Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Ołóweks 02 kwi 2013, 15:09
Mam wrażenie, że powinienem zacząć Ci współczuć.
Ołóweks

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 02 kwi 2013, 15:35
Ołóweks zapytałeś się gdzie miejsce na ciągłych alkoholików. Tak ?
"Ciągłych" odebrałem ,jako <czynnie pijących>. Chyba Bar to odpowiednie miejsce dla tego typu " rozrywek" .
Nie rozumiem Twojej odpowiedzi .Mógłbyś to rozwinąć , dlaczego miałbyś mi współczuć?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Ołóweks 02 kwi 2013, 15:59
Nie, bo po jakości Twojej odpowiedzi nie sądzę, by moja odpowiedź do czegokolwiek wartościowego mogła doprowadzić. Mnie się raczej takie żarty nie imają.
Ołóweks

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez kaja123 02 kwi 2013, 17:19
Ołóweks napisał(a):Wszyscy mówią o swym powodzeniu w odstawianiu alkoholu, a gdzie miejsce dla ciągłych alkoholików?

miejsca nie ma :D

Uzależnienie od alkoholu

przez Ołóweks 02 kwi 2013, 17:40
Pozostawię chamstwo bez komentarza.

Dziękuję. Na całe szczęście zaraz powinno mnie tu nie być.
Ołóweks

Uzależnienie od alkoholu

przez PsychoQuest 10 maja 2013, 05:26
;) Witajcie po krótkiej mojej nieobecności :) Jak tam abstynencja ?

Uzależnienie od alkoholu

przez Monar 10 maja 2013, 15:38
Ołóweks, wiem, że już Cię tu nie ma, a szkoda... Bo pierwszą osobą, której powinieneś współczuć, jesteś Ty sam - zamiast być Panem własnego losu, to alkohol przejął nad Tobą władzę i na domiar złego - nie chcesz się od tego uwolnić. Całe szczęście istnieją jeszcze alkoholicy, którzy walczą........

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 10 maja 2013, 19:14
A mój ojciec powiedział mojej matce, że wolałby umrzeć niż zrezygnować z picia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez PsychoQuest 13 maja 2013, 05:46
Walczą, walczą, chodź czasem naprawdę jest mega ciężko ale też nikt nie mówił, że będzie lekko :)
Niedługo będzie pół roku bez ani kropli tego gówna :)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 13 maja 2013, 08:40
Ze swojej perspektywy ( ponad 8 lat nie picia alko.) mogę powiedzieć , ,że rzucanie alkoholu (każdego dnia) jest bajecznie proste. Picie jest trudne i kosztowne , mega ryzykowne, samobójcze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez niewidoczny 19 maja 2013, 15:46
Od dzisiaj do czasu bliżej nieokreślonego nie piję alkoholu. Więcej szkód niż pożytku, a nie jestem w stanie obecnie wyczuć na ile mogę sobie pozwolić. Trzymajcie za mnie kciuki :)

-- 19 maja 2013, 15:46 --

Od dzisiaj do czasu bliżej nieokreślonego nie piję alkoholu. Więcej szkód niż pożytku, a nie jestem w stanie obecnie wyczuć na ile mogę sobie pozwolić. Trzymajcie za mnie kciuki :)
niewidoczny

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 27 maja 2013, 15:04
Ołóweks napisał(a):Wszyscy mówią o swym powodzeniu w odstawianiu alkoholu, a gdzie miejsce dla ciągłych alkoholików?

Na mityngu AA, jeśli tylko chcą zmienić ten stan rzeczy.
I sing the body electric...

Uzależnienie od alkoholu

przez Zupapomidorowa 15 cze 2013, 13:24
A ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy mam problemy z piciem. Od 5 lat mieszkam w akademiku. Przez ostatni rok piję częściej. Zdarza mi się, że piję dwa dni pod rząd. Potrafię wypić całą butelkę wina plus dwa piwa w ciągu jednej imprezy. Wino szczególnie mi smakuje. No i to mnie martwi. Nie robię głupot po alkoholu. Potrafię odmówić. Ale lubię się też zabawić. Odreagować.
Mówiłam o tym mojemu psychiatrze. Zapytała czy zapijam kaca. Odpowiedziałam, że nie. Nie tknę piwa na kacu. Nie doszukała się jakiegoś szczególnego problemu. Ale z drugiej strony potrafię wypić sama parę lampek wina np. do filmu.
Macie podobnie?
Dawniej Luktar

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 30 cze 2013, 03:32
Kalebx3 napisał(a):Ze swojej perspektywy ( ponad 8 lat nie picia alko.) mogę powiedzieć , ,że rzucanie alkoholu (każdego dnia) jest bajecznie proste. Picie jest trudne i kosztowne , mega ryzykowne, samobójcze.

Co prawda to prawda :P Przez poltora roku nie picia , nie mialem dnia slabosci. Kiedy pojawila sie chwila zawachania, wystarczylo zrobic bilans zyskow i strat , jakie niesie picie alko i to wystarczylo. Do dnia dzisiejszego place wysoka cene za swoje 20 lat pijanstwa, ale z kazdym dniem jest lepiej i nie wyobrazam sobie bym znow mial wrocic do nalogu. Zal mi ludzi ktorzy tego nie widza, staczajac sie kazdego dnia, coraz bardziej i bardziej, udaja , ze wszystko jest ok, ale wystarczy spojrzec im glebiej w oczy by zauwazyc strach i bezradnosc. Wiem jak to jest , bylem taki sam...
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Sortuj wg