam.. oj, nie pozbieram się za szybko niestety.. :(

Witaj

Ja przestałam pić.. to i Ty możesz, ale z doświadczenia wiem że trzeba pozwolić sobie pomóc, są ludzie i miejsca którzy mogą pomóc... tylko Ty musisz być pewna że tego chcesz
....Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny...

Sortuj wg