Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 27 lip 2013, 17:18
Wczoraj wieczorem do 22 męczyłam się z myślą o pójściu do sklepu po alkohol. Jednak udało mi się tego nie zrobić, siedziałam i czytałam książkę aż zasnęłam.

Samotność, brak odwagi i zwykła nuda. Dziś też się będę z tym zmagać.

Uzależnienie od alkoholu

przez ladywind 27 lip 2013, 17:21
poem, taka samotna do końca nie jesteś ,masz też nas :-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Uzależnienie od alkoholu

przez rotten soul 27 lip 2013, 17:26
ladywind,

Eee tam. Jeśli jest samotna to ma tylko siebie tak naprawdę. Tutaj nikt jej nie pomoże w zwalczeniu tego stanu. Wiesz o tym dobrze.
Forum jest fajnym wypełniaczem czasu, ale z samotności nas nie wyciągnie :(

Powodzenia w walce z alko poem. O właśnie tyle Ci mogę "pomóc". :?
Ostatnio edytowano 27 lip 2013, 17:34 przez rotten soul, łącznie edytowano 1 raz
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez ladywind 27 lip 2013, 17:33
rotten soul, wiem że tak jest :-( smutne ale prawdziwe
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 27 lip 2013, 17:57
Polak nie pijący alkoholu wieczorem w weekend zwłaszcza tak upalny to nie Polak. ;)
No ale co innego picie towarzyskie a co innego w samotności ja akurat sam z siebie prawie w ogóle nie pijam ale jak jest okazja towarzyska, czy łącznie ze mną 2 osoby chętne to potrafię popić ostro.
Największy Forumowy Maruda

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 27 lip 2013, 18:08
Polak nie pijący alkoholu wieczorem w weekend zwłaszcza tak upalny to nie Polak.

Jestem Polakiem .
We Francji właściciel winnicy( na której pracowałem ) powiedziłał mi ,że jak to mozliwe ,żebym nie pił wina i piwa będąc Polakiem . Był zaskoczony.
Powiem Ci ,że teraz w te upały ciągnie mnie czasem ,żeby wypić ze dwa piwka . Jednak /cenzura/ takie cieńkie przyjemności , ,, jestem Polakiem, synem tego Narodu,i trzymam trzeżwą straż nad Odrą ;) Adieu.

-- 27 lip 2013, 18:18 --

Samotność, brak odwagi i zwykła nuda. Dziś też się będę z tym zmagać.

Te trzy elementy co wymieniłaś , to prawdziwe części naszego nędznego żywota . I radze sie juz teraz z tym pogodzic ,żeczęsto będziemy w nie uwiklani. Czy zdrowi , czy chorzy." Pochwała Nudy " taki esej napisął kiedys Brodski. Po przeczytaniu go , zrozumiałem ,że tak samo nuda ,tak samo radość , tak samo upał, zimno , nadzieja , etc. To nusi być w życiu każdego z nas , nieodłączne,,,do samej smierci.Ameno.
Nad odwagą to radze poćwiczyc , da sie to zmienić, wytrenować czasem .

-- 27 lip 2013, 18:21 --

http://chomikuj.pl/Mitrandir/e-book/Poe ... 242033.doc
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 27 lip 2013, 18:22
U mnie upału nie ma także jakoś mnie nie ciągnie. Ale ostatnio jak była rodzina dalsza( ta prawdziwie polska bo niemiecka i kaszubska jest abstynencka) u mnie to piłem codziennie jakieś piwo, wino, drinka bo częstowali. Kiedyś piłem b dużo ale nigdy sam ale miałem w domu i pracy towarzystwo budowlańców i odmówić nie potrafiłem( choć nie zawsze aż tyle co oni piłem. A dla ludzi z zachodu Polak który nie piję jest taką abstrakcją jak biały murzyn, oni myślą że my do każdego posiłku wódę walimy w szklankach.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 27 lip 2013, 18:24
Jeszcze co do nudy , fajny fragment z tej ksiązki Brodskiego:
" Co się tyczy nędzy, nuda stanowi najbardziej brutalny aspekt tej niedoli, a ucieczka od niej
przybiera jeszcze bardziej radykalne formy: gwałtownego buntu lub narkomanii. Oba zjawiska są
przejściowe, gdyż niedola ubóstwa jest nieskończona; oba, z powodu owej nieskończoności, drogo
kosztują. Ogólnie rzecz biorąc, człowiek, który wstrzykuje sobie heroinę, robi to mniej więcej z tych
samych pobudek, z jakich Państwo kupują magnetowid – żeby przechytrzyć jałowość czasu.
Różnica jednak w tym, że tamten wydaje więcej, niż posiada, oraz, że jego droga ucieczki staje się
równie jałowa, jak to, od czego ucieka – znacznie prędzej, niż Państwa droga. Na ogół, wyczuwalna
pod palcami różnica między igłą strzykawki, a guzikiem stereo odpowiada z grubsza różnicy między
rychłym a spowolnionym oddziaływaniem czasu na nędzarzy i możnych tego świata. Jednym słowem,
czy ktoś jest bogaty, czy biedny, prędzej, czy później ta jałowość czasu go dopadnie."

