e-papieros

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

E palenie ... opinie

przez buffalo88 01 lut 2010, 20:21
Miesiąc temu kupiłem pierwszego e-papierosa. Byłem dość sceptycznie nastawiony do takich nowości jdnak dziś mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić skutecznośc tego produktu przynajmniej tej firmy w której się zaopatruję. Po miesiącu jestem na niskiej dawce nikotyny. Palić mi się chce coraz mniej ... myślę, że jeszcze miesiąc i zerwę z nałogiem. Do tego zaoszczędziłem na papierosach prawie 400 z łwięc papieros zwrócił się prawie dwukrotnie. Swojego papierosa kupiłem na ebull.pl i w tej firmie też się zaoptruję głownie dlatego , że jestem z Bydgoszczy. Pozdrawiam wszytkich rzucających palenie

Re: E palenie ... opinie

przez chillchasm 10 lut 2010, 13:38
Paliłem kiedyś e-papierosa. To chyba najtańszy sposób na rzucanie palenia wykorzystując "wspomagacze".
Co prawda od nałogu się nie uwolniłem, ale to przez brak motywacji.
Szczerze mogę powiedzieć, że opłaca się. moim sposobem teraz bedzie epapieros i marchewki :)
chillchasm

Re: E palenie ... opinie

przez fobia 10 lut 2010, 15:20
znam osobę ,która sporo paliła a dzięki epapierosowi rzuciła i dobrze jej z tym ;) ale to tylko jedna znajoma -wiecejprzyadków nie znam a w sumie jestem ciekawa czy faktycznie tak dobrze działa bo może wkoncu mój tata by rzucił dzięki temu ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

epapierosy

przez Natascha 25 mar 2010, 00:32
Właśnie wybuliłam prawie dyche za paczkę moich ulubionych fajek. Pamiętam stare dobre czasy kiedy kosztowały piątkę. Zewsząd bombardują mnie reklamy typu ''chcesz papierosa?- Masz nicorette. Nie chcę na razie rzucać palenia-lubię palić!
W sklepie wziełam ulotkę o epapierosach i zastanawiam się czy warto.
Paliliście je kiedyś? Da się nimi zastąpić normalne papierosy?
Natascha

Re: epapierosy

przez *Monika* 25 mar 2010, 02:19
Natascha,

epapierosy?

a Co to?

Ja też palę bo lubię.............
Obrazek
Główny Moderator

przez Gods Top 10 25 mar 2010, 09:12
O ile wiem, przy epapierosach brak jest smrodku dokuczliwego dla otoczenia, a do organizmu samego palącego dostaje się sama nikotyna (można dobierać dawki odpowiednie dla siebie), bez tych kilku tysięcy trujących substancji.
Cena takich papierosów jest grubo powyżej 100 zł, ale też mają dłuższą "żywotność".
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez soulfly89 25 mar 2010, 09:57
Mi przez jakiś czas "e-papieros" kojarzył się z wirtualnym paleniem przez internet ;) Ale takie urządzenie a la papieros z ładowarką to i tak dla mnie jest nowinka. Tak czy inaczej - nie wierzę czy to rzeczywiście aż tak bardzo pomaga. Jak ktoś chce rzucić, to rzuca, a jak nie chce to nic mu nie pomoże. Mam dobry na to przykład w rodzinie ;).

A że wszyscy wokoło zachęcają do rzucania, to chyba dobrze? :) Nie ma nic gorszego niż matka z wózkiem i z fajką albo ktoś kto pali obok przystanku autobusowego a wiatr i tak wszystko zwiewa na ludzi.

przez Pasman 25 mar 2010, 10:21
kumpel kupił to. cena fajki 250.
+nikotyna 50 starczajaca na miesiac.
generalnie smak znacznie gorszy .
zaleta jest ze mozna palic nawet przy dziecku.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez magdalenabmw 25 mar 2010, 11:25
Pasman napisał(a):zaleta jest ze mozna palic nawet przy dziecku.

