Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 29 lip 2013, 17:16
Jak już określiliśmy - nie liczy się ilość. Ja stwierdziłam (zasłyszałam to gdzieś) - że człowiek uzależnia się nie od ilości, a od częstotliwości, regularności.

Jestem podejrzliwa wobec siebie.

Uzależnienie od alkoholu

przez sweethomealabama 31 lip 2013, 15:27
poem
Ja się czuję mało dojrzała jak na swój wiek, naprawdę.

Ja mam chyba wszystkie możliwe objawy niedojrzałości emocjonalnej choć mam już parę wiosen.

Co do alko dla urozmaicenia wybieram piwo bezalkoholowe po pracy i nie ciągnie mnie do alkoholowego.I dalej nie wiem czy po prostu lubię smak piwa czy to takie samooszukiwanie siebie.Raczej to drugie .... :bezradny: wieloletnie przyzwyczajenia rządzą.

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 10 sie 2013, 21:42
poem napisał(a):Jak już określiliśmy - nie liczy się ilość. Ja stwierdziłam (zasłyszałam to gdzieś) - że człowiek uzależnia się nie od ilości, a od częstotliwości, regularności.

Jestem podejrzliwa wobec siebie.

Ja słyszałam, że człowiek uzależnia się, jeśli używa alkoholu, żeby zmienić swoją rzeczywistość - czucie, myślenie, percepcję. Słowem: stosuje go jako substancję psychoaktywną.

Patrząc w ten sposób można chlać dzień w dzień i być zwykłym pijakiem. Można też pić rzadko, ale w chorobliwy sposób.
I sing the body electric...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 11 sie 2013, 00:47
Cholera, jestem trzeźwa, ale jak chodzę po mieszkaniu zwłaszcza w nocy to czasem mam wrażenie/obawę, że zachowam się (albo wydaje mi się, że tak się zachowuję) jakbym piła, że trzasnę drzwiami, coś potracę :bezradny:

Uzależnienie od alkoholu

przez ladywind 11 sie 2013, 01:17
Denial, ja pilam w ten chorobliwy ,żeby poczuć ta lepszą rzeczywistość ,odciąć sie od siebie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 11 sie 2013, 01:42
Ja się odcinam od domu, potrafię olać gadanie...
I potrafię wyrażać się, wypowiadać bez większego namysłu. Ostatnio udaje mi się to osiągnąć też bez alko, np. teraz jak jestem senna.

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 11 sie 2013, 01:54
Moim zdaniem w niektórych przypadkach tylko konsultacja ze specjalistą od uzależnień może wyjaśnić czy jakaś dana osoba jest pijakiem czy alkoholikiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 11 sie 2013, 01:57
A pijak to nie alkoholik?

Znalazłam w bibliotece starusieńką książkę o pijaństwie, w zasadzie o alkoholizmie, ale to pojęcie pewnie kiedyś nie funkcjonowało

:?:

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 11 sie 2013, 02:06
poem napisał(a):A pijak to nie alkoholik?

Znalazłam w bibliotece starusieńką książkę o pijaństwie, w zasadzie o alkoholizmie, ale to pojęcie pewnie kiedyś nie funkcjonowało

:?:

Pijak to osoba nadużywająca alkoholu, ale niekoniecznie od niego uzależniona. Pijak pije, bo lubi; a alkoholik pije, bo jest uzależniony (ale też w większości przypadków będzie mówił, że pije, bo lubi).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 11 sie 2013, 02:11
Hmm, nie pomyślałam o takiej opcji.

To ja właściwie nie bardzo nadużywam, ale czuję się jakoś uzależniona. Jak nie piję to myślę o tym, zastanawiam się czy gdybym wypiła to byłoby inaczej np. na spotkaniu, czy lepiej czy gorzej itp.

Uzależnienie od alkoholu

przez Helvetti 20 sie 2013, 23:08
Od dwóch miesięcy mieszkam w takich warunkach, że mogę pić. I robię to. Jestem przerażona, bo dużo piję. I dokonałam przerażającego odkrycia dziś na terapii: że nie byłabym w stanie stworzyć związku z osobą która nie pije. Nie wyobrażam sobie tego.
Czemu /cenzura/ tak jest. Jestem przerażona a jednocześnie dobrze mi z tym że dobrze zasypiam tylko po butelce wina... heeelp
got a date with suicide.

Uzależnienie od alkoholu

przez beedee 20 sie 2013, 23:46
Helvetti, powiedzmy, że miałam podobnie. Dostałam tabletki przeciwlękowe żeby było mi łatwiej + nie można ich łączyć z alkoholem. No i póki co nie piję. I to dopiero początek, i chciałabym móc wyjść na imprezę i się napić, ale generalnie jest okej :-)
Polecam sobie pomóc. Jakoś. Porozmawiaj o tym z psychiatrą, zobacz czy nie jest Ci potrzebny specjalista.
Nie pij. Nie marnuj sobie życia :-)

Mi też nadal wydaje się że w ogóle nie mam z tym problemu, a jednak ten alkohol ciągle mi zaprząta myśli ;)
wenlafaksyna 112.5 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Helvetti 21 sie 2013, 17:47
Ale ja się leczę. I to od wielu lat
got a date with suicide.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 21 sie 2013, 20:07
Jak to jest? Wiemy, że to droga donikąd, ale... idziemy w to dalej. Mnie tam ciągnie...

Gdybym miała własne mieszkanie, sama czy ze znajomymi - bez tej kontroli rodzinnej, zewnętrznej, pewnie bym w to wpadła głębiej.

Sortuj wg