Ot , jałowoścć czasu , NUDA nieprzezwyciężona.

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 27 lip 2013, 18:46
Ja gdyby nie internet to zanudziłbym się na śmierć, kto wie może on mnie uratował od alkoholizmu u ćpania a może nie i tylko odciąga od pracy zarówno tej zawodowej jak i nad sobą.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 27 lip 2013, 18:52
odciąga ( internet ), prawie jak alkohol

odciąga od nudy, zakreca nasz umysł i zdobywa chwilę , nurza ją w akcie zainteresowania tematami , nowa namiętność,,,nuda na chwile znika, jest lżej.

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 27 lip 2013, 18:57
Ale wielu alkoholików to pracoholicy, przywaleni nadmiarem obowiązków którzy za pomocą alkoholu próbują rozładować stres, zmęczenie, picie z nudów kojarzy mi się z czasami uczniowsko- studenckimi, czasem wakacyjnym albo pijącymi menelami, bezrobotnymi itp.

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 27 lip 2013, 22:54
Dzięki za słowa wsparcia ;) nie będę się odnosić do wszystkiego co napisaliście choć mam sporo myśli w głowie.

rotten soul napisał(a):ladywind,

Eee tam. Jeśli jest samotna to ma tylko siebie tak naprawdę. Tutaj nikt jej nie pomoże w zwalczeniu tego stanu. Wiesz o tym dobrze.
Forum jest fajnym wypełniaczem czasu, ale z samotności nas nie wyciągnie :(

Powodzenia w walce z alko poem. O właśnie tyle Ci mogę "pomóc". :?

Zrozumienie przez kogoś też pomaga.
Aha, rotten soul, chyba pisałeś o tym, że liczysz na to, że kogoś poznasz na forum, z resztą zloty są szansą na realne znajomości, przyjaźnie.

Zależy też jaką samotność mamy na myśli. Mam rodzinę (mama, siostra itd. i czasem - jak dziś - mam dość ciągłej obecności kogoś obok; ale też powinnam docenić, że nie pozwalali mi siedzieć w domu bezczynnie, a z własnej inicjatywy olałabym łażenie do urzędu pracy, który jednak, co by nie mówić, dał mi staż w fajnym miejscu). Nie mam z kolei nikogo bliskiego, kto mnie zna, z kim bym mogła pogadać, spędzić czas. Czy to ludzie "normalni" czy "nienormalni" (z podobnymi z pozoru problemami) - z nikim się nie zaprzyjaźniłam.

Do dziś myślałam, że się izoluję od ludzi. Ale tak naprawdę cholernie się nimi przejmuję. Ludźmi nic nieznaczącymi w moim życiu. Chciałabym się odciąć całkowicie, olać... Albo umieć odróżnić to co wartościowe od reszty.
Chyba popłynęłam nie na temat...

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 27 lip 2013, 23:02
wiesz co Poem , uważam ,że samotnośc to najlepsze paliwo dla naszej szajby. Człowiek sam, potrafi stworzyć sobie w swoim cierpieniu niekiekawy i daleki od rzeczywistości obraz siebie i świata. Szkoda ,że nie masz kogoś z kim mogła byś się podzielić swoją głębią. Może wiek u Ciebie juz nie ten na takie znajomości , a bardziej trzeba szukać partnera życiowego ?, płci przeciwnej? Nie wiem dywaguję tylko ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 27 lip 2013, 23:08
Ano dwudziecha na karku już nie od dziś ;) Nie byłam nigdy skoncentrowana na "szukaniu". Kiedyś nie potrzebowałam "mieć chłopaka". Teraz wydaje mi się, że wszelkie związki to tylko jakieś uwikłanie w kłopoty, związki ludzi zaślepionych miłością.

-- 27 lip 2013, o 23:09 --

Kalebx3 napisał(a): Szkoda ,że nie masz kogoś z kim mogła byś się podzielić swoją głębią.

Głębią? Nie czuję w sobie żadnej głębi...

Sortuj wg