Ja bym nie wierzyła w te wszystkie rewelacje że to niby nie jest wcale szkodliwe. Gdyby tak było to Ministerstwo Zdrowia by zachęcało palaczy do przejścia na e-papierosy. Wg mnie to tylko reklama - wiadomo, jak się powie ludziom że zdrowe i że można nawet przy dziecku palić to kupią, a dla firmy to kasa (250zł od osoby). Wszystko się kręci wokół kasy i wątpię aby ktoś z tej firmy przejmował się Waszym zdrowiem czy zdrowiem Waszych dzieci.

Natomiast jeśli chodzi o rzucanie palenia 'z pomocą' e-papierosa to nie wierzę że nałóg nikotynowy można zwalczać nikotyną.

Pozdrawiam :smile:
magdalenabmw

przez MOCca 25 mar 2010, 11:57
O szkodliwości takiego e-papierosa dowiemy się pewnie za kilka lat. Jest to nowy wynalazek więc dobrze nieprzetestowany. Kupuje się jakieś dziwne buteleczki z aromatem, prawdopodobnie gorsze dziadostwo, a do płuc wprowadzamy pare wodną? Jakoś w to nie wierze.

Dla mnie to taka porażka prawdziwego papierosa, coś co się pali i nie kończy, nie można zgacić, strzepnąć popiołu, zamiast tego pojawia się niebieska lampka, a ludzie palą to jakby nie byli przekonani do tego, jakby nie potrafili trzymać papierosa na baterie. :D Papieros jest po to by go spalić.

Ps. jestem zwolenniczką nie palenia. Nie palę, paliłam.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez *Wiola* 25 mar 2010, 13:33
A ja się zastanawiam nad kupnem. Z tego co wiem to już za 150 zł można dostać. Z moich znajomych dwoje nałogowych palaczy przeszło na e. Myślę ,że jednak jest zdrowsze od prawdziwych. No i ja bym to traktowała jako pomoc w rzucaniu , a nie zastępstwo na stałe.
Moderator

przez fobia 25 mar 2010, 14:15
ja też nie jestem zolenniczką palienia-rzuciłam 3 lata temu i nigdy już do tego nie wrócę. Jednak jeśli juz bym miała wybór (jako palacz) to chyba bym skusiła się na e papierosa- jak dla mnie ma duzo zalet.

przez Gods Top 10 25 mar 2010, 16:26
magdalenabmw napisał(a):Ja bym nie wierzyła w te wszystkie rewelacje że to niby nie jest wcale szkodliwe. Gdyby tak było to Ministerstwo Zdrowia by zachęcało palaczy do przejścia na e-papierosy.
Napisałaś tak, jakby nasze ministerstwa były wzorowymi przykładami "mądrości", rozsądku, gospodarności... :lol: Najlepszym przykładem alkohol: często "bywa w tle" wielu ludzkich dramatów i tragedii, a jakoś to nie przeszkadza fiskusowi sowicie kasować za sprzedaż wszelkich trunków procentowych w naszym kraju :roll:

Niektórzy twierdzą, że dzięki takim epapierosom, zmniejszyli wydatki na swój nałóg. Wydają pokaźniejsza sumę raz na jakiś czas, która okazuje się być mniejsza niż sumaryczne wydawanie "dychy" codziennie.

magdalenabmw napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o rzucanie palenia 'z pomocą' e-papierosa to nie wierzę że nałóg nikotynowy można zwalczać nikotyną.
Profesjonalna walka z uzależnieniami fizjologicznymi czasem polega na podawaniu "substancji uzależniającej", w coraz mniejszych dawkach. A to z kolei sprytnie wykorzystali m.in. producenci plastrów nikotynowych, albo i epapierosów.

MOCca napisał(a):O szkodliwości takiego e-papierosa dowiemy się pewnie za kilka lat. Jest to nowy wynalazek więc dobrze nieprzetestowany.
Z drugiej strony, coraz częściej mamy do czynienia z "niezdrową" żywnością, "niezdrowym" trybem życia, "niezdrowym" powietrzem, hałasem lub "niezdrowymi" telefonami komórkowymi... Tyle tylko, że większość ludzi woli się tym nie przejmować, bo można by "oszaleć" ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Natascha 25 mar 2010, 16:56
W pełni się zgadzam. Zwłaszcza, że człowiek się asymiluje ze środowiskiem w jakim zyje.Najlepszym dowodem jest fakt,że długość życia systematycznie się wydłuża.
Natascha

Sortuj